Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim feltétele, ha a...

Szüleim feltétele, ha a kocsinkat tankolom csak költőpénzből fizethetek?

Figyelt kérdés

Végzős gimis vagyok 18 éves.


Közelmúltban szereztem meg a jogsit is. Több kocsival rendelkeznek, az egyiknek a kocsiját akármikor használhatom, viszont csak azzal a feltétellel, ha a zsebpénzemből megy a kúton bele a benzin és perkálok.


Ez nem fair eléggé.


Amennyit adnak sem sok, gépkocsi meg durván sokat fogyaszt. Tehát ez így nem oké, leterhel anyagilag. Ráadásul nem számít a szüleimnek. Nem értem. Ez miért elvárandó?.


2023. aug. 26. 10:39
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is rendes és korrekt szüleid vannak. Te viszont telhetetlen, hálátlan GYEREK vagy. Járhatnál busszal, gyalog is. Eddig azt a szívességet tették meg, hogy furikáznak, most pedig használhatod az autót, és még zsebpénzt is kapsz. Nehogy már pozitívum legyen, hogy nem "kell" téged hozni-vinni. Örülj, hogy így melletted vannak, mert ilyen magasról (értsd: ilyen akaratos, követelőző hülyegyereknek) nagyot lehet esni.
2023. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell 18 évesen a klozettra is autóval menni, a haverok előtt meg nem más pénzével kell villogni.
2023. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
97%

Tőlem nem várják el hogy beletankoljak, magamtól teszem. Bár igaz, én havonta maximum 1-2 alkalommal kérem el a kocsit, ha nagyon muszáj, de sokszor még annyiszor sem.


Gimisként mik azok a helyek ahova neked feltétlenül autóval kötelező járnod?

2023. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt. Menj el dolgozni vagy járj gyalog
2023. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, hogy hova mész ennyit kocsival. Gyerekeim vannak, intéznivalóm, nagy bevásárlások, de egy tank üzemanyag bőven elég tud lenni erre havonta. A 2 sarokkal odébb lévő fodrászhoz pl gyalog megyek 30 fokban is.

A másik a zsebpénz, legalább 50 ezret kapsz úgy, hogy otthon laksz, etetnek, nincs rezsi, és mégse jössz ki belőle a hónap végére.

Ha nem élsportoló vagy, aki sokat jár távoli sportklubba edzeni, akkor nincs okod ennyit járkálni a dízelzabáló kocsival.

A szülőknek pedig nem fáj kifizetni, de nem is kell nekik, mert ez bőven a minimumon felül van ahhoz képest, amivel felelősek érted.

2023. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 800 km nem kevés, merre mászkáltál, hogy bő 3 hét alatt ennyit mentél autóval?
2023. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

36

Flexel vele.

2023. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen korrekt hozzáállás.
2023. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
38%
Beszéld meg a szüleiddel, hogy eladjátok ezt a dizelfaló szörnyet, és vesztek neki helyette valami szolidabb, kevesebbet fogyasztó kocsit.
2023. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jarsz busszal vagy vegyel magadnak autot,robogot, elektromos rollert vagy valamit amivel kozlekedsz.
2023. aug. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!