Miért nem nevezi el a szülő egyértelműen a gyerekét?
Elkereszteli "AB"-nek. De ezt nem fogadják el hivatalosan, így csak "A" kerül az iratokba.
De a gyereknek azt tanítja, hogy te "AB" vagy, így is mutatkozz be. Időközben otthon "B"-nek kezdik becézni, végül a család is, szomszédok is úgy tudják, a gyereket "B"-nek hívják. (teljesen más név a kettő)
Általános iskolában "AB" kerül az iratokba.
Középiskolában már a személyi adatai miatt "A" lesz a gyereknek neve.
Felnőtt korában is felemás neveken él az egyén. Közeli barátok "AB"nek, család, rokonok, egy másik baráti társaság "B"-nek, munkahely, kollégák "A"-nak.
Van ennek jelentősége a személyiségre?
Eddig úgy tűnt, semmi.
De most felmerült teljesen véletlenül, hogy az illető nemkívánt gyerek.
Mit gondoltok?
Nekem van egy csomó ilyen ismerősöm.
Van olyan, akinek a gyereket nem akarta az apja a nevére venni, mert szerinte nem volt az övé, el is tűnt jó időre, úgyhogy az anya vezetéknevét meg a nagymama keresztnevét anyakonyvezték, lett a gyerek pl Kovács Katalin. Valamiért már akkor sem Katalinnak hívták, hanem egy másik keresztnéven, ami ritkább volt, de sehol se szerepelt a gyerek papírjain. Aztán öt-hat éves volt, mikor apuka a nevére vette és cserélték minden iratát, és akkor az addig használt keresztnevet is megkapta.
Másik ismerősömnek egyszerűen nem engedték anyakönyveztetni azt a nevet, amit szeretett volna, ezért anyakonyvezték azt, hogy pl Bodnár Beáta, de a gyereket Bodnár Balatonnak hívták otthon, egészen ovis koráig nem tudta a gyerek, hogy ő amúgy Beáta.
A többi ismerős meg ebben a kategóriában olyan, hogy van a gyerek, van anyakönyvezett neve, de van egy beceneve, aminek semmi köze az eredeti nevéhez. De itt jellemzően a családok is ilyenek, hogy mindenkinek van egy otthoni neve is. Pl van Tóth József, akit mindenki Hordósnak hív, van a felesége Tóthné Varga Anna, ő mindenkinek Vali, van a gyerekük Tóth Alex Péter, akit meg mindenki Bobinak hív...
Vitatkozthatunk nyugodtan ezen, láttam a papírokat, "AB" szerepelt minden általános iskolai dokumentumon. Pont.
A beiratkozás részleteit nem ismerem.
a magyar utónévkönyv alig enged néhány száz nevet, most mit csináljon a szülő? azt meg nem értem végleg, hogy egy kétnevű gyerek miért lenne nem kívánt... apámnak is két neve volt, aztán valami öltözködés-betegséges sztoriban kellett egy anyakönyvi kivonat pótlás, amiről lemaradt a második, és senkinek nem tűnt fel a káoszban, most akkor ebből következik, hogy az apámat se kívánták de utána már igen?! XD
max. a te személyiségedre van hatással, még nagyobb idióta lettél ettől a sztoritól, mint előtte voltál...
"Vitatkozthatunk nyugodtan ezen, láttam a papírokat, "AB" szerepelt minden általános iskolai dokumentumon. Pont."
Minden általános iskolai -de később középiskolai és felsőfokú- okiratot a személyi igazolvány illetve régen, amikor még nem volt kötelező szuletestol fogva a személyi, q születési anyakönyvi kivonat alapján állítanak ki és állították is ki mindig.
"Nem két különálló név, hanem egy, mint pl. A Bernadett, vagy Teodóra."
"napjainkban egyre gyakoribb név mind az "A", mind az "AB", meg a "B" is."
Nos, vagy az első peldad jó, vagy a második. Maradjunk annál, hogy a második. Legyen A Anna, B pedig Mira. Ezer éve adható mindkettő külön névként, úgy 15 éve pedig egybeirva is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!