Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódtam az anyámban? Hogy...

Csalódtam az anyámban? Hogy birkózzak meg ezzel?

Figyelt kérdés

Nekem ő nagyon sokáig egy erős nő volt, aki elintézett mindent nekem, miattam, értem. Egy szörnyű házasságban élt, egy nárcisztikus pszichopatával, csakis miattam, hogy nekem jó életem legyen. Mi voltunk ketten a férje ellen, és mindig felnéztem rá, hogy ezt kibírja miattam.


De rájöttem, hogy sosem volt ő erős, egy szimpla óvónő csak, aki pontosan tudja, hogy a férje nélkül anyagilag nem boldogulna és ezért nem vált el soha, nem azért, hogy nekem jó legyen. Rám fogta, meg arra, hogy "te kérted, hogy hozzámenjek".


Igen, 6 éves koromban, mikor két Barbieval és egy csokival már boldog voltam, a férjjelöltje meg ezt pontosan tudta, és akármikor találkoztunk, kaptam tőle valamit. Persze, hogy azt akartam, hogy az életünk része legyen... De 6 évesen nem tudtam, hogy az előző feleségét úgy megverte, hogy az kórházba került, vagy hogy se barátai, se családja nincsen. Nekem ő anya barátja volt, aki mindig hozott valamit, megengedte, hogy sokáig nézzek mesét és ha ő ott volt nálunk, mindig volt valamilyen desszert is.

Később, miután összeházasodtak, a pasi is megmutatta az igazi arcát és hiába kértem anyától 10-12 évesen, hogy váljon el, azt mondta, hogy miattam nem teheti, mert hogy egyedül nem tudná fenntartani az életünket. Így nőttem fel, bűntudattal, hogy miattam kell így élnünk.

És most, hogy már elköltöztem, külön életem van, látom azt, hogy anyámnak igazából ez tökéletesen jó, tud néha dühöngeni, ordítozni, játszani a mártírt, hogy neki mennyire rossz, de esze ágában sincs lépni, vagy változtatni.


2023. júl. 28. 12:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
#6 Az lehet hogy nem itt fog kigyogyulni, de azért vagyunk még akár egy anonim oldalon is hogy biztassuk egymást, vagy csak néhány szóban ha tudunk segítünk.. ennyi. Nem befordulni kell mint ti akik azért léteznek már csak hogy tipikus példák legyetek, hogy igen ilyen nem akarok lenni.
2023. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a felnőtté válás része ráébredni, hogy a szülő is egy ember. Vannak hibái, rossz tulajdonságai, mint mindenkinek.
2023. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én momentán sématerápiára járok, pont hasonló háttér miatt, mint te. Nálam is rám volt kenve minden szar, hogy miattam nem válnak, miattam bomlik szét a család, amit el tudsz képzelni. Tudomásul vettem, hogy ez nem normális, mivel amúgy is elég fogékony voltam mindig is a pszichológiára. Hogy milyen az, amikor lebomlik a szarból felépített pátosz? Nem a világ legjobb érzése, maradjunk ennyiben és most is szarul esik, de az ún. imaginációk sokat segítettek. Ezeket amolyan szerepjátéknak képzeld el, amikor egy fájdalmas múltbéli emlék újra van játszva úgy, hogy te ott, abban a helyzetben kapsz empátiát.
2023. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül az a sématerápia, utolsó? Engem is érdekelne.
2023. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es: általában olyan 1-2 éves egy ilyen terápia és havi legalább egy alkalom szükséges, attól függ, a pszichológus, aki végzi, hogy látja. A klinikai szakpszichológus, akihez járok, alkalmanként 16.000 ft-ot kér,45-50 percért, ezt számold be minimum 12-el, vagy inkább 24-el, vagyis ha 1 évig 2 hetente egyet jársz. És ez a minimum.
2023. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen! Most voltam terápiában egy szimpla pszichológusnál, hát, sokkal jobban nem lettem, ezért gondoltam valami alternatívára.
2023. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Elfogadod, amst enm tehetsz.
2023. júl. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
16-os: egy szimpla pszichológus nem biztos, hogy egy ténylegesen megterhelt hátterű emberrel elbír, tapasztalat. Nálam is egy általános pzichológus mondta, hogy ezen ő nem tud segíteni, de tud mást ajánlani. Így kerültem a mostani klinikai szakpszichológushoz. Meg ahány pszcihológus, annyiféle terápia javaslat.
2023. júl. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy szörnyű házasságban élt, egy nárcisztikus pszichopatával, csakis miattam, hogy nekem jó életem legyen. Ez rhadt nagy ellentmondás :D


Az a büdös nagy helyzet, hogy anyád gyáva volt kilépni a kapcsolatából csak veled takarózott, ami nagyon gáz.

2023. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!