Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Törvényszerű, hogy a gyerekek...

Törvényszerű, hogy a gyerekek nem kirepülnek a családi fészekből, hanem inkább kilökik őket?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Ha visszagondolok a gyerekkoromra szinte csak rossz dolgok jutnak eszembe, jó nem. Anyám odapakolta a játékaim a kályhához és én kellett bedobáljam őket a tűzbe sírva, megvert, összecopfozta a hajam es a gumi fölött egy nyisszantással levágta és úgy hagyta. Mindezt azert mert állítólag rosszat csinaltam és ez volt a büntetés. Kb évent új helyre költöztünk, minden tanévet más iskolába jártam... stb Amikor középiskolás lettem, könyörögnöm kellett egy ruháért, mindig sokkalszakadtabban jártam, mint a többiek. Nem divatolásról van szó, hanem arról, hogy a tavaszi cipőmet akkor cserélte le télire amikor már havazni kezdett, közötte meg folyton fel voltam fázva. Mindeközbe saját magától sose sajnált semmit. Most itt vagyok felnőtten, még mindig itthon, mert közbe anyám csinált egy nagy tartozást, amit most az én fizetésemből tiltanak es emiatt annyi sem marad a fizumból, hogy szobát béreljek és lelépjek itthonról. Bírósági úton tudnám csak visszavarrni a nyakába, hogy ő fizesse amit felvett. Eközbe turkál a holmim között amikor nem vagyok itthon. Kilopkod pénzt a penztárcámból. Vagyis már nem tud, mert eldugom, de azelött lebukott már. Van egy barátom, aki most 3 hete nálunk van, amig tart neki a leállás itt is lesz, aztan megy vissza ki dolgozni. Most eppen ugy allunk, hogy nagyon keves a penze neki is meg nekem is. De amig volt nem sajnalta se tolem, se anyamektol. Most hogy nincs, mostmar kezdunk mind a ketten utba lenni. Anyam nem dolgozik, csak reggeltol estig ül a számitogép előtt, zabálja minden nap a csipszet, rendes kajára nem áldoz pénzt, es 130 kg már. Mindeközbe minket szid el mindennek a faluba, en és a barátom vagyunk a szar szemét élősködők. Anyam dugdozza a wc papirt, az öblítőt, hogy ne használjuk, dugdozza a tartós tejet, cukrot stb. Tőlünk meg elvárja hogy mindenből vásároljunk és mi tartsuk el az egész családot. Van egy nevelőapam aki meg egy iszákos hülye. Ott tartok, hogy legszivesebben ugy elmennék és többet rá se nyitnám az ajtót ebbe az életbe,anyám vagy nem anyám, igenis megkeseríti az életem. A barátnőmnek is tök ugyanilyen volt az anyja!! Valaki magyarazza el, hogy miert kell igy viselkedni az embernek a gyerekével. A munkám sem éppen a nyugalom szigete és itthon is cseszegetve vagyok. Nyugtalan es szorongó vagyok. Szivritmuszavar miatt kórházba is voltam már, annyira felhergeltem magam sokszor emiatt, es nyugtatot veszek be elalvás előtt, hogy tudjak aludni. Csak azt szeretném megérteni, hogy minek szül valaki gyereket? azert hogy megkeseritse az életét?
2014. aug. 10. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom anyukád is azon nők táborát erősítik, akik a gyereküket okolják azért, mert nem találtak maguknak normális hapsit. Amúgy az anya-lánya viszony sok esetben eléggé kiéleződött, nem egyszer tapasztaltam már, hogy rettenet módon irigyek a saját lányukra. A boldogságukra, a kapcsolatukra, a szépségükre.

Ne légy szívbajos, járj utána, hogy tudnál anyagilag független lenni tőle, mert el kellene kezdened a saját jövődet építgetni. Nem pedig egy ellustult anyának nem nevezhető valakibe öld bele a fiatalságodat, amikor annyi minden más jót tehetnél helyette.

Légy erős!

2014. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy a te fizetesedbol tiltjak anyad tartozasat?
2014. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk fel és menj külföldre dolgozni.
2014. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem törvényszerű, de azt, aki még huszonéves korában sem akar magától elmenni (szóval még a szándék sincs meg benne), azt előbb-utóbb kilökik a szülők szerintem is. Más kérdés az, hogy neked rossz szülő jutott, ezért nincs is meg benned a késztetés, hogy saját életet kezdj, részvétem emiatt. A szorongások helyett próbálj lépni valamit, nem értem miért laksz még ott.
2014. aug. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nagyrészt a csalàdiért meg a szocpolért na meg az irànyìtàsvàgyért.

De rengeteg olyan van, hogy egyszerûen féltékenyek a sajàt gyerekükre, mert làtjàk ( hogyha nem tennék tönkre) hogy sokkal többre vihetné a gyerek ,mint õk.

Itt ahol én lakom inkàbb azt tapasztalom, hogy elüldözik az udvarlòkat meg a baràtnõket, csak hogy visszatartsàk a gyereket....mindkét véglet undorìtò.

Na meg az se életképes aki mindenféle kifogàssal ( mint.pl.: de hàt az anyàm!) totojàzik ilyen környezetben , meg gyògyszer meg jaj de kell sajnàlni, holott csak lépnie kéne mert ott az orra elõtt a lehetõség. Akinek nincs azt megértem.

Most ha a hàtterem nézzük és összetenném mibõl kéne àllnom .akkor nekem egy alkolholista p.csànak kéne lennem aki mindenkinek szét kéne hogy tegye a làbàt....mégis férjem van, szakmàm van, dolgozom ( igaz nem a szakmàban...) és most húztunk fel egy hàzat, àtlag fizetés mellett, 3-man.

Szòval, az szenved csak aki akar....

2014. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy nehéz lehetett, sz@r életed, gyerekkorod volt.

De már rég kinőttél a gyerekkorból, felnőtt nő vagy. Mindenki maga dönt az életéről. Már rég el kellett volna költözzél magadtól, ha ennyire rossz otthon. Mire vársz, miért vártál ennyit? Talán kényelmesebb volt otthon szenvedni, mint elindulni. Gyáva vagy saját lábadra állni? Magaddal cseszel ki....

Miért tőled tiltják anyád adosságát?

Én 19 éves voltam, amikor eljöttem otthonról, azóta sem bántam meg. Ami nem jó, azon változtatni kell, nem síránkozni és gyógyszereket szedni!

Tettél eddig valami kézzelfoghatót is, hogy kiszakadj onnan? Ha nem, ideje elkezdeni...még ma!

2014. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen NEM anya, ezért ne is érzed maga rosszul!


Ingyenes jogsegély van a legtöbb városban (de megyeszékhelyen biztosan), igenis járj utána annak, hogyan tudod elérni, hogy ő fizesse az adósságát!

A barátoddal menj te is külföldre, és vállalj ott munkát, a szüleidre meg rá se nézz többet!


Botrány, hogy ilyenek gyereket vállalnak csak azért, hogy legyen kin élősködni!

2014. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te már itt tettél fel kérdést. Ha azóta sem vagy képes megvédeni az igazad és elintézni, hogy az fizesse a tartozást akinek a hibája volt, akkor ezek után tényleg megérdemled. Állj már ki magadért.
2014. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!