Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya bekéredzkedik a barátomma...

Anya bekéredzkedik a barátommal a közös programunkba. Gonosznak érzem magam, de nem akarom, hogy jöjjön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre mindketten a barátommal a családunknál élünk, még nem költöztünk össze, de mindketten dolgozunk már, magunkat tartjuk el alpavetően.


Most volt a barátom szülinapja és vettem neki egy ilyen 1 napos szervezett buszos utazást, ami decemberben lesz, ilyen adventi témájú Zakopane-látogatást. Én ezt ilyen páros, randis, karácsonyra hangolódó programnak terveztem.


Anyával sajnos nem túl jó a kapcsolatom, állandóan marjuk egymást, jobban mondva ő engem, de azért néha én is bele tudok állni, ha felidegesít. Aztán anya most kitalálta, hogy jönne ő is (az utazási iroda csak abban az 1 időpontban szervez), meg akkor már bátyám is jönne illetve anya mondta, hogy elhívnáegy barátnőjét is. Tudom, gonosz vagyok, de én nem akarnám, hogy jöjjenek. Ha ott van az egész családi bagázs, akkor ilyen "gyerek"minőségben lennék ott, amit nem szeretnnék. Még akkor is, ha külön-külön csoportosulnánk, én a barátommal, anya a barátnőjével, ill. bátyámmal, de azért nyilván nem ignorálnánk egymást eégzs úton.


Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek, mert nem akarom megbántani őket, de én ezt nem így képzeltem el, hogy családi banzáj lesz belőle. Én ezt egy romantikázós-hangolódós napnak terveztem.



2022. okt. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%
27-es, nem kidobtak, de 22 évesen mikor még mindig gyerekstátuszban tartottak, bizony ÉN mondtam azt, hogy oké, sziasztok, én mentem, mert nem pálya, hogy ugyanúgy fogtok, mint a 16 éves öcsémet.
2022. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
83%

"Anya, én Zakopanéban romantikázni szeretnék a barátommal, nem pedig családi programot. Nem szeretném,ha más is jönne."


Ha amúgy lenne kedved családi programhoz is, akkor:


"Mit szólnál, ha egy másik nap elmennénk együtt Pozsonyba? Szívesen megnézném az ottani adventi programokat is."


Ez nem sertés. Nyugodtan meghúzhatod a határaid. Természetesen anyukádnak joga van megsértődni, akár ki is rakni téged - még haezt nem is gondolnám etikus reakciónak. De amúgy is egészségtelen egy olyan közeg, ahol a megélhetésed függ attól, hogy úgy táncolsz-e, ahogy anyukád fütyül. Szóval akkor nem árt úgyse, ha kölktözöl.

2022. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

30-as, miért, családi házba nem jön rezsi számla?

Nyilván fizeti a rá jutó részt villanyból, gázból, vízből. (Bérleti díjat meg nyilván nem, gondolom, akkor sem adnák ki a szobáját, ha nem lakna otthon.)

2022. okt. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne legyél már ilyen málé... Mondd meg anyádnak, hogy ezt nem családi programnak szántad és menjenek adventelni tesóddal máshova...
2022. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
3-as, de pont, hogy a rezsit fizetem. Havi 50 ezret adok úgy haza, hogy az etkezeseket és minden mást is 100%-nak magamnak állok. A rezsibe szállok be, illetve a rezsi rám eső része nem ennyi lenne, hanem kevesebb, de 50 ezerben állapodtunk meg. Bátyám is ennyit ad haza.
2022. okt. 24. 17:43
 36/45 A kérdező kommentje:
30*-as
2022. okt. 24. 17:43
 37/45 anonim ***** válasza:
34%
Akkor azért áll bele a kapcsolatotokba, nehogy elköltözz, mert oda az 50 ezre.
2022. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Na most döntöttem el, hogy sem az utazásra nem hívom el, de a diplomaosztómra se. Ma nagyon kiverte a biztosítékot. Azt nem írtam, de még az egyetemmel nem teljesen végeztem, november elején kell leadnom a szakdolgozatot (abszolválva vagyok már 1 éve, mióta dolgozom, de a szakdogával voltak elakadásaim). 1 hónapja szinte minden hétvégém majdnem mindkét napja a szakdogázással telik, esténként munkaidő után, mikor hazaérek, ülök a laptop előtt és szakdogázom.

És ma is beszól nekem, mert összeveