Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tenyleg meg kell...

Most ezen tenyleg meg kell sértődni?

Figyelt kérdés

Nekem az apukám 3 éves koromban meghalt. 4 éves korom óta van anya nevelőapámmal együtt. Nevelőapám elött apa kb tabu téma volt mindig.

Őt nem szólítottam apának sosem.


Fiam 4 éves. Ha anyáéknál vagyunk, hallja hogy nem apanak, hanem "Janinak" szólítom nevelőapám. Ennek ellenére anya is meg nrvelőapám is papának hivatja őt a gyerekkel.


Múltkor beszélgettünk itthon a fiammal erről a ki kinek kicsodája dologról. Én tök őszintén mondtam neki, hogy az én apukám meghalt, őt "Lacinak" hívták, apa apukája is meghalt, őt meg "Bélának" hívták. Ők a papái. A "Jani" nem igazi papája, mert nem az én apukám, de ha szeretné, hívhatja papának. Nem is firtatta tovább ezt a témát.


Ma voltunk családi ebéden. Anya mondott valamit a fiamnak, hogy szólja papának, vagy mutasd meg a papának, valami ilyesmi.


Erre a fiam tök nyugodtan megjegyezte, hogy neki a "Laci" meg a "Béla" a papája, de nem baj, a "Jani" is lehet a papája.

Anya sokkot kapott, nevelőapám meg kiakadt. Hogy nem azért nevelt fel engem, meg nem azért fogadta el a fiamat(!), hogy utána meg azt hallja a gyerektől, hogy ő nem is a papája. Mert nekem ezt nem szabadott volna elmondani egy ekkora gyereknek, mert nem érti meg.

Meg milyen hálatlan vagyok, innentől kezdve ő is így viszonyul hozzánk.


Most komolyan hazudnom, titkolóznom kellett volna a gyerekem elött?!


Ez a vita után egyből jöttünk is haza és azóta nem tudok túllépni a történteken.


2023. jún. 25. 14:14
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
10%

"Tehát felnevelt, de nem szólíthattad apának, viszont most a fejedhez vágta, hogy nem ezért nevelt fel."


Ilyenről szó sem esett, de ne zavarjon. Azt írta, ő sosem szólította apának

2023. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
72%

31!

" Hogy nem azért nevelt fel engem" - tessék, itt van. Szívesen.

2023. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
13%

32!


A lényeg ez lett volna, de ne zavarjon: "de nem szólíthattad apának". Szolithatta volna. Nem tette. Nem akarta.

2023. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, ne haragudj, de ha így kicseszel a gyerekeddel, hogy ilyen emberek közé viszed, te se vagy különb...
2023. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Huhh mennyi komment


Anyámmal nincs (mostmár annyira nagy) bajom. A gyerekkorom pszichológus segítségével lezártam. Anyámról megvan a saját véleményem mknt anya ez tény. De nagymamának jó. Amit én nem kaptam meg szeretetet anno, most megkapják a gyerekeim (2 van, van egy kisebb is).

De hogy a mai napig nevelőapám engedélyével, befolyásával él, na ezt en is elítélem.


Mivel nincs másik oldalról nagyszülő, meg amúgy semmi segítség, néha (ha kihasználás ha nem) anyámra bízom a gyerekeket, mert máshogy nem megy.


Anya otthon dolgozik, nevelőapám reggeltől estig megy. Így általában úgy tudunk menni, hogy nem találkozunk vele.


Nem tilzották, én nem hívtam sohasem apának. Lehet félreérthető voltam.


Igen, amúgy egy kretén. Nem csak az én gyerekkorom vágta haza, hanem van 2 kisebb tesóm,ők még otthon laknak, most az övéket is. Igaz őket nem bántja, csak minden tiltva van és ha otthon van, csak ah ordítás megy.



Remélem mindenre reagáltam.

2023. jún. 25. 18:09
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, anyukádnak kell eldönteni, hogy a sarkára áll-e vagy nem. Megmondanám, innentől vagy ő jön, vagy találkoztok nyilvános helyen, vagy akkor ennyi volt, ameddig nem tud alternatívát ajánlani, nincs unokázás.
2023. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
21%
Jó nagy féreg vagy.
2023. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
59%

Mindhárman tanulhatnátok a gyerekedtől.

Ő ezt leszarja ugye? Neki ez az egész hiszti amit ők ketten levertek és a dráma amit ti hárman csináltok, semmi ugye? Vajon miért? Miért értelmesebb nálatok a kicsi gyermeked?

Mi az, amit gyerekként még ti is tudtatok, de azóta hiszti és dráma királyok és királynőkké lettetek az egészséges helyett?


A gyereked amúgy nagyon cuki. Ha én lennék az új papa, örülnék ennek. Igazi empatikus gyerek, aki szereti az eredeti papát, mert anya azt szereti, és szereti az új papát, mert ő jó.


Ti hárman viszont nyomik vagytok. Főleg az a 2 hülye dráma-mester.

2023. jún. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!