Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki fog valaha jönni ebből az...

Ki fog valaha jönni ebből az "állapotból"?

Figyelt kérdés

Adott a testvérem, 58 éves, még mindig anyámmal él egy 60 négyzetméteres lakásban. Én 20 évesen elköltöztem otthonról. Édesanyám 85 éves, úgy kezeli a testvéremet, mintha a kisgyereke lenne, ő főzi rá az ebédet, készít neki szendvicset a munkahelyre. mos rá stb... Valamilyen szinten azért örülök, hogy anyukám nincs egyedül, de nem értik meg, hogy ez beteges viselkedés. Testvéremnek párkapcsolata sincs évek óta.

Attól tartok ha anyukám már nem lesz, a testvérem gondozása is rám fog szakadni, mert magától még egy rántottát sem képwa megcsinálni. Nekem már nagyon elegem van ebből a helyzetből, anyukám ráadásul beteg és így is ő intéz otthon mindent, a testvérem még bevásárolni sem hajlandó, ha nincs kész időre az ebéd, kiveri a hisztit...



2023. jún. 4. 13:08
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
89%

Attól fél, hogy az anyja halála után az ő nyakába szakad a óriáscsecsemő életben tartási kötelezettsége másodsorban meg attól fél, hogy az óriáscsecsemő életvitele megrövidíti az anyja életét.

De azért két hetente bevásárolnak neki x kiló húst,

pedig 600.000eFt -ból két fő már vígan eléldegél, még ha nem vásárolnak be nekik akkor is.

2023. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

Anyukátok korához képest nagyon fitt és jó állapotban van, ha naponta-kétnaponta simán cipel 15 kilókat, napi 2 kg húst meg még egy valagnyi köretet, zöldséget stb-t is elkészít, mos, tereget, 60 nm-t egyedül takarít és még naponta vasal is hajnali 3-kor.


Kiakadt a troll-doziméterem.

2023. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%

52.

Erre még én sem vagyok képes ötvenesként. :D

2023. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha kényszer van akkor majd megoldja maga, ha elég éhes lesz akkor majd készít egy szendvicset, ha megunja hogy mindig szendvicset eszik, akkor majd megpróbálja megtanulni hogy csináljon egy rántották pl.
2023. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
85%

Mivel anyukád gondoskodni akar a testvéredről, te nem tehetsz semmit. Lehet, hogy neked nem tetszik az életmódja, életmódjuk, de ezt 2 felnőtt ember alakította így, és ha mindkettőnek megfelel, akkor neked ehhez semmi közöd. Ha anyukád egészsége rámegy erre az életmódra, akkor sem tudsz ellene tenni (mint ahogy egy dohányos helyett sem tudod letenni a cigit) mert ő így akar élni. Ha nincs mosva, főzve a fiára, akkor rosszul érzi magát.

Ha a testvéred egyedül marad, majd megoldja. Valószínűleg talál magának egy nőt, aki gondoskodik róla.

2023. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
68%

Azért kell neked a terapeuta, mert te szenvedsz, te szeretnéd kezelni a helyzetet, ami a többieknek jó és te írsz kérdést a nyilvános térbe. Neked kellenek ehhez eszközök, amiket ismeretlenül senki nem fog adni. Még ha ad is, a benned lévő hitrendszer miatt nem fogod tudni alkalmazni. Vagy írt valaki olyat, amit meg tudsz tenni? Nem olvastam a hozzászólásokat.

Mindig az kér segítséget, aki szenved a környezettől.

2023. jún. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, de te is élteted ezt a rendszert azzal hogy házimunkát csinálsz és bevásaroltok nekik. Így nyilván tesód sem fog megmozdulni, már most van az anyja helyett egy másik balek a képben..
2023. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
74%

Hívd el tesót vásárolni.

Fogd be az otthoni házimunkába.

2023. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
89%

57.

Pontosan!

2023. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!