Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon nehezen viselem el...

Nagyon nehezen viselem el anyáékat én vagyok a hibás a serdülű kor miatt?

Figyelt kérdés

11.es vagyok és pár tantárgy nem igazán megy mostanában pl:a történelem

Anyám a helyett h támogatna állandóan azt papolja h ki fogok bukni, ha nem akarok tanulni akkor ők kivesznek a gimiből menjek el tanulni.

Holnap 3 Tz-t írok viszon tegnap még majdnem 39 fokos lázzal feküdtem az ágyban ma már jobb. Ilyenkor lent alszom a nappaliban és anyám reggelt kijött és mivel az egész estét+ az éjszakát végigi aludtam reggel néztem egy kis filmet a telomon. Kijön és elkezd papolnih ő betegen is tanult és h vagy aludjak vagy tanuljak más választási lehetőség nincs

Ez sztem nem oké

Nem tévézhetek egy picit se?


2022. dec. 11. 08:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Öt év múlva emlékezni se fogtok erre a dogára. Nem éri meg betegen bemenni, szenvedni, és amúgy is rossz jegyet kapni, mert betegen nem tudsz rá tanulni, és betegen nem tudsz odafigyelni a doga írása közben. Nyilván az orvosi igazolás sem csak hétfőre szól, hanem több napra, mivel kétlem, hogy keddre meggyógyulnál. A héten valószínűleg otthon kell maradnod.

Ha már jobban leszel, tényleg tanulj majd, de én őszintén szólva úgy gondolom, egy hármas átlag nem a világ vége. Annak tantárgyak, amik egyszerűen nem mennek. Ez ilyen. Ettől még lehetsz jó abban, ami neked fontos, és majd fontos lesz, ha tovább tanulsz. Tudom, hogy most nagyon ezt a világot éljük, de nem kell mindig mindenkinek kitűnőnek lennie. Ha az vagy, tök jó, de mi van akkor, ha nem leszel töriből jobb hármasnál? Semmi.

2022. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem mész be az a te dolgod. Viszont szerinted a tanárod a pótdolgozatra nem fog nehezebb feladatsor összeállítani?


Az egyetemen mi lesz ha nem írod meg a zh-t?

2022. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

#12 Tapasztalatból mondom, hogy mi lesz egyetemen. Megbeszéli az adott oktatóval és ír pót zh-t. Nekem is volt már erre szükségem, akár csak óraütközéses mind a kettőn ugyanakkor írunk zh-t helyzet miatt. De van olyan ismerősöm, akik az egyik tárgyból minden héten zh-t írnak. Szerinted akkor ő sosem lehet beteg vagy az az elvárás, hogy negyven fokos lázzal is menjen be megírni és fertőzzön le mindenkit? Nyilván nem.

A legtöbb esetben van pótlási lehetőség. Sőt, akár javító is. Nyilván tanárfüggő, de tapasztalataim alapján a gyakoribb, hogy be tudod pótolni később/hamarabb, ha előre látható, hogy nem tudod ott és akkor megírni a zh-t.

A francnak kell egyetemmel kapcsolatos valótlan infókkal riogatni a népet.

2022. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen a serdülőkor nehéz a szülőkkel. Én is nehezen viseltem a szüleimet akkor, pedig tündéri emberek voltak. Most az en lányom serdülő, igyekszem nem az agyára menni, de sajnos a tanulással muszáj őt is agitalni.


Mert ő is hajlamos arra, hogy a telefonját nyomogatja és videókat néz, ami a tanulás rovására megy, mert sokszor este 10 kor (amikor már aludni kéne!) jut eszébe, hogy nem írt meg egy beadandot, vagy nem készült fel a biosz ropdolgozatra.


Bevallom, ilyenkor nagyon mérges vagyok, pedig laza szülőnek gondolom magunkat.


A szüleid csak jót akarnak egyébként neked, hogy a későbbi életed egyszerubb és kényelmesebb legyen, jó végzettséged és jó munkád legyen.

2022. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es, semmi nem lesz az egyetemen, megirod a pot zh-t 🤣

Szerintem se kell feleslegesen riogatni a kerdezot.


Nyilvan betegen ne menjen be, nem is ertem a kedves mamat, mit szopatja a kerdezot.

