Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lenne a kérdesem hogy...

Az lenne a kérdesem hogy viselitek azt mikor a gyerekek kirepülnek?

Figyelt kérdés

Olyan válasza érdekel akik egyedül nevelik/nevelték a gyerekeket. Hogy viseltétek az első időt? Mit tettetek h ne érezd magad maganyosnak? Hogyan éltetek tovább? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Lassan az én gyerekeim is kirepülnek, nem tudom hogyan legyen tovább.


2023. aug. 16. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Attól függ milyen magasról és mennyire sérülnek meg.
2023. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell készülni rá. Olyan elfoglaltságokat kell találni, amik kitöltik a gyerek távozása után ott maradt ürességet. És nem szabad telefonon meg egyéb módon zaklatni a gyereket, hogy mi van vele. De van jó oldala is. Én soha nem tudtam este elaludni, amíg a későn hazaérkező fiam után nem kattant a zár. Ilyenre már nem kell figyelnem.
2023. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy menyire volt valaki ún. korlátozó szülő, illetve mennyire hagyott teret a gyerekeinek már korábban is. Több gyerek esetén talán szerencsésebb, ha nagyobb korkülönbség van a gyerekek között, legalábbis az én tapasztalatom ez. Nekem a 3-ból kettő költözött már el, de még mindig itthon van a legkisebb. A fokozatosság elve alapján NEKEM azért így könnyebb hozzászokni. Nyilván ezt előre nem látja az ember, amikor gyereket vállal, én most érzem igazán, hogy nem bánom, hogy úgy alakult, hogy nagyobb (8 és 4 év) korkülönbség lett a gyerekek között.

Amikor a középső is elköltözött, na akkor nagyon fura volt, hogy nincs az nyüzsi, mert a "kicsi" egyedül maradt.

Alapvetően köztünk jó a viszony, így egyáltalán nem érzem magam magányosnak, mert rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, főleg a középsővel. A fiam ritkábban jelentkezik, de ő már nagyon hamar elkezdett a saját útján járni, amíg még itthon lakott, akkor is többet volt házon kívül, mint itthon.

Tény, hogy mi ketten vagyunk az apjukkal, de néha isten bizony jó lenne kicsit egyedül is lenni.

Van hobbim, ami eddig is lekötött, ha netán teljesen egyedül maradnék, akkor még több időt fordítanék rá.

Úgy gondolom, hogy ahol jó a szülő-gyerek kapcsolat, ott nem fog a szülő elmagányosodni. Eleinte persze fura lesz a nagy csönd, de hidd el: nem olyan rossz az huszonévnyi nyüzsgés után. Gondolj arra, hogy lesz időd magadra, bármikor azt csinálhatsz, amit akarsz. Ha hétvégén délig akarsz fetrengeni, akkor megteheted, mert nem kéri számon senki, hogy pl. "anya, mikor lesz ebéd?"; "kimostad a hupilila pólómat? azt akarom felvenni a buliba" és társai...

Végre ember is lehetsz, nemcsak Anya.

2023. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal biztattam magam, hogy nyugodt lehetek, mert úgy neveltem, hogy velem bármi történik is, már megáll a saját lábán. Ez adott erőt.
2023. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk elsősorban saját életet, hobbit, elfoglaltságot , baráti kört kialakítani, és leválni szépen a gyerekről..
2023. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam négy gyerek költözött el, három gyakorlatilag egy idöben, egy meg egy évvel korábban.

Az elsö pár hónapban nem tudtam sehogysem megtalálni a helyem, eléggé "elveszettnek" éreztem magam.

Aztán rájöttem, hogy ezen változtatni nem lehet, ez a normális, hogy önállóan élnek, szóval valamit ki kellett találni magamnak is.

Mivel akkor voltam 55 éves, és statisztika szerint még feltehetöen 20 évet élek, a családi infók alapján meg böven 30-at is, "új életet" kezdtem


Megtanultam oroszul, angolul, elkezdtem festeni, sok új ismerettséget kötöttem, sok barátot ismertem meg, emellett sokat kirándulok városokban is meg a természetben is, újra elkezdtem zongorázni, táskákat készítek, sok olyan könyvet elolvastam, amire korábban nem jutott idöm, megnéztem sok érdekes filmet is, amit mindig akartam - szóval teljesen más, sokkal aktívabb életet élek.

2023. aug. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hála az égnek, az én anyám telejsen jól viselte, örült a boldogságomnak. Pedig költözés előtt mindenki avval traktált minket, hogy Jaaaaaj, mi lesz anyáddal most? Ő meg nézett furcsán, hogy mégis mi lenne? Bár ő sosem akaszkodott rám, mindig hagyott élni, boldogulni. Tudta jól, hogy jó kapcsolatban maradunk azután is, és hogy ez az élet rendje.
2023. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Kiválóan. Megnyugtató, hogy sikerült önálló felnőttet nevelnünk belőle, aki megáll a lábán, diplomája, szakmája van, önálló egzisztenciája.


Varom, hogy családot alapítson, jöhetnek az uokák.

2023. aug. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, hogy a szomszéd városba vagy a világ tulsó felén egy másik országba.
2023. aug. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!