Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Élet a gyerekek különköltözése...

Élet a gyerekek különköltözése után? Hogyan?!

Figyelt kérdés

Én vagyok a gyerek, jövőre költözöm kollégiumba. Már előre félek, mi lesz édesanyámmal, mert én vagyok úgymond az élete értelme, a napja munkával telik, hogy meg tudjon adni mindent. De ha elmegyek, mi lesz vele? Apám alkoholista, gyakorlatilag nem is tartozik a családhoz. Hobbija sincsen, barátai sincsenek, csak a munka és a család. Félek, hogy depressziós lesz!

Szülők, ti hogy éltétek túl?


2014. aug. 3. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok a gyerek, mi 3-an vagyunk tesók, már mindenki elköltözött.

A szülők már edzettek voltak, mert előtte voltunk koliban mindhárman, igaz akkor hetente-kéthente hazajártunk. Most már csak kb. 2 havonta.

Ők elvannak, találták új hobbikat, kirándulnak, dolgoznak :)

2014. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Értelmes embernek nem csak a gyerek jelenti az élete értelmét. Akinek igen, az meg is érdemli, hogy depressziós legyen.
2014. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem érdemli meg! Mivel egyedül tartott el, másra nem is lett volna ideje!

Legjobb lenne, ha elválna apámtól, és egy másik férfi mellett élne boldogságban, megérdemelné a sok évnyi kínlódás után.

2014. aug. 3. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, kerdezo, barmilyen rosszul esik is: ha valaki semmi mas örömöt nem lat az életben, mint a gyerekét, akkor annak igencsak khm.... értelmetlen az élete... El válnia meg mar rég el kellett volna. Nyilván tarsfuggo az anyád.
2014. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elköltözöl - amennyiben anyád értelmes ember, és nem primitív lény -, akkor elgondolkodik azon, hogy milyen életet képzel el magának a következöekben, és eszerint alakítja.


Az alkoholista férjtöl már korábban is megszabadulhatott volna, de legkésöbb most itt az ideje.

Ezen kivül akár 60-70 évesen sincs senki lekésve arról, hogy valamilyen hobbit elkezdjen.


Az egyetlen, ami kimondottan ártalmas, ha nem engeded, hoyg elkezdje a saját életét, mert "támogatod", hogy ne veszítse el élete értelmét. Ugyanis senkinek nem lehet az az életcélja, hogy a gyerekére rátelepedjen. Minden szülönek tudomásul kell vennie, hogy a gyerek idövel felnö és önálló életet kezd, amiben a szülönek csak elenyészöen kis szerep jut.


Nekem négy gyerekem van, idöközben mind felnött, elköltöztek, és a saját ételüket élik.

Én meg meg tudok valósítani sok olyan álmomat, amire korábban nem jutott idöm meg energiám (sok pénz nem kell hozzájuk), és ezzel minden értelmes szülö így van.

2014. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!