Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tenyleg meg kell...

Most ezen tenyleg meg kell sértődni?

Figyelt kérdés

Nekem az apukám 3 éves koromban meghalt. 4 éves korom óta van anya nevelőapámmal együtt. Nevelőapám elött apa kb tabu téma volt mindig.

Őt nem szólítottam apának sosem.


Fiam 4 éves. Ha anyáéknál vagyunk, hallja hogy nem apanak, hanem "Janinak" szólítom nevelőapám. Ennek ellenére anya is meg nrvelőapám is papának hivatja őt a gyerekkel.


Múltkor beszélgettünk itthon a fiammal erről a ki kinek kicsodája dologról. Én tök őszintén mondtam neki, hogy az én apukám meghalt, őt "Lacinak" hívták, apa apukája is meghalt, őt meg "Bélának" hívták. Ők a papái. A "Jani" nem igazi papája, mert nem az én apukám, de ha szeretné, hívhatja papának. Nem is firtatta tovább ezt a témát.


Ma voltunk családi ebéden. Anya mondott valamit a fiamnak, hogy szólja papának, vagy mutasd meg a papának, valami ilyesmi.


Erre a fiam tök nyugodtan megjegyezte, hogy neki a "Laci" meg a "Béla" a papája, de nem baj, a "Jani" is lehet a papája.

Anya sokkot kapott, nevelőapám meg kiakadt. Hogy nem azért nevelt fel engem, meg nem azért fogadta el a fiamat(!), hogy utána meg azt hallja a gyerektől, hogy ő nem is a papája. Mert nekem ezt nem szabadott volna elmondani egy ekkora gyereknek, mert nem érti meg.

Meg milyen hálatlan vagyok, innentől kezdve ő is így viszonyul hozzánk.


Most komolyan hazudnom, titkolóznom kellett volna a gyerekem elött?!


Ez a vita után egyből jöttünk is haza és azóta nem tudok túllépni a történteken.


2023. jún. 25. 14:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
3%
Valami komyol baj van veled, ha nem érted, miért akadtak ki anyádék.
2023. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
97%
Akkor mért nem vágtad a fejéhez hogy mennyit bántott téged???így már érthető,de minek jársz hozzájuk??ha találkozni akarsz anyukádnak akkor jöjjön de a pasi maradjon otthon
2023. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Akkor megyünk hozzájuk, ha nevelőapám nincs otthon. De van, hogy összefutunk.

Anya nem jön hozzánk, mert abból veszekedés lenne köztük

2023. jún. 25. 14:36
 14/38 anonim ***** válasza:
90%
Szép anyád van,szerintem hanyagold anyádat is
2023. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Gyerekek elött hanyagoltam is. Fiam imádja, ezert tartom a kapcsolatot.
2023. jún. 25. 14:40
 16/38 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor mond meg a fiadnak hogy a mama nem kiváncsi rá,ezek szerint téged se szeretett ha hagyta hogy verjen ez az állat,a csávonak van családja?
2023. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
2023. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kérdést is te tetted fel,17*voltam
2023. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azt nem értem miért rohansz haza a pofonért?
2023. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%
Na igen, nem kell direkt a balhé elé menni.
2023. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!