Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tényleg meg kellett...

Most ezen tényleg meg kellett sértődni?

Figyelt kérdés

Anyámmal és nevelőapámmal úgy 5éve megromlott a viszony. Egyik napról a másikra költöztem el egy veszekedés után. 1évig nem is beszéltünk.

Azóta valamit rendeződött a viszony. 2éve lett egy fiunk.Anyámmal hetente beszélek telefonon kb. Nevelőapámmal ha náluk vagyunk se sokat. Mi kb havonta 1x elmegyünk hozzájuk a fiammal, ők 1x voltak nálunk az 5 év alatt.

Most újra terhes lettem. Mivel üzenőfalon meg szeretnénk osztani az ismerőseinkkel, és ők ne onnan értesüljenek, így messengeren egy csoportba írtuk meg nekik, ahol anyám, nevelőapám és tesóim vannak benn.


Most megsértődött nevelöapám, mert ez milyen bejelentés. Személyesen kellett volna mennem elmondani...


Ők nem törik magukat miattunk, így én úgy érzem az elsőbbséget megkapták, elöbb tudnak róla mint bárki, akkor mi a probléma? Ők mikor jönnek hozzánk mesélni bármiről? Soha.


Szerintetek is én gondolom rosszul?


Egyébként 20kmre laknak.


2021. márc. 23. 12:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

Amit a telefonról írtál, az kiakasztó. Így tényleg nem érdemes foglalkozni a sértődésükkel. Örüljenek, hogy egyáltalán értesítetted őket.


A húsvéti látogatás elmaradásáról a következő a véleményem. Nem tudom, mit dolgozik nevelőapád, hogy húsvétvasárnap is mennie kell (orvos covid-osztályon???), de ez csak kifogás. Ha mondjuk du. közepén hazaér, utána még 1-2 órára elmehetnének hozzátok. De mondhatta volna azt is, hogy szombaton vagy hétfőn ünnepeljetek, mert akkor el tudnak menni. Sőt, ha nev.apád egész nap dolgozik, anyukád elmehetne egyedül is, szerintem még a légkör is kellemesebb lenne.


Mellesleg azért a férjed is hmhmhm emeletes bunkó, amíg finom és úriemberi vagyok. Utálja anyádat és nevelőapádat, idáig értem. Nem hajlandó a te kedvedért sem időnként elviselni őket .... ezt már kevésbé tudom megérteni.

De hogy arra nem képes, hogy odavigyen autóval 20 km-re, kirakjon, aztán elmenjen, és vagy sétáljon egy órát, vagy, ha többet maradtok, hazamenjen és amikor szólsz, újra elmenjen hazahozni titeket - nos ez végképp abszurdum nekem. Ehelyett hagyja, hogy átszállással ötször annyi idő alatt odabuszozz kisgyerekkel, hát ez döbbenetes!

Sajnos azt kell mondjam, nem sokkal különb ember lehet, mint anyukád és nev.apád. :-(

2021. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nevelőapám építőipari vállalkozó. Ott a 4napban végig dolgozik.

Anyám nem megy sehova nélküle, erre nekem is megvan a véleményem.

Fiamnak rendezünk egy kisebb ünneplést, masok is meg vannak hívva, nem fogom a kedvükért ide oda pakolgatni a dátumot, idöpontot. Ezt már elengedtem.


Férjemnek oka van, hogy nem beszél velük... én sem tartom semmilyen szinten a viszonyt anyósommal, férjem megis beszél vele szökőévente...

Férjem is építőipari vállalkozó, hétfőtől szombatig, reggeltől estig dolgozik. Mi mindig ha megyünk, akkor hétköznap, ebből sosem volt probléma. Ne magyarázd meg nekem, hogy még a férjem lesz a hibás :D

Senki nem mondta nekem, hogy buszozzak, ez a saját döntesem, nem az ő felelőssege...

Mielött még kitalalod ő a szarabb ember...

2021. márc. 23. 13:22
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
Azért az nem lehet véletlen, hogy mindketten rosszban vagytok a szüleitekkel.
2021. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem véletlen.


Részemről annyi a sztori, hogy barmit csináltam, sosem feleltem meg nevelőapámnak. Neki kb kettős személyisege volt. Az egyik aki barmit megtett értünk, a másik aki kb az élő fába is belekötött. Gyerekként sokat vert. Kamaszként már csak verbálisan. De emellett viszont mindenem megvolt, mert ugye ott volt a jó énje is. Aztán nagyobb lettem, egyre többet csak a rossz énje volt jelen. Semmi nem tetszett neki. Hiába tanultam, nyelvvizsgáztam, dolgoztam, rengeteg pénzt hazaadtam, otthon is kivettem a részem, megsem volt elég, mindig azt kaptam, hogy semmire nem viszem az életbe. És finoman fogalmaztam. El voltam tiltva mindentől, mindenkitől, nem lehetett fiúm, mert nekem a tanulás a dolgom. A saját megkeresett pénzemmel is ők gazdálkodtak, mikor mit vehetek magamnak. Tömören. Mostmár férjemhez 2honap ismerettség után költöztem, mert nem bírtam otthon. Ezt sem tudja nevelőapám a mai napig elfogadni. Megkaptam már azt is, mivel elköltöztem nem vagyok a család része.

De ahogy meglett a fiunk, valamit javult a viszony, de nem eleget.

Férjemet úgy utálja, hogy 2szót beszéltek összesen... akkor ő mit törje magat?! Engem szeret, nem a családom. Anyám meg kb mindig is a hattérben maradt, sosem mindta ki a véleményét, nem szállt szembe nevelőapammal. De a családom, akármilyenek...


Férjemet anyós 16évesen kitette otthonról, mert a férfiak fonrosabbak voltak neki, férjem meg oldja meg az életét ahogy akarja.

5éve vagyunk együtt, 2évig anyósom nem is láttam. Férjem sem. Utána bukkant fel, hogy terhes lettem. Csak a rosszat kaptam tőle. Alkalmatlan vagyok anyának, rosszul nevelem a fiunkat, stb... férjem exe még mindig a menye, aki már 7éve házas, van 2 gyereke. Ő a jó...

Férjem tartja vele a kapcsolatot néha, mert csak az anyja. Én nem vagyok kíváncsi rá...


Tömören.

2021. márc. 23. 13:38
 15/18 A kérdező kommentje:

Ja es azt hozzáteszem, nem eomák vagyunk, vagy stb...

Megyeszekhelyen laktunk mind a ketten, tehetős szülőkkel, akik így viselkedtek...

2021. márc. 23. 13:45
 16/18 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan mondom... létezhet a világon olyan nagymama, aki azt gondolja, "Peti unokámat kevésbé szeretem, mert harmadikként tudtam meg, hogy létezik".
2021. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

16!

Főleg úgy, hogy 5en vagyunk tesók, csak nekem van gyerekem, szóval ő leaz a 2.unoka.

2021. márc. 23. 14:38
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
A 3-as válaszoló miért van lepontozva? Tökre igazat szól! Nem értem én sem, hogy miért nem lehet családon belül illetve közeli ismerősök közt tartani a magánéletet, mit kell kikűrtölni mindent a nagyvilágnak? Ez nem személyeskedés, kérdező, ezt általánosan értem!
2021. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!