Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lenne a kérdesem hogy...

Az lenne a kérdesem hogy viselitek azt mikor a gyerekek kirepülnek?

Figyelt kérdés

Olyan válasza érdekel akik egyedül nevelik/nevelték a gyerekeket. Hogy viseltétek az első időt? Mit tettetek h ne érezd magad maganyosnak? Hogyan éltetek tovább? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Lassan az én gyerekeim is kirepülnek, nem tudom hogyan legyen tovább.


2023. aug. 16. 19:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az a baj h annyira hirtelen jott h szinte panikrohamom van ha belegondolok. Az van bennem h nem akarok maganyos lenni.

A barataim mind sokkal fiatalabbak. Naluk ez max 10-19 ev mulva dog bekovetkezni.

Nem akadalyozom az elkoltozesteg soha nem telepedtem ra. Csak ez igy nagyon hirtelen jott. Es nem akarok rossz lenni aki ramaszik a gyerekre. De annyira rossz h mar nem fog ejjel hazajarni vagy csak nem latom a cuccait nem mosok ra meg hasonlok. Szoval faj a szivem. De probalom nem terhelni ezzel.

Mikor beszeltunk rola azt mondta befejezi az egyetemet es utana munkaba all es akkor koltozik majd el. Vagyis lelekileg lett volna idom felkeszulni. Erre kozolte h kiiratkozott es szeptembertol allas vallalt szoval oktoberben koltozik

2023. aug. 17. 07:02
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

Ez tök jo.Magadat sajnállod,hogy nem akarsz magányos lenni.Nem is azt,hogy hiányozni fog..🤦

Keress egy párt,ne a gyerekedre akarj rá telepedni.Ő nem fog ott őrizni.

2023. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%

ja, olyan hirtelen jött, hogy csak 15-20 éved volt rá felkészülni, hogy jön XD

én is leléptem volna sokkal hamarabb, ha az anyám egy megkeseredett, unalmas és magatehetetlen alak lenne, akinek az a hobbija és élete értelme hogy mossa a koszos gatyáimat. mondjuk szerencsére az én anyám egy értelmes, önálló és önellátó nő, akinek van élete, hobbijai, érdeklődési köre, a születésem előtt és a kiköltözésem után (meg a két történés között) is feltalálta magát világéletében.

2023. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%
Szomorú, mikor az anya nem képes leválni a gyerekről. Van kiút kérdező, de csak akkor ha látod, mi az igazi gond.
2023. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem arrol van szo h nem tudok levalni. (Ra se telepedtem mindig eleg szabadsagot kapot) letudok. De nekem igy hirtelen nehez.


12 - persze h hianyozni fog, ha nem is igy, de leirtam h igen fog!


Tudom mi a gond. Felvazolt egy kb 3-4 eves tavlati celt ehhez rendezkedtunk be.(egyetem elvegzese, munkakereses) Lelkileg erre keszultem h akkor pl elkezdek neki osszeszedni olyan dolgokat amik kellenek az onnalo kezdeshez. Haztartasi ez meg az ... Amolyan stafirumot - en is kaptam anyamtol anno. Es orultem neki. Nem komplett haztartast de pl egy tanyer keszlet, par labos, stb ... Arra eleg volt h legalabb ez ne kelljen beszerezni.


13 - nem ez az eletem ertelme de mivel anya vagyok igy a felsorolt dolgok a reszet kepezi az eletemnek. En szeretek gondoskodno rola. Mert anyakent ez is a dolgom. Persze manapsag mar nem kell annyira mint mikor kicsi volt. De nekem orom ha megfozhetem a kedvencet mire hazaer.


Szoval a kerdes az h hogyan dolgozzam fel ezt a hirtelen jott valtast? Soha nem voltam olyan aki ezeket jol vette. En mindig alaposan elokeszitettem mindent atgondoltam megragtam es utana valtoztattam. Szoval ez nekem tul gyors.

2023. aug. 17. 13:31
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A "stafirungot" felejtsd el, nagy valószínüséggel nem kell neki, a mai fiatalok más dolgokat tartanak fontosnak, hasznosnak, meg hely miatt sem kell pl tányérkészlet, illetve ha akar, garantáltan másmilyen tetszik neki. Megmondod neki, ha kell valami, szivesen adsz, de hagyd, hogy ö szerezzen be mindenböl olyat, ami neki tetszik, a saját ízlése szerint.

Most inkább arra koncentrálj, hogy te mivel tudod értelmesem és számodra örömet szerzö módon eltölteni a szabadidödet.

2023. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!