Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csalódtam az anyámban? Hogy...

Csalódtam az anyámban? Hogy birkózzak meg ezzel?

Figyelt kérdés

Nekem ő nagyon sokáig egy erős nő volt, aki elintézett mindent nekem, miattam, értem. Egy szörnyű házasságban élt, egy nárcisztikus pszichopatával, csakis miattam, hogy nekem jó életem legyen. Mi voltunk ketten a férje ellen, és mindig felnéztem rá, hogy ezt kibírja miattam.


De rájöttem, hogy sosem volt ő erős, egy szimpla óvónő csak, aki pontosan tudja, hogy a férje nélkül anyagilag nem boldogulna és ezért nem vált el soha, nem azért, hogy nekem jó legyen. Rám fogta, meg arra, hogy "te kérted, hogy hozzámenjek".


Igen, 6 éves koromban, mikor két Barbieval és egy csokival már boldog voltam, a férjjelöltje meg ezt pontosan tudta, és akármikor találkoztunk, kaptam tőle valamit. Persze, hogy azt akartam, hogy az életünk része legyen... De 6 évesen nem tudtam, hogy az előző feleségét úgy megverte, hogy az kórházba került, vagy hogy se barátai, se családja nincsen. Nekem ő anya barátja volt, aki mindig hozott valamit, megengedte, hogy sokáig nézzek mesét és ha ő ott volt nálunk, mindig volt valamilyen desszert is.

Később, miután összeházasodtak, a pasi is megmutatta az igazi arcát és hiába kértem anyától 10-12 évesen, hogy váljon el, azt mondta, hogy miattam nem teheti, mert hogy egyedül nem tudná fenntartani az életünket. Így nőttem fel, bűntudattal, hogy miattam kell így élnünk.

És most, hogy már elköltöztem, külön életem van, látom azt, hogy anyámnak igazából ez tökéletesen jó, tud néha dühöngeni, ordítozni, játszani a mártírt, hogy neki mennyire rossz, de esze ágában sincs lépni, vagy változtatni.


2023. júl. 28. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ok. Mi a kerdes? Vannak ilyen emberek.
2023. júl. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
"Hogy birkózzak meg ezzel?"
2023. júl. 28. 12:08
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Elfogadod, hogy ő ilyen
2023. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan látod hogy nem miattad volt!

Elköltöztél, tehát már nem foghatja rá hogy "miattad nem válok el mert akkor jajj mi lenne" és mégsem teszi...

Elhiszem hogy dühös leszel ha erre gondolsz, de pontosan láthatod: nem miattad történt ez, csak rádfogta, de ezt is látod.

Ez egyfajta társfüggőségi játék, gondolom amolyan "hát igaz hogy lelkileg bántalmaz, meg időnként jól megver, de legalább jól keres" típusú párkapcsolat...

Ezt érdemes lenne feldolgoznod, hogy benned keltett lelkiismeretfurdalást, téged, egy gyereket tett felelőssé az élete alakulásáért (amelyen MOST SEM változtat)...

2023. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát, az igaz, hogy fizikailag nem bántott minket soha, de a lelki terror, kiabálás, tányértörés az állandó volt, a legapróbb dolgok miatt is. Meg a kötözködés a semmin, ha unatkozott. Miért hason fekve tanulok, miért mosom meg a hajam medencézés előtt, miért hideget eszem ebédre stb.


Azt hallgattam anyától, hogy higgyem el, mással sem lenne jobb, máshol is lennének gondok és hogy örüljek inkább, hogy nem ver minket, meg hogy nem alkoholista.

2023. júl. 28. 12:13
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem pszichológus oldal.

Oda kellene menned. Itt nem fogod feldolgozni egy anonim oldalon, ahol totál ellentétes válaszok fognak születni.

2023. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerintem elfér itt is a kérdésem! :)

Nem kell rá válaszolnod, ha nem akarsz, és meg van oldva.

2023. júl. 28. 12:20
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szitu, csak nálam anyám volt a bántalmazó (fizikailag is) és hatalmas mártír. Anyagilag mindent megadott, még többet is, mint a minimum, de ennyi, nevelni abszolút nem nevelt ténylegesen. Nem tudom én se feldolgozni, se elfogadni, pedig jártam nem egy terápiába. Az egyedüli, ami segít, hogy lesz.rok mindent és mindenkit, igenis hangot adok a fájdalmamnak és akkor és ott vokalizálom neki, amikor csak akarom. Nem én akartam megszületni, nem volt kötelező valakit elhanyagolni és tönkretenni 18 éven át, az a minimum, hogy most hallgassa tőlem akkor...
2023. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

A nárcisztikusoknak nagyon gyakran kodependens a társuk. Ők egymás komplementerei.

Mindkettő működésnek megvannak a gyerekkori gyökerei.

Egy nárci sose megy el terápiába (ha valamiért mégis, az hasztalan..); a kodependens tud dolgozni a sérülésein. (Sokáig tart, de sikerülni szokott.)

Te annyit tudsz tenni, hogy megkérded az anyádat, hogy a nyavalygásaival ne terheljen téged.

2023. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Válaszoltam pedig, hogy hogy tudsz megbirkózni. Nyilván a személyiségnek is ott kell tartani, hogy értelmezzen egy mondatot, ne egyből támadásnak vegye. Neked van dolgod ezekkel. Más nem fogja megoldani.
2023. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!