Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéljek vele/írjak neki...

Beszéljek vele/írjak neki arról, hogy miket hallottam vissza? Ezen tényleg ennyire meg kell sértődni?!

Figyelt kérdés

Férjemmel nagy állatbolondok vagyunk, a rokonok, barátok szoktak is viccelődni azzal, hogyha meghalnak majd, remélik nálunk élő állatként születnek újjá.


Unokatesómnak van egy (nagytestű) kutyája, aki a mindene. Tényleg gyerekeként szereti, viszi magával mindenhová, a kocsijában hátul méretre vágott Dormeo matrac van a kutyának, hogy kényelmesen legyen. Szóval a kutya 1-2 óránál tovább sosincs egyedül, de az is ritka. Most utazik majd el ősz végén 3 hétre, a kutya itthon marad. Megkért, hogy vigyázzunk majd rá. Én pedig ezt finoman elutasítottam... Azért, mert nála a kutyavigyázás nem az, hogy megyek reggel-este, megetetem és játszok vele kicsit. Hanem reggel menjek el a kutyáért, hozzam el magunkhoz (mert ugye a kutya utál egyedül lenni), egész nap figyeljem, foglalkozzak vele, vigyem el 3-szor sétálni. Nekünk itthon van 2 cicánk, akik az idegen kutyáktól rettegnek, erre unokatesóm annyit mondott, hogy "amúgy nem szokta a macskákat bántani, 4 év alatt hármat ölt meg csak, de azt is játékból", meg hogy úgyis elszaladnak előle, ha látják a kertben (kinti-benti cicák, amikor jó az idő, szívesen fekszenek ki a teraszra). Hát köszi... Aztán ha nem, két macskával kevesebb?!

Ráadásul itthon vagyok egy most 2 hetes csecsemővel... Oké, hogy ez novemberben lesz aktuális, de nem hiszem, hogy akkor lenne napi 8-10 órám arra, hogy kutyázzak. A férjem meg kora reggeltől késő délutánig dolgozik, úton van.

Szóval írtam neki, hogy inkább kérjen meg mást, mert nekünk ez most nagyon nem fér bele az életünkbe. Tett egy flegma megjegyzést, amire nem reagáltam, majd rá két nap múlva felhívott, hogy sajnálja hogy ennyire túlreagálta és bocsánatot kér, meg hogy nem-e gondoltam meg magam, mert senki más nem tudna ennyit a kutyával lenni, a többiek csak elmennének reggel és délután hozzá, amúgy meg egyedül lenne és ezt nem szeretné. Mondtam, hogy biztosan nem fog ez változni, főleg a viselkedése után, amit azért kaptam, mert nemet mertem mondani.


Aztán most jöttek rokonok babalátogatóba, és megjegyzi az egyikőjük, hogy hallja most én lettem az ellenség és ne tudjam meg, hogy milyen csúnyán beszélt rólam az unokatesóm, mintha minimum embert öltem volna. Ma meg egy barátnőm meséli, hogy tegnap voltak egy baráti összejövetelen, ott volt az unokatesóm is és többen kérdezték, hogy hogy vagyunk, látta-e már a babát, stb. Mire mondta, hogy nem tud rólunk semmit, de nem is érdekli, mi van velünk, mert összevesztünk. Kérdezték, hogy miért, mi történt és mondta, hogy ÉN cserben hagytam és nem akarok a kutyájára vigyázni.


2020. szept. 13. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
van nálad otthon lesz*rom tabletta? na abból vegyél be kettőt és lépj tovább
2020. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Jééézus, még csak az első pár sort olvastam el, de már tudtam, hogy te vagy.

Egyébként örülök, hogy végül sikerült a sarkadra állni és leépíteni a csajt, de most már örülj te is, és szard le mit mond.

2020. szept. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudsz mit tenni (szerintem), az ignoráláson kívül.

Max ha mégegyszer megkeres és elkezd valamit mondani, közölheted, hogy kérjen meg bárkit a kutyára való felügyeletre, főleg azokat, akiknek pletykálkodik. Biztosan ingerszegény a környezete, javasolhatod neki valamilyen bulvárújság-előfizetést, stb.

2020. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Legyél felnőtt és nem foglalkozz vele. Majd megbékél.

Nem is tudom mást csinálni mi értelme lenne:

-Háló Eszter, hallom mindenkinek azt meseled, hogy cserbenhagytalak.

-Mert nem így volt?

És bumm, meg is van a veszekedés, aminek a végén vagy ugyanitt vagyok vagy megjobban megsertodsz. Kell ez neked?

2020. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne reagalj ra. Aki toled kerdezi mi is van annak konzekvensen ugyanazt mondd el higgadtan, hogy igen te oda elmennel reggel es este es megetetned es el lennel egy fel orat jatekkal es setakkal, de sajnos az unokatesod kereset miszerint 3 hetig ejjel nappal nalatok legyen a kutyaja a kisbabatok es ket kutyaval nem kompatibilis macskatokkal azt nem tudtad vallalni es ezen o megsertodott. Ha valaki erre azt mondana pedig bevallalhattad volna vagy pofat vag, akkor kerd meg irja fol az unokatesod szmat es vallalja el a kutyajat, mert unokatesodnak eddig meg senkit se sikerult talalnia es biztos nagyon orulne neki. Aztan kezdj az idojarasrol beszelni.


Az ilyen unokatesot kulonosebben nem keresnem ezek utan, es veletelnul ha legkozelebb hiv nem vennem fol a telefont es ha fb-n ismerosok vagytok ovatosan kijelolnem...majd legkozelebb karacaonykor talalkoznek vele ha muszaj. Es ha kesobb kerdi haragsuol e ra, mosolyogva mondanam, ugyan miert kellene?

2020. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bántaná a cicákat. Ezt kell mondani. Ennyi. Nem kell itt semmi mást részletezni, uncsika majd úgyis leadja az igényeit, ha valaki netán vállalná.
2020. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
100%
Figyelj, én imádom a kutyákat, macskákat de még a madárpókokat is. Mégsem vállalnám el a helyedben. Az unokatesód olyan élethez szoktatta a kutyát, amit nagyon kevesen tudnának biztosítani neki és ezt ő magának vállalta így, mástól nem várhatja el, hogy pláne szívességből ugyanazt a foglalkozást nyújtsa az állatnak. Vannak panziók, ott a megfelelő összegért tartani fogják a kutyának az általa előírt napirendet, vigye el szépen egy ilyen helyre. Arra ki se térek, hogy egyébként seggfej dolog a hátatok mögött pofázni, ezt tekintve valóban ideje betáraznod a leszarom tablettából.
2020. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Savlekotő ***** válasza:
Jól jártatok hogy egy ilyen hp elkerül titeket.
2020. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!