Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki fog valaha jönni ebből az...

Ki fog valaha jönni ebből az "állapotból"?

Figyelt kérdés

Adott a testvérem, 58 éves, még mindig anyámmal él egy 60 négyzetméteres lakásban. Én 20 évesen elköltöztem otthonról. Édesanyám 85 éves, úgy kezeli a testvéremet, mintha a kisgyereke lenne, ő főzi rá az ebédet, készít neki szendvicset a munkahelyre. mos rá stb... Valamilyen szinten azért örülök, hogy anyukám nincs egyedül, de nem értik meg, hogy ez beteges viselkedés. Testvéremnek párkapcsolata sincs évek óta.

Attól tartok ha anyukám már nem lesz, a testvérem gondozása is rám fog szakadni, mert magától még egy rántottát sem képwa megcsinálni. Nekem már nagyon elegem van ebből a helyzetből, anyukám ráadásul beteg és így is ő intéz otthon mindent, a testvérem még bevásárolni sem hajlandó, ha nincs kész időre az ebéd, kiveri a hisztit...



2023. jún. 4. 13:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg nem normális ez, de változtatni nem fog tudni. Ha a tesstvéred egyszer egyedül lesz , akkor majd megtanulja, hogyan kell rántottát csinálni, mosni, takarítani. Nem vagy köteles eltartani, gondoskodni róla. Én mondjuk ezt már most mondogatnám neki, hogy erre készüljön fel.
2023. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
15%
Azért ez neked így nagyon kényelmes, mert nem kell az anyádra gondot viselned, a nővéred megoldja ezt. Lehet, hogy ő sem jókedvéből csinálja, csak őt maga mellett tudta tartani anyátok, hogy ne maradjon egyedül. Sok öregasszony láncolja magához a gyerekét (pl. lelki zsarolással), aztán a gyerek amellett, hogy nincs saját élete, még azt is megkapja másoktól, hogy "mamahotelezik"...
2023. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
13%

Gyenge, diszfunkcionális család level 988.987.

Unom már mindenhova beírni, de idegen emberek nem tudják megmondani hogyan éljetek. Ezt az embernek saját maga kéne tudnia, vagy a közvetlen környezete. De semmiképpen sem az internet népe.

Terapeuta, hozzátok közelálló, nem ítélkező emberek. Ennyi kellene. Sajnálom nagyon, hogy itt tartasz. A változáshoz változtatás kell.

2023. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Nem a nővérem, bátyjámról van szó.


3.

Nem én lakom az anyjámmal, hanem a testvérem. Nekem emiatt miért kéne terapeutához mennem? Férjem van, két felnőtt egyetemet végzett gyermekem, akik már szintén külön laknak.

2023. jún. 4. 13:39
 5/59 A kérdező kommentje:
Engem azért frusztrál ez az egész, mert mint mondtam, anyám súlyos szívbeteg, a bátyám pedig így is teljesen kiszolgáltatja magát. Anyámhoz munka mellett két hetente jutok el, 50 km-re lakunk egymástól, olyankor tudok neki besegíteni a teendőkben.
2023. jún. 4. 13:41
 6/59 anonim ***** válasza:
69%

Ő dolguk, ha ez számukra elég a világtól akkor mégis kinek van jóga rájuk erőltetni a sajátakaratát.

Felnőtt emberek aztán csinálnak a jog keretein belül amit akarnak.

Szerintem nem a pöcsös lányokat kéne elfogadni hanem az ilyen élethelyzeteket az a felnőtt férfi szerintem nem véletlenül van az anyuka mellett. Egyszerűen megszokták egymást nagyon.


85 éves korú nőnek nem kell megmondani, hogy mit csináljon s főleg nem egy 58 éves embernek.


Nekik ez az életútjuk.

2023. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
87%
Neked nem kell a felnőtt testvéredről gondoskodni. Ennyi. Nincs vele dolgod. Te most a felelősségtől félsz? Nem fognak elvinni a rendőrök!
2023. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nézzem tétlenül, hogy anyám teljesen beleroskad abba, hogy a fiát kezeli úgy, mint egy életképtelen 10 évest? Bár ez is sértés a gyerekekre, mert az én gyerekeim már 8 évesen önállóbbak voltak és kivették a részüket a házimunkából,pedig abszolút nem erőltettem rájuk.


Értem én azt, hogy maguknak teremtették ezt az állapotot, de attól még engem idegesíthet, látván, hogy édesanyám mennyire ki van merülve nap végére.

2023. jún. 4. 13:45
 9/59 anonim ***** válasza:
48%
Vidd el anyukádat magadhoz a tesód legyen otthon egy két hetet egyedül és amíg nálad van anyukád magyarázd el neki, hogy nem egészséges amit csinál.
2023. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád meghal, majd magára lesz utalva a tesód és akkor megtudja majd csinálni maga körül a dolgokat.
2023. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!