Viszont akinek nem megy a tori (es nincs diagnozisa tanulasi nehezsegrol) az szimplan csak lusta leulni tanulni. Ez nem olyan, mint a real targyak, amiket tenylegesen erteni is kene, ezt csak meg kell tanulni, csokolom.

2022. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi par év aztán magad ura lehetsz.
2022. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
#13 Vagyok. Én azért megvédeném a kérdezőt a törivel kapcsolatban. Én is(az egész osztállyal együtt) számtalanszor megkaptam, főleg 12-ben, bár leginkább a kolis nevelőktől, hogy a törit nem kell érteni, csak be kell seggelni, meg különben is, ha nem tanít rendesen a tanár, fent van a neten a követelményrendszer, tanuld meg az alapján. Igen, ez szép és jó, lett is így egy fasza érettségim, de ha a tanár inkorrekt, akkor a jegyeken krvára nem fog látszani év közben. Csak hogy a volt tanárom emlékezeteseb húzásait kiemeljem.. Nekünk volt olyan, csak pár emberrel iratott dogát, és egyszer előfordult, hogy esszében aláhuzott valakinek valami a forrás elemzésére vonatkozó mondatot, majd órán amikor megbeszélte velünk a rossz eredményeket és jó példának azt mondta el,amit valakinek aláhuzott. Amikor az illető jelezte, hogy heló, miért van neki aláhúzva, amit most mondott el a tanár, mint jó válasz, akkor le lett szrva. Koliban erre csak az volt a reakció, hogy akkor meg kell mutatni egy másik töritanárnak és úgy megreklamálni az igazgatónál. Következő ilyen esetnél valaki meg is tette, javítva is lett a jegy az esszén. Érdekes módon ilyen pár emberrel iratott röpdogánák ezt az illetőt soha többé nem választotta a tanár, hanem csak szóban feleltette. Mert ugye azt le lehet húzni olyanokra, hogy előadásmód, vagy bármi, és nem lehet utólag bizonyítani, hogy inkorrekt volt. Ugyanez a töri tanárunk: párhuzamosan ismételtünk és haladtunk az új anyaggal. Pénteken átismételtük a mohácsi csatát, kiadta, hogy otthon nézzük át jobban a neten elérhető követelményrendszer alapján, hétfőn ebből írunk. Hétfőn kiosztja a dolgozatot a SZOVJETUNIÓ FELBOMLÁSÁRÓL, ami egy fél mondatig se került elő. Osztálytársam szól, hogy tanárnő ezt még nem vettük, tanár ilyet szól "De vettük a Szovjetunió felbomlását, mert pénteken átismételtük a mohácsi csatát". Aztán kb egy hét fáziskéséssel meg nyilván úgy van ledokumentálva az enaplóba, hogy hiába reklamál az egész osztály, nincs bizonyíték, be van írva, hogy vettük a Szovjetunió felbomlását még a doga előtt. Tehát azért vannak esetek, amikor seggelheted az anyagot, ha a tanár aláhúzza a jó választ, meg olyanból írat, ami soha szóba nem került az óráján. Én speciel alulról, csaképpen hármas voltam ennél a tanárnál, töri érettségim meg 90 százalék felé ment. Csak ez akkor, amikor a töri jegyekkel bszogatnak (mindegy, hogy szülő, vagy kolis nevelő), még éppen nem számít...
2022. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Az itt válaszolok rég jártak suliba.


"Holnap 3 Tz-t írok" KAMU


max 2 tz-t lehet egy napon íratni, maximum pótTZ valamelyik, de még azt sem szívesen teszik egy napra a többivel.


Kérdező, lehet pihenni, kikapcsolódni, de a kötelezők után! Próbáld mindig így csinálni, mert nagyon hamar halogatásba fog ez átmenni (saját tapasztalat).

2022. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Irodalom Tz

Dupla Németen dupla nemet tz

Angol Tz

2022. dec. 11. 11:46
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor volt itt egy kérdés, anyuka tette fel, középiskolás lányka seggrészegre itta magát vasárnap délután "véletlenül", anyuka hánytatta otthon, aztán arra az elhatározásra jutott végül, hogy leigazolja neki a hétfőt, gyógyulgasson szegény kis hercegnő, biztos elég büntetés neki a másnaposság. Na, azt a csajt kellett volna másnap iskolába küldeni, nem a lázas beteg kérdezőt. A szülők néha annyira nem látnak ki a fejükből, hogy hihetetlen.
2022. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!