Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki fog valaha jönni ebből az...

Ki fog valaha jönni ebből az "állapotból"?

Figyelt kérdés

Adott a testvérem, 58 éves, még mindig anyámmal él egy 60 négyzetméteres lakásban. Én 20 évesen elköltöztem otthonról. Édesanyám 85 éves, úgy kezeli a testvéremet, mintha a kisgyereke lenne, ő főzi rá az ebédet, készít neki szendvicset a munkahelyre. mos rá stb... Valamilyen szinten azért örülök, hogy anyukám nincs egyedül, de nem értik meg, hogy ez beteges viselkedés. Testvéremnek párkapcsolata sincs évek óta.

Attól tartok ha anyukám már nem lesz, a testvérem gondozása is rám fog szakadni, mert magától még egy rántottát sem képwa megcsinálni. Nekem már nagyon elegem van ebből a helyzetből, anyukám ráadásul beteg és így is ő intéz otthon mindent, a testvérem még bevásárolni sem hajlandó, ha nincs kész időre az ebéd, kiveri a hisztit...



2023. jún. 4. 13:08
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te ugratsz minket.
2023. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
Szívesen bemutatlak nekik, ha szeretnéd.
2023. jún. 4. 14:36
 43/59 anonim ***** válasza:
94%
Annyi ennivalót állnék csak ami anyámnak elég lenne de hogy annak az életképtelennek egy almát sem vennék az biztos.
2023. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
6%
Na jó, én a 130 kilós, 1 kiló húst megevő, egy hétig nálatok pesztrált ketogén testvérednél kiszállok. Csak arra várok még mindig, hogy hogy képzeled ezt nem megengedni? Utóiratban még azt is közölheted, hogy milyen volt a testvéri viszonyotok gyerekkorodban, már ha egyáltalán volt.
2023. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb ember, ha ez az egész csak egy vicc lenne.
2023. jún. 4. 14:37
 46/59 anonim ***** válasza:
80%
Majd ha anyád meghal vagy olyan rossz állapotba kerül, hogy nem tudja magát ellátni. Addig se tehetsz ellene semmit, ha a fejed tetején pörögsz, akkor se.
2023. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
25%
Legyen egy hobbid, hogy ne más életével kell foglalkoznod
2023. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
92%

"akkor nézzem tétlenül, hogy anyám teljesen beleroskad abba, hogy a fiát kezeli úgy, mint egy életképtelen 10 évest"?


Ne haragudj, de a leírásod alapján már 35+ éve elnézed ezt, akkor most mi változott?


Meg mit izgulsz azon, mi lesz a testvéreddel, kit érdekel, anyád hova akarja költöztetni, ha te úgysem vagy köteles rá, hogy gondoskodj róla? Majd megoldja, ő gondja, nem a tiéd.


Azt meg pláne nem értem, mit akarsz csinálni, ha anyádnak megfelel ez a helyzet. Kezelhetné felnőttként a fiát, de nem teszi, mert neki ez esik jól, ha annyira beleroskadna, akkor nem csinálná, de akarja, mert nincs semmi más boldogság az életében. Anyád felnőtt ember, az ő döntése, hogy így akar élni, tartsd tiszteletben.

2023. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
91%

"miért kéne anyámnak vasalnia mások ruháit 85 évesen?"


Nem kell. Anyukád mondhat nemet, felnőtt ember, ő dönt úgy, hogy csinálja.


A bátyádat szidod, de anyáddal sokkal nagyobb a probléma, ő nevelte ilyenre a fiát és még most is ő támogatja ebben az életmódban.

2023. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
91%

Anyukátok korához képest nagyon fitt és jó állapotban van, ha naponta-kétnaponta simán cipel 15 kilókat, napi 2 kg húst meg még egy valagnyi köretet, zöldséget stb-t is elkészít, mos, tereget, 60 nm-t egyedül takarít és még naponta vasal is hajnali 3-kor. Le a kalappal. Valószínűleg élvezi, hogy gondoskodhat valakiről, jobban lerobbanna, ha egyedül kellene kuksolnia otthon vagy épp ő lenne körülugrálva. A lelki szenvedés a fizikai egészségre is kihathat. Tudom, nagymamám is ilyen 83 évesen (mondjuk nem lakik vele semelyikünk), semmivel sem lehet elérni, hogy egy percre is leüljön, világéletében ilyen volt, mindig iszonyatosan pörgött. Nyilván jobban kéne kímélnie magát, de tudomásul vettük, hogy ez az ő élete, ő dönti el, hogy nem tudom, 8-10 évet akar még élni úgy, ahogy ő élvezi vagy 20-at letargiában, magát haszontalannak érezve, aki csak mások terhére van. Mi nyilván soha nem éreztük így, de ő igen, és nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, fiatalon se lehetett.

A tesód meg majd feltalálja magát, ha rákényszerül. Nincs semmilyen kötelezettséged az irányába, mivel felnőtt, cselekvőképes személy, senki sem halt még éhen a 21. században pénzzel, közlekedési lehetőséggel, internettel, konyhai eszközökkel ellátva.

2023. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!