Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim feltétele, ha a...

Szüleim feltétele, ha a kocsinkat tankolom csak költőpénzből fizethetek?

Figyelt kérdés

Végzős gimis vagyok 18 éves.


Közelmúltban szereztem meg a jogsit is. Több kocsival rendelkeznek, az egyiknek a kocsiját akármikor használhatom, viszont csak azzal a feltétellel, ha a zsebpénzemből megy a kúton bele a benzin és perkálok.


Ez nem fair eléggé.


Amennyit adnak sem sok, gépkocsi meg durván sokat fogyaszt. Tehát ez így nem oké, leterhel anyagilag. Ráadásul nem számít a szüleimnek. Nem értem. Ez miért elvárandó?.


2023. aug. 26. 10:39
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
81%
18 évesen bőven dolgozhatsz. Ha nem elég a zsebpénz, keress alkalmi melót. Mennyi a zsebpénz?
2023. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:

Gond még, hogy minden féle célra is kell a kocsi (nekem). Szüleim sokszor elvittek ide-oda meg eljöttek értem. Most már ezt nem kell, szóval ezt megspórolom nekik.


Anya egyáltalán nem használta ezt soha, meg apa is csak nagyon ritkán. Az utóbbi két évben alig mentek vele. Mégis fizetik a biztosítást meg minden ilyesmit. Csak nem tankolják? Nem értem akkor minek van.


De akkor minek tartják a kocsit ha nem tankolják?

2023. aug. 26. 11:15
 13/53 anonim ***** válasza:
87%

12


Ezt tőlük kérdezd meg. Ajánld nekik a hasznaltauto.hu-t vagy hasonlót.

2023. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
73%

Ha annyira zavar akkor járj tömegközlekedéssel!


Milyen kocsi az amelyik 10-12 liter benzint fogyaszt? Traktor vagy hummer?

2023. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
81%
Talán rendesek akartak lenni, és azért tartották meg, hogy te használhasd. Fizetik a felmerülő költségeket, annyit kérnek, hogy tankold. Szerintem ez korrekt. Mondhatnák, hogy innentől a tiéd, tartsd fent! Vagy el is adhatnák, te meg mehetsz busszal.
2023. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
84%
Bőven korrekt. Te meg jódolgodban azt sem tudod, hova követelőzzél. Jobb lenne, ha magadba szállnál. 18 évesen nem "kell" neked a kocsi, csak kényelmesebb. Ha pedig élni akarsz az előnnyel, akkor fizesd meg az árát. Az élet is ilyen.
2023. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
82%
Korrekt. Nem jötelező autoval jarnod, ülj buszra, ha sokallod a benzint. A szüleid célja, hogy felfogd, milyen mennyiségű pénzt jelent mindenhova autóval furikázni. Persze, hogy neked az.volna kényelmes, hogy fizessék neked, csakhogy nem akarnak egy életképtelen balfaszt nevelni belőled. Nagyon igazuk van.
2023. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:

Amit használok az egy Mercedes ML320 CDI. 2008-as vagy 2009-es. :)) 80 valamennyi liter üzemanyag fér bele. És diesel nem benzin. :D


Elsején zsebpénz osztáskor teletankoltam majdnem kb 50 ezerért és ráadásul nem is a prémium üzemanyagból és szerintem következő zsebpénzosztásig nem fogja kibírni. Mások meg ilyen 5-6-7 literrel járnak. Azokat tankolnám én is:)

2023. aug. 26. 11:45
 19/53 anonim ***** válasza:
94%
50.000 Ft-ot tudsz beletankolni, de keveselled a zsebpénzt... Én biztos nem adnék neked ezek után egy Ft-ot sem.
2023. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
91%
18 évesen már zsebpénzt sem kaptam, nem hogy autót a seggem alá, mert el lehet menni diákmunkára... 😅 Itt volt az egész nyár, miért nem mentél? A buszbérlet amúgy olcsóbb, ha sokallod a költséget. Pofám leszakad, hogy mit hisztek sokszor, mit nem kéne még anyunak meg apunak állni. A bátyám is sokszor megkapta a családi kocsit és MAGÁTÓL teletankolva hozta vissza, mert ő használta. De mi dolgoztunk is minden nyáron, nem csak a pénzt vártuk... (Ja, nem vagyok boomer, 30at töltöttem, de nevetséges, amit sok tini gondol a világról, meg a jogairól...)
2023. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!