Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tényleg meg kellett...

Most ezen tényleg meg kellett sértődni?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nevelőapámmal úgy 5éve megromlott a viszony. Egyik napról a másikra költöztem el egy veszekedés után. 1évig nem is beszéltünk.

Azóta valamit rendeződött a viszony. 2éve lett egy fiunk.Anyámmal hetente beszélek telefonon kb. Nevelőapámmal ha náluk vagyunk se sokat. Mi kb havonta 1x elmegyünk hozzájuk a fiammal, ők 1x voltak nálunk az 5 év alatt.

Most újra terhes lettem. Mivel üzenőfalon meg szeretnénk osztani az ismerőseinkkel, és ők ne onnan értesüljenek, így messengeren egy csoportba írtuk meg nekik, ahol anyám, nevelőapám és tesóim vannak benn.


Most megsértődött nevelöapám, mert ez milyen bejelentés. Személyesen kellett volna mennem elmondani...


Ők nem törik magukat miattunk, így én úgy érzem az elsőbbséget megkapták, elöbb tudnak róla mint bárki, akkor mi a probléma? Ők mikor jönnek hozzánk mesélni bármiről? Soha.


Szerintetek is én gondolom rosszul?


Egyébként 20kmre laknak.


2021. márc. 23. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem kellett volna ezen megsértődni. Persze aki meg akar sértődni, az okot is talál rá. Vihar a biliben.
2021. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem teljesen jogos részedről. Felesleges volt ezen megsértődni. Elmondtad nekik, nem Facebookról értesültek.
2021. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem pedig gyerekes dolog megosztani bármit is.

Az élet nem a közösségi oldalakon van, örüljetek családon belül, de minek kell posztolgatni?

2021. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ha havonta mentek, lehet, érdemes lett volna azt kivárni, de amúgy teljesen normálisan gondolod.
2021. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Kb 1 hete voltunk utoljára náluk. Tegnap voltam a 12hetes uh-n addiv senkinek nem mondtuk szó szerint.

Legközelebb kb 1 hónap múlva megyünk.

Mivel második baba, már most latszik a pocakom. Csak a kabát meg a vastagpulcsinak köszönhetem, hogy eddig takargattam. Mire legközelebb megyünk, ki tudja mekkorára nől addig.

Meg ha közös ismerős meglátja a hasam, elkotyogja nekik, akkor meg az lett volna a baj.

Ezért gondoltam, nem várok addig.

3as.

Na a te hozzászolasod aztán pont nem hiányzott 🤣🤣 mert posztolni akarjuk. Ennyi, kész, pont. Nem ez volt a kérdés..

2021. márc. 23. 12:19
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem mondd meg,hogy ti se osztjátok meg a dolgokat velem,akkor meg mireföl vártok el?


Először is ti vagytok a szülők,,elvileg ti neveltetek,de nem neveltek,mert csak elvárásaitok vannak,de nevelés meg nem.

2021. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
4. vagyok. Ha csak 20 km, soron kívül is elmehettetek volna, ha megoldható. De, ha megoldottátok, hogy ők előbb tudják meg, mint a tömeg, akkor nincs semmi baj ezzel.
2021. márc. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

Pl. másfél hét múlva húsvétkor sem mentek haza? AZért olyan nagyon nem jött helyre ez a viszony, ha 20 km-ről ilyen nehézkes a hazamenetel.

De ha már nem személyesen, akkor is inkább telefonon élőszóban kellett volna, semmint üzenet formájában.

Minálunk jó a viszony mindkettőnk szüleivel. Amikor az orvos megerősítette a terhességet (talán 6 hetes terhesség lehetett?), az orvostól azonnal elmentünk a szüleimhez elmondani. Ők velünk egy városban laknak. És aznap felhívta a feleségem a szüleit, akik 95 km-re laknak.

Azt hiszem, ha 20 km-re laknánk tőlük, aznap délután elautóztunk volna hozzájuk. 20 perc oda, 20 perc vissza, 20 percet ott lettünk volna és egy óra alatt lezajlott volna.

De mondom, nálunk tényleg jó a viszony.

2021. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
8-as, a jó viszony fokmérője nem az, hogy mennyit vannak egymás seggében.
2021. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8!

Nem megyünk húsvétkor. Ezért is írtam, hogy valamennyire rendeződött csak a viszony.

Ellenben húsvét vasárnap lesz a fiunk 2.szülinapja, hívtuk őket, pont nem érnek rá. Nevelőapám dolgozik, így anyáék se jönnek...

Nekik 10 perc lenne eljönni, nekem a gyerekkel másfél óra. Férjem nem beszél velük, nem jön sose. Megértem. Nekem meg nincs jogsim. Úgy tudunk lemenni hozzájuk, hogy be a városba, ami 1 óra busszal, onnan meg le hozzájuk ami még fél óra. Az átszállás közti időt nem is nézem. És onnan a buszról még 20perc séta kb. Nincs a 2 falu közt közvetlen járat, csak autóút.


A telefonból is sértődés lett volna, erre is volt régebben példa. Mert az is személytelen 🤦‍♀️ illetve mivel anyával jobb sokkal a viszonyom, őt hívtam, akkor azon sértődött meg, hogy miért csak anyát hivom, miért nem hivtam utána őt is. Hozzáteszem, ott ült anya mellett mikor beszéltünk, hallotta.


Tényleg ez a kákán is csomót.. ember.


Azért is a csoportba küldtem, mert abban ő is benne van, egyszerre lathatják, kapják meg. De ez sem jó...


Buszozhattam volna 3órát azért hogy elmondjam amit leírtam 2perc alatt.

2021. márc. 23. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!