Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ezen tenyleg meg kell...

Most ezen tenyleg meg kell sértődni?

Figyelt kérdés

Nekem az apukám 3 éves koromban meghalt. 4 éves korom óta van anya nevelőapámmal együtt. Nevelőapám elött apa kb tabu téma volt mindig.

Őt nem szólítottam apának sosem.


Fiam 4 éves. Ha anyáéknál vagyunk, hallja hogy nem apanak, hanem "Janinak" szólítom nevelőapám. Ennek ellenére anya is meg nrvelőapám is papának hivatja őt a gyerekkel.


Múltkor beszélgettünk itthon a fiammal erről a ki kinek kicsodája dologról. Én tök őszintén mondtam neki, hogy az én apukám meghalt, őt "Lacinak" hívták, apa apukája is meghalt, őt meg "Bélának" hívták. Ők a papái. A "Jani" nem igazi papája, mert nem az én apukám, de ha szeretné, hívhatja papának. Nem is firtatta tovább ezt a témát.


Ma voltunk családi ebéden. Anya mondott valamit a fiamnak, hogy szólja papának, vagy mutasd meg a papának, valami ilyesmi.


Erre a fiam tök nyugodtan megjegyezte, hogy neki a "Laci" meg a "Béla" a papája, de nem baj, a "Jani" is lehet a papája.

Anya sokkot kapott, nevelőapám meg kiakadt. Hogy nem azért nevelt fel engem, meg nem azért fogadta el a fiamat(!), hogy utána meg azt hallja a gyerektől, hogy ő nem is a papája. Mert nekem ezt nem szabadott volna elmondani egy ekkora gyereknek, mert nem érti meg.

Meg milyen hálatlan vagyok, innentől kezdve ő is így viszonyul hozzánk.


Most komolyan hazudnom, titkolóznom kellett volna a gyerekem elött?!


Ez a vita után egyből jöttünk is haza és azóta nem tudok túllépni a történteken.


2023. jún. 25. 14:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jól tetted,elöbb utobb úgy ki derült volna,de ha jobban belegondolsz nevelőapadnak is van igaza,mennyi idős a gyerek?merz elmondtad de úgy kellet volna hogy ezt ne hozzá szóba a gyerek anyukádék elött,majd le nyugszanak
2023. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészről te is hibáztál, nem azt kellett volna mondanod a gyereknek, hogy ő nem az igazi papája, hanem pont azt, hogy ő IS a papája.

Azzal természetesen nincs gond, hogy megmagyaráztad a dolgot, és ezzel együtt is túlreagálta a család, de te sem segítettél a helyzeten, az tény. :)

Majd megbékélnek. Ha a gyerek szereti, akkor a többi úgysem számít.

2023. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Irtam, 4 éves.

Miért ne hozza szóba? Miért van igaza? Ha fejen áll, akkor sem az apám, fiam papája. Ettől semmivel nem tekintek máshogy rá, mint eddig.

2023. jún. 25. 14:24
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Pedig valahol igazuk van a szülőknek. A biológiai apádra már te sem emlékszel, csak tudod, mert elmondták, hogy 3 lves voltál amikor meghalt. Esetleg fényképről tudod, hogy nézett ki. A nevelőapád nevelt fel. Nem csak attól lesz apa valaki mert ő nemzett , hanem attól is, hogy ő nevelt felnőtté. Végül is neki is köszönheted, hogy tanulhattál, hogy tiszta ruhában járhattál, hogy ehettél, ihattél, hogy volt hol aludnod. Az egy dolog, hogy te Lacinak hívod, nem fogadott el apának. Lelked rajta. De egy kisgyereknek aki a biológiai nagyapjukat nem ismeri, nincs semmi személyes élménye velük, neki a nevelőapád jelenti a papát. 4 éves fiadnak mondhattad volna, hogy ő Laci papa. Nem pedig azt, hogy "ő egy senki, nem rokon, de ha akarod hívhatod papának.. anya nem hívja így" Ez elég mocskos dolg volt a részedről szerintem. Mindenestre én teljesen megérteném, ha a "nagyszülők közölnék veled, hogy te sem vagy a lányuk, a fiad sem az unokájuk.. nem kell jönni többet" A gond, hogy fel sem fogod majd, hogy a fiadnak ártottál a legjobban ezzel.
2023. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Én nem érzem úgy, hogy hibáztam volna. Ha nem a papaja, nem a papája. De ha szeretné, hívhatja annak. Nekem nem az apám, ezért sosem hívtam annak.
2023. jún. 25. 14:26
 6/38 A kérdező kommentje:

Hát én valahogy nem köszönöm meg,hogy ott volt az életemben. Jobb lett volna néküle.

Nem ő etetett, ruházott, sosem volt apám helyett apám.

Rengeteget vert ellenben, verbálisan is csak a rosszat Kaptam tőle.

Egyedül anyám látja egy istennek.

2023. jún. 25. 14:29
 7/38 anonim ***** válasza:
27%

Fordítsd meg a kérdést. Te megsértődtél volna, ha a nagyszülők odaálltak volna a kisfiad elé, és közlnék vele, hogy

" jó ha tudod fiatalúr, te nem vagy az unokánk. Sosem fogunk úgy tekinteni rád mint egy unokára. "

100%- hogy vérig lennél sértődve, és tombolnál.

2023. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Ha nevelőapám jelentette volna ki, nem sértődtem volna meg. Anyám meg nem tenne ilyet.
2023. jún. 25. 14:30
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy jóban vagytok?hogy bánt veled?a gyereket szereti vagy csak simán eltüri?majd megbékél
2023. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%

4-vagyok.


Mondjuk már az elején leírhattad volna, hogy a nevelőapád egy vadbarom volt, és iszonyú volt az élet mellette.. így mondjuk nem értem miért mész akkor látogatóba

2023. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!