Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki fog valaha jönni ebből az...

Ki fog valaha jönni ebből az "állapotból"?

Figyelt kérdés

Adott a testvérem, 58 éves, még mindig anyámmal él egy 60 négyzetméteres lakásban. Én 20 évesen elköltöztem otthonról. Édesanyám 85 éves, úgy kezeli a testvéremet, mintha a kisgyereke lenne, ő főzi rá az ebédet, készít neki szendvicset a munkahelyre. mos rá stb... Valamilyen szinten azért örülök, hogy anyukám nincs egyedül, de nem értik meg, hogy ez beteges viselkedés. Testvéremnek párkapcsolata sincs évek óta.

Attól tartok ha anyukám már nem lesz, a testvérem gondozása is rám fog szakadni, mert magától még egy rántottát sem képwa megcsinálni. Nekem már nagyon elegem van ebből a helyzetből, anyukám ráadásul beteg és így is ő intéz otthon mindent, a testvérem még bevásárolni sem hajlandó, ha nincs kész időre az ebéd, kiveri a hisztit...



2023. jún. 4. 13:08
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
100%
Addig csinálja az anyád, amíg bírja és szereti. Ha majd nem bírja, nem fogja csinálni.
2023. jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

9.


Ezzel próbálkoztam már tavaly, de anyám bepánikolt, hogy éhen fog halni szegényke és két nap múlva hazakérte magát...


A tesóm meg utána előadta a hattyú halálát, hogy mi magára hagytuk, meg ment a mártírkodás, hogy két napja nem is evett emiatt főételt...

2023. jún. 4. 13:50
 13/59 anonim ***** válasza:
61%
Ne vidd haza a tesód meg ha ennyire agyhalott haljon éhen.
2023. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
Szomszéd néni is már beszólt neki múltkor, hogy miért nem tud a fia nélkül csinálni bármit (el akarta hívni egy nyugdíjas körbe, ahol beszélgetnek, kávéznak), majd anyám ezen teljesen felháborodott és azóta nem beszél a szomszédjával sem, pedig előtte nagyon jó barátnők voltak.
2023. jún. 4. 13:52
 15/59 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudsz más életébe beleszólni. Ne is akarj. Azért él így, mert így akar élni. Ne akarj helyette dönteni, a saját életedet éld, ne az övét. Az az övé.
2023. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 A kérdező kommentje:

Plusz anyám folyamatosan mondja nekem is, ha ő nem lesz majd vigyáznom kell a testvéremre, úgyis kertes házban vagyunk, lesz neki itt hely, őt nem szabad magára hagyni...

És nem él semmilyen fogyatékkal a testvérem, szóval nem értem miért ne tudna egyedül élni, mint bármelyik felnőtt ember.

2023. jún. 4. 13:55
 17/59 A kérdező kommentje:

15.


Mert szerinted az normális, hogy valaki a beteg anyján elősködik, életerős férfi emberként?!

2023. jún. 4. 13:57
 18/59 anonim ***** válasza:
96%
biztosan megmondanám hogy bizony hozzám nem jön még vendégségbe sem egy ilyen életképtelen.
2023. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 A kérdező kommentje:
És már ne is haragudj, de bele fogok szólni mert az ÉN ANYÁM is és az állapota miatt abszolút nem csinálhatna ilyen intenzitással dolgokat. Nem fogom tűrni, hogy a testvérem a kényelmi faktorai miatt kicsinálja.
2023. jún. 4. 13:59
 20/59 anonim ***** válasza:
25%

Úgy sem tudod befolyásolni az életvitelüket csak frusztrálni tudod őket a mainstream életfelfogásoddal, ezzel leginkább magadat fárasztod a, hogy akarsz de semmit nem tudsz tenni.

Már az is sokat elárul rólad, hogy olyan helyről kérsz életvezetésitanácsot ahol feltehetően még nálad is sötétebb emberek mulatják a szabadidejüket.


Kérj inkább telefonos segítséget, ki fognak nevetni.

Két felnőtt emberről van szó, ő dolguk, hogy hogyan menedzselik az életüket ha ez téged nem zavar akkor a szobában az ágyad szélére ülj le és addig verd a fejed a falba amig nem lesz az nagyobb probléma, hogy fáj a fejed és azt megold, hogy ne fájjon.

2023. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!