Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tenyleg meg kell...

Most ezen tenyleg meg kell sértődni?

Figyelt kérdés

Nekem az apukám 3 éves koromban meghalt. 4 éves korom óta van anya nevelőapámmal együtt. Nevelőapám elött apa kb tabu téma volt mindig.

Őt nem szólítottam apának sosem.


Fiam 4 éves. Ha anyáéknál vagyunk, hallja hogy nem apanak, hanem "Janinak" szólítom nevelőapám. Ennek ellenére anya is meg nrvelőapám is papának hivatja őt a gyerekkel.


Múltkor beszélgettünk itthon a fiammal erről a ki kinek kicsodája dologról. Én tök őszintén mondtam neki, hogy az én apukám meghalt, őt "Lacinak" hívták, apa apukája is meghalt, őt meg "Bélának" hívták. Ők a papái. A "Jani" nem igazi papája, mert nem az én apukám, de ha szeretné, hívhatja papának. Nem is firtatta tovább ezt a témát.


Ma voltunk családi ebéden. Anya mondott valamit a fiamnak, hogy szólja papának, vagy mutasd meg a papának, valami ilyesmi.


Erre a fiam tök nyugodtan megjegyezte, hogy neki a "Laci" meg a "Béla" a papája, de nem baj, a "Jani" is lehet a papája.

Anya sokkot kapott, nevelőapám meg kiakadt. Hogy nem azért nevelt fel engem, meg nem azért fogadta el a fiamat(!), hogy utána meg azt hallja a gyerektől, hogy ő nem is a papája. Mert nekem ezt nem szabadott volna elmondani egy ekkora gyereknek, mert nem érti meg.

Meg milyen hálatlan vagyok, innentől kezdve ő is így viszonyul hozzánk.


Most komolyan hazudnom, titkolóznom kellett volna a gyerekem elött?!


Ez a vita után egyből jöttünk is haza és azóta nem tudok túllépni a történteken.


2023. jún. 25. 14:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%
Nem, normális ember ezen nem sértődne meg. De normális ember jelenlétében nem is lett volna tabu az apád. Érdekes anyád van, hogy ezt hagyta. Szerintem nem tettél semmi rosszat. A gyerekek nem hülyék, csak kicsik, nem kell hülyének nézni őket. A gyereked se mondott semmi rosszat. Ők még őszinték, és ez jó.
2023. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
16%
A nevelőapád -ha nem tetszik neked ,akkoris- az apád.Benne van a nevében:nevelőapa. A nevelő egy jelző , csakhogy jelezze, nem az édes, hanem a nevelő APÁD. Ezt a funkciót töltötte be melletted az évek során. Kár , hogy nem tudod értékelni. Elhunyt apukád helyett apád volt évekig. A fiadnak talán a vérszerintiséget magyarázhattad volna el, de amit és ahogyan mondtad az szinte sértés volt a szüleidnek.Minek csinálsz ellenséget magadnak a családban?
2023. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazad volt hogy őszintén elmondtad a gyereknek.

Nem a papája ez a tény.

2023. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
88%

Tehát felnevelt, de nem szólíthattad apának, viszont most a fejedhez vágta, hogy nem ezért nevelt fel.

Hát ez vicces. Igazad volt.

2023. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
85%

Már a nyitódban lejött, hogy ez egy idióta, miután tabu volt neki édesapád. Nem kellett a későbbi hozzaszólásod sem hozzá.

Anyád meg... szót nem érdemel, tán a világ pöszije van a palinak a lába között, hogy így el van ájulva évtizedek után is tőle?

Természetesen igazad volt!

Én oda be nem tettem volna a lábam, már eddig sem, ezután pláne nem.

Az, hogy a gyereked "imádja" a nagymamát, nem lehet, hogy csak te szeretnéd ezt?

Biztos vagyok benne, ha nem mentek többet, le se tojja majd a gyereked.

Nem szeretnek ezek bennetek, ne is rágódj a történteken.

2023. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
34%
Az az apa aki felnevel, ha pedig úgy gondolod hogy ennyire szörnyű volt (amit egyébként egyáltalán nem hiszek el, mert egy anya nem fogja kitenni a saját gyermekét annak hogy egy férfit vigyen az életükbe aki rosszul bánik vele ) akkor miért tartod veluk a kapcsolatot ? Nem kell azt a férfit nem tartod a családod reszenek, anyukaddal nem lehet akkor jó a kapcsolatod stb
2023. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
92%
26#te álomviagban élsz????hány olyan eset van ahol ki dobta az anya a gyerekét mért nem jött ki a pasijával,
2023. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
18%
Pont azt írtam hogy azért nem hiszem el a történetet mert egy anya nem teszi ki annak a gyerekét hogy egy ilyen férfivel éljenek együtt…
2023. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
96%

26.

Tele a világ olyan anyákkal akik viszik az idegen, agresszív, bántalmazó kanokat a gyerekük mellé.

Fogalmad nincs miről írkálsz.

2023. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
88%
28#te ténleg ilyen hülye vagy????épp hogy ki teszi a gyerekét mert fontosabb a pasi neki
2023. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!