Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerekek kirepülnek...

Ha a gyerekek kirepülnek otthonról?!

Figyelt kérdés

Szerintetek ha a gyerekek már külön életet élnek :külön lakás , saját kereset , párkapcsolat.


Mien időközönként ideális meglátogatni a szülőket ?


Csak mer a parámmmal összevesztem (még otthon élünk) és akkor beszéltünk vmit és szóba jött hogy : Majd ő hetente 2x ugyis benéz anyházhoz finomat enni ...


Nem tudom ... persze a szülőket nem szabad elfelejteni-elhanyagolni tudni kell még 30évesen is hogy 30éve ő adott életet stb..


De szerintem ha már valakinek saját élete van nem kéne hetente vagy akár hetente többször anyucihoz járni ...

Heti 1 najó ..az még olyan hogy " Mivan veletek" :)

de a többi ...


Szerintetek ?


ui: lány vok


2009. aug. 27. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én érintett szülő vagyok.

A gyerekeimnek azt mondtam , hogy bármikor szívesen látom őket amikor ők is szükségét érzik, hogy haza jöjjenek.

Mindez csak rajtuk múlik. Van úgy ,hogy két hónapig nem látom színüket, de olyan is volt, hogy egy héten keresztül minden nap benéztek.

Szívesen segítek nekik , ha igénylik, de sosem szabtam meg, hogy heti kétszeri láthatást kérek. Ez szerintem természetellenes. Éljék saját életüket, hiszen azért felnőttek!

2009. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez a kapcsolatotoktól függ. Én pl. 500 km-re lakom minden családtagomtól, és mi kétnaponta beszélünk skype-on. Amikor hazamegyünk a párommal, egy-egy hetet vagyunk mindkettőnk szüleinél, ők is szoktak néha hozzánk jönni. És finomat is eszünk, édesanyám kiválóan főz. :) Szeretek náluk lenni, a párom is jól érzi magát ott, ettől még ugyanúgy én irányítom az életemet. Nem szólnak bele a döntéseimbe, nem bántják a páromat, szeretünk hazamenni.


A látogatások gyakoriságával sincs baj szerintem, inkább ott a baj, ha valaki a párját hanyagolja el anyucika kedvéért, vagy ha az anya (anyós) túl nagy hatással van az egyik félre. Akkor viszont teljesen mindegy, hogy kéthetente egyszer vagy kétnaponta találkoznak.

2009. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

09:38-as vagyok

Hú, ez a kajás dolog nagyon gáz. Nem tud meglenni a mama főztje nélkül? Jó messzire költözzetek tőlük, az talán segít valamit. Azt meg ne engedd, h munka után az anyjához menjen haza! Ezt mi is az elején tisztáztuk. És főzz finomakat, az én férjem már rájött, h az én főztöm jobb, mint a mamáé :)

2009. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10.55 !

Ott kezdődnek a problémák, ha a házasságban az egyik fél engedélyez valamit a másiknak vagy nem. Szerintem egy házasságban két egyenrangú félnek kell lennie akik el tudják dönteni, hogy mikor mit akarnak csinálni.

2009. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én más véleményen vagyok, mint ti. Én szeretem a családomat és a férjem családját is, gyakran összejárunk. A párom pedig minden nap beszél telefonon vagy skype-on az anyukájával és gyakran töltjük együtt a hétvégét. Nincs ebben semmi rossz szerintem. Miért ne érdekelhetné a párod édesanyját, hogy mi van a pároddal? Végülis a gyereke. Ugyanúgy, ahogy gyerekként, felnőttként is lehet igénye arra, hogy megbeszéljen dolgokat az anyukájával. Jó esetben az ember életében a szülei és a párja azok a személyek, akiknek ad a véleménye, akikkel szívesen megosztja a bánatát és az örömét. Miért kéne elfelejteni a szülőket attól, hogy kirepültél? Az én párom például még így felnőtt fejjel is minden nap megbeszéli az anyukájával, hogy mi minden történt aznap vele, mi van a melóval, hogy van az unoka, stb. Én kifejezetten örülök neki, hogy napi kapcsolatban vagyunk és hogy gyakran találkozunk. A gyermekemnek is sokkal jobb, ha gyakran látja a nagyszülőket. És bármilyen furán is hangzik, nekem is hiányoznak a szüleim pedig már 5 éve nem élünk együtt. Nekem az a heti 1 "Mivan veletek" az eléggé erőltetettnek tűnik. Lehet, hogy te nem ápolsz szoros kapcsolatot a szüleiddel, de egy normális családban szoros a kapcsolat a gyerek és a szülők között. Akkor is, ha a gyerek már nem gyerek.
2009. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó !

Hát nem tudom ...Persze ha nektek így esik jól semmi baj :)


De szerintem többen is azért "panaszkodunk" mert az elköltözés mindenkinek ÚJéletet jelent.


És itt írta egy kedves válaszoló hogy van hogy a gyereke 2hónapig se ment .

Na szerinted az a gyerek egy k*csög és utálja az annyát ?

Hát NEM ! Egyszerűen szerintem csak meg van a saját élete-gondja , teendője.


Mondom :) Ha ti így érzitek jól akkor semmi gond ! :)

Én mindeneste külön (de télleg külün) életet szeretnék ahogy már többen is írták.


Amúgy majd ha gyermek lenne nálunk is (de az még nem most lesz :D )

Akkor egyértelmű hogy a nagyszülőkkel is lesz.

2009. aug. 28. 13:27
 17/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam : mindenesetre *
2009. aug. 28. 13:29
 18/19 anonim ***** válasza:

10:59!

Mi igenis úgy tartottuk jónak, h összeköltözés előtt bizonyos dolgokat MEGBESZÉLÜNK egymással, h később ne legyen belőle gond. Erre azért volt nagyon szükség, mert házasságkötéskor költöztünk össze, szóval nem lehetett volna egyszerűen szétbútorozni, ha valami nem megy.

Nem engedélyezésről van szó, de én ismerek olyan házasságot, ahol a szülő-kérdést nem tisztázták, és most emiatt válnak 1 év után. Két teljesen eltérő igényű (ilyen szempontból eltérő) nem tud együtt élni, itt is elég különböző szülő-igényű emberek vannak pl. Ha a szőnyeg alá van söpörve a kérdés, biztos, h gond lesz belőle később.

2009. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

9.33 vagyok. Pont azért írtam, hogy nem vagyok szülőfüggő, mert nem sírok utánuk, nagyon jól megvagyok nélkülük is. Van olyan is, hogy egész héten nem beszélek velük, sőt inkább ez a gyakoribb. Néha engem is idegesít, amikor a párom anyukája minden este felhívja, hogy mit csinál meg ilyenek. Én anyuékat csak értelmes dolgok miatt hívom.

Az előző hozzászólásomban is azt próbáltam kiemelni, hogy igazából akkor látja meg az ember, hogy mennyire kötődik a szüleihez, amikor különköltözik. De arról szó sincs, hogy bele akarnának szólni az életünkbe. És ha már nem függünk tőlük egyáltalán (most még az anyagiak miatt igen), akkor valószínű, hogy mi is csak hetente, kéthetente fogunk hazajárni.

2009. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!