Mamahoteles pasiknak csodálatos a kapcsolatuk az anyukájukkal?
Néha rosszul van használva ez a fogalom. Szerintem 2 esetet élesen ketté kell választani:
1) Otthon él valaki a szüleinél, mert ez volt a megoldható vagy praktikus.
2) Mamahotelben él valaki.
Az első esetben együttélésről van szó. Tehát a férfi ugyan úgy takarítja a házat, bevásárol a családnak, főz, most magára, olykor másokra. Előfordul, hogy nem csupán önfenntartó, hanem az idősebb szüleinek a gondját is viseli, ilyenekről is tudok. Néha őket keverik a köznyelvben a "mamahotellel".
A második, akik miatt igazából a szó keletkezett: aki jobb esetben eljár dolgozni, rosszabb esetben az sem és emellett semmi dolga otthon, mert az anyja fő, mos, takarít rá és bevásárol helyette, ki van nyalva a segge.
Egyébként hozzáteszem, hogy én találkoztam már olyan férfival, aki ennek a két esetnek a keveréke: külön él albérletben, de állandóan a szülei nyakán lóg, szüleivel intéztet el mindent, minden apró dologban a szülei tanácsát kéri ki, még a gyermekeit is a szülei nevelik lényegében, amikor épp "nála" vannak. Az anyja néha jár át hozzá takarítani, az ebédet meg rendszeresen otthonról viszi, néha a bevásárlásért is átmegy.. Na ő hiába lakik külön, én mamahotelesek közé sorolnám.
Sajnalatra sem meltoak az ilyen emberek akik "boldogan" elnek es masokkal torodnek akkor is.
Egyaltalan eszembe sem jutna ilyet kerdezni, mindenkintudja, hogy jó neki.
Tuti a mamahoteles pasijat siratja vissza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!