Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszi azt anyám hogy ha...

Miért hiszi azt anyám hogy ha semmirekellőnek és hasonlóknak nevez akkor motiváltabb leszek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mert azt hiszi, bizonyítani akarod neki, hogy nincs igaza.
2023. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
elvileg az ember a legokosabb faj a bolygón. ha ez igaz akkor miért nem lehet kultúráltan megbeszélni a nézeteltéréseinket?
2023. márc. 17. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert buta, nem ért a neveléshez.
2023. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Te miért idegeneket kérdezel helyette?
2023. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom a kérdésedre a választ, de ne hidd el ezeket és ne vedd túl komolyan (ha lehet).

Mindennapos volt, hogy anyám ilyeneket mondott nekem, "ünnepnapokon" sokkal durvábbakat. 40 évesen, két diplomával, remek munkahellyel is pszichológushoz járok, hogy feldolgozzam, hogy az anyám szemében egy sz@rdarab vagyok/voltam.

2023. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
96%

Az ilyen szülőnek teljesen mindegy, hogy mit csinálsz. Tipikusan mintha anyámról olvasnék. Lehetsz te akár a világ ura is, neki még az is kevés lenne. Én anno 23 éves koromig bírtam az otthoni toxikus hangulatot, a tesóm meg utánam 19 éves koráig. Állandóan kaptuk otthon az ívet, hogy sose lesz belőlünk semmi, kukások leszünk, sose fogjuk semmire se vinni.

A testvérem azóta vállalkozó, én meg egy multinál vagyok részlegvezető. Persze anyánk ezt sajnos úgy könyveli el, hogy ez is az ő érdeme, mert ha ő ezeket nem mantrázta, nem vágta volna napi szinten a fejünkhöz, akkor biztosan kukások lettünk volna, meg nem vittük volna semmire sem. Bár az igazat megvallva, amikor találkozunk vele évente 2x-3x, még most is érezteti velünk, hogy senkik vagyunk.

Nem tudjuk, hogy csak az irigység beszél-e belőle, mert ő amúgy mindenkinél mindig mindent jobban tud, holott életében nem dolgozott apu mellett, mert mindig otthon volt.

Van egy receptünk: menekülj otthonról, amilyen gyorsan csak lehet. Semmi szükség rá, hogy egy ilyen személy, még ha a saját szülőd is, mérgezze az életedet.

2023. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg nem segítesz otthon, nem mosogatsz,porszívózol,vasalsz, és káosz van a szobádban!

Nálunk ez van,és ezért szidom a lányom!

Jöhet a negatív!

2023. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat, 7-es, képzeld el hogy én meg mindig porszívóztam meg főztem mostam takarítottam, apám mégis egy utolsó szardarab nak nevezett állandóan szóval erről ennyit.

Ha a gyerekeidet meg lustának nevelted akkor az a te hibád, nem az övék

2023. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mondjuk motiváltabb leszel.... Arra, hogy otthagyd a francba, rábaxd az ajtót, és kb. kétévente egyszer látogasd meg.

Már így is nyersz a dologgal. Aztán szépen megvalósítod magadat, és rá se nézel.

2023. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy irigyeltem mindig, hogy egyes szülők arra is büszkék, ha a gyerekük nagyobbat fingik, mint a szomszéd gyerek, én meg akkor is le lettem cseszve, hogy nincs felmosva, amikor nedves volt a padló a felmosás miatt.


Sajnos berögződik ez ... 14 éve dolgozom ugyanott, de még mindig ugyanolyannak érzem magam, mint az első munkanapomon az adott helyemen. Nem vagyok elég jó, nem csinálom elég jól, mikor rúgnak már ki, és kérem, rúgjatok belém még mindennap, miközben tudom, hogy mások feleannyi munkával dupla annyit keresnek, mint én, megcsinálom mások helyett is a melót... Anya, már rég a sírban vagy, de rúgjál még belém.


Hol írta a kérdező, hogy nem csinálja meg, amit kell?

2023. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!