Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim feltétele, ha a...

Szüleim feltétele, ha a kocsinkat tankolom csak költőpénzből fizethetek?

Figyelt kérdés

Végzős gimis vagyok 18 éves.


Közelmúltban szereztem meg a jogsit is. Több kocsival rendelkeznek, az egyiknek a kocsiját akármikor használhatom, viszont csak azzal a feltétellel, ha a zsebpénzemből megy a kúton bele a benzin és perkálok.


Ez nem fair eléggé.


Amennyit adnak sem sok, gépkocsi meg durván sokat fogyaszt. Tehát ez így nem oké, leterhel anyagilag. Ráadásul nem számít a szüleimnek. Nem értem. Ez miért elvárandó?.


2023. aug. 26. 10:39
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
96%
szerintem korrekt.
2023. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
93%
Végül is azt nem mondták a szüleid, hogy ha autóval akarsz járni akkor vegyél kocsit magadnak. Így elég korrekt,hogy megkapod a kocsit aminek nyilván nem te fizeted a biztosítását, az évenkénti vizsgáztatást, vele járó javításokat, de tankolnod kell. Ezen miért vagy kiakadva??
2023. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne lenne korrekt?


Kapsz zsebpénzt, kapsz kocsit...még azt is elvárnád hogy tankolják neked?


Ráadásul gondolom a tanulás megy kocsi használat nélkül is, dolgozni se jársz hogy kocsi kellene...a haverok előtt villogáson kívül mi másra használod?

2023. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, ezzel is a pénz és munka értékére akarnak tanítani, amúgy jól teszik.


Kaptál jogsit, használhatod a kocsit, akkor tegyél te is bele valamit a dologba, hiszen már felnött ember vagy.


Ha nem tetszik, járj busszal.

2023. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen korrekt. Sőt, bármily szentségtörés, akár dolgozhatsz is, hogy több pénzed legyen benzinre. ha kocsikázni nagy vagy, akkor álld a költségeket is.


ha meg derogál melózni, akkor járj biciklivel, senki sem kényszerít arra hogy autózgass gondolom.

2023. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelező odaadni nekik a kocsit. Ez miért elvárandó a részedről?
2023. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy túl sok pénzem megy el rá..


Bőven 10 liter felett kell etetni. Szerintem átlag ilyen 12 kb. Ez nekem sok. Legalábbis a zsebpénzemhez képest sok.


Szóval vagy zsebpénz emelés kellene vagy nem tudom. Akkor úgy talán korrekt lenne.

2023. aug. 26. 11:02
 8/53 anonim ***** válasza:
84%
Ez egy teljesen korrekt feltétel a szüleitől. Miért kellene tankolniuk az autót, ha te akarsz furikázni vele? Mennél valahova? Semmi gond, tankolsz, kifizeted és mész. Ha nincs rá pénzed, buszra szállsz.
2023. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
87%

7


Ez több dologtól függ, pl hogy mire kell. Ha olyan helyen laktok, hogy eddig szüleid kocsival vittek mindig a használható tömegközlekedésig, amikor mentél valahova, akkor nem fair, hogy mától fizetned kell érte miközben nekik is időt spórol, hogy önállóan jársz.


Ha úgy használod a kocsit, hogy nincs rá igazán szükséged, csak "kényelmesebb", akkor megértem szüleidet. Pl Budapesten a kocsival 40 perc helyett 25 az út nem valós érv, hanem luxuskiadás. Ilyenre én sem kapnám meg a kocsit.

2023. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 Kólauborkával ***** válasza:
89%

Csak az előttem válaszolókat tudom támogatni.

Megoldások:

1, a fuvarért a haveroknak megmondod, hogy x Ft lesz, mert a te pénzeddel játszanak.

2, nem használsz autót

3, elmész dolgozni

2023. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!