Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerekek kirepülnek...

Ha a gyerekek kirepülnek otthonról?!

Figyelt kérdés

Szerintetek ha a gyerekek már külön életet élnek :külön lakás , saját kereset , párkapcsolat.


Mien időközönként ideális meglátogatni a szülőket ?


Csak mer a parámmmal összevesztem (még otthon élünk) és akkor beszéltünk vmit és szóba jött hogy : Majd ő hetente 2x ugyis benéz anyházhoz finomat enni ...


Nem tudom ... persze a szülőket nem szabad elfelejteni-elhanyagolni tudni kell még 30évesen is hogy 30éve ő adott életet stb..


De szerintem ha már valakinek saját élete van nem kéne hetente vagy akár hetente többször anyucihoz járni ...

Heti 1 najó ..az még olyan hogy " Mivan veletek" :)

de a többi ...


Szerintetek ?


ui: lány vok


2009. aug. 27. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

szia! pontosan igy erzek mint Te!

Senki ne ertsen felre imadom a csaladomat, de ha majd lesz csaladom akkor nem akarok a szuloknek allandoan mindenrol beszamolni, hogy mit teszek hova megyek...meg ebed mindennap egyutt...ha egy varosban lakunk majd akkor hetente, ha valami van esetleg 2-3 naponta egy kicsit felneznek edesanyamekhoz, de csak ha nem szolna bele a dolgaimba! ha messzebb laknek akkor 2 hetente kb...

anyukam mindennap felmegy az anyukajahoz (mondjuk hozza en is mert nagyon szeretem) es beszamol hova megy mikor, mit csinal, kivel, miert...en ettol agybajt kapnek!(ha ezt kene csinaljam vele majd par ev mulva...)



szerintem nincs baj azzal, ahogy gondolkodsz, ez nem azt jelenti, hogy elfelejted oket!

En is most koltozom otthonrol, de sajnos nem a parommal, hanem egyetemre...

2009. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod ! :)


Elnézést elírtam a szövegembe parámmal=párommal* .


És a kérdés az okból született mert valahogy csak náluk divat ez hogy a kirepült gyerek ha kell-ha nem mindig ott zabál stb.


NEM ... Ha már van saját élete szerintem hetente , 2hetente bőven elég benézni.


Nem kell naponta ott tollászkodni !!!

2009. aug. 27. 22:42
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek. Kivált nem "finomat" enni. Elég kiábrándító. Később persze lehet, hogy ha mindenki dolgozik, és nincs hol ebédelni, jól jönne egy kis kisegítő koszt. Más kérdés viszont, hogy néhányan nem tudják elvágni a köldökzsinórt. Két gyerekem van, mindketten tőlem messze, jók vagyunk egymáshoz, de "ki ki lakjék sajátjában, őz erdőben, ember házban."
2009. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

hát elég bunkóság szerintem semmibe venni a szülőket.

ez a hála, hogy felneveltek?

még ha alkoholista, vagy vertek, vagy molesztáltak, akkor megértem.

de sztem hetente egy alkalom kijár nekik.

és ezt úgy mondom, hogy nekem sem puszipajtások, nagyon keveset mondok el a dolgaimból, de ennyi tisztelet és a segítség a minimum.

22L

2009. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem bunkosag amit irtunk, hetente valo latogatast mindannyian beleirtuk, es szerintem abszolut tisztelettudoan! elso voltam
2009. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem hülyeség ilyennek időpontotkat szabni. Ők a szüleink, akár mikor jól eshet velük beszélgetni, együtt ebédelni. Ha jól esik 3 napon keresztül, ha úgy esik jól két hét kihagyással. Mégis mit várnál el a párodtól? Hogy hetekig ne lássa a családját? Attól még h külön éltek nem jelenti azt, h ők minden téren hanyagolhatóak. Persze vmilyen szinten beleszólnak, de melyik szülő ne féltené a gyerekét? Ezen inkább te változtass és fogadd el, h a párodnak jó a kapcsolata a szüleivel....
2009. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

20 lány : aki írta h bunkóság stb ..

Szerintem egyáltalán nem bunkóság.


Utolsó : Mit várok a páromtól ?

Természetesen em azt hogy felejtse el a családját ...

De ha majd minden nap ott fog enni meg Jajj anyuci stb -.-

Akkor egyáltalán minek költözik majd el ??


Én nagyon várom már a szabadságot , az egyedül élést , hogy az anyám ne "kotnyeleskedjen" bele bármien dolgomba !


Szeretem ,szeretem ...de már várom a napot hogy én írányítsam az életem. És nekem bőven elég lesz hetente,2hetente benézni.

2009. aug. 28. 08:53
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondod ezt most. De majd ha elköltözöl, akkor rájössz, hogy mennyire kellenek a szülők. Anyukámat szinte minden héten felhívom, mert ha olyat főzök, bizony elkél a jó tanács. Vagy csak ha valami vicces történt. Vizsgaidőszakban meg hogy hogyan sikerült a vizsga.

És ha nem tudok hazamenni egyik hétvégén, akkor már utána nagyon várom, hogy velük lehessek. Pedig én is nagyon vártam, hogy elköltözhessek, annak ellenére, hogy nagyon szeretem őket. Nem vagyok szülőfüggő, egyszerűen szeretek velük lenni.

2009. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég 1-2 hetente benézni pár órára, esetleg még telefonon beszélni párszor. Nálunk a párom szülei akarják, h mindenről beszámoljunk, mindenbe bele akarnak szólni és ez nagyon idegesítő. Elvárják, h heti 3x látogassuk őket. Pff..

Az 1 hetente látogatás nem leszarás, mert ha belegondolsz, az 2 este 1 héten, és akkor még a nagyszülők hozzá.. Tehát ha minden este látogatsz, mikor vagytok együtt? Én is szeretem a szüleimet, hetente megyünk, meg 2-3 telefon.

Aki anyósként írt: ilyen gondolkodású anyós kéne nekem is!

2009. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves 09:33-as

Úgy látom egy kicsit különbözik a véleményünk :) Ami persze amúgy nem baj :)

Csak én úgy vagyok vele hogy mondjuk 18-20éves korig amíg a gyerek otthon él addig a szülő neveli a gyermeket akárhány éves is .

Na és akkor erről nekem az a véleményem hogy az elég is .

Úgy értem ha valaki eldönti hogy külön fog élni , ne "sírjon" anyuci után. (nem megbántásból , csak vélemény :) )


És ez van a párommal is hogy még ő is otthon él ...de ő már mondogatja hogy : Juj anyu brassóia vagy rántotthusa ,nyamiiii biztos sokszor benézek majd :)


Nah ez számomra kicsit azért idegesítő, mert majd dolgozik mindennap későig stb és ahelyett hogy az újéletével (velem közös életével)foglalkozna , majd anyucinál töti az időt ?

Hát ...


09:38-as

Így van ... az télleg nem leszarás ..

Csak egyszerűen ha már saját életet alakitunk ki , első sorban arra kell koncentrálni.

2009. aug. 28. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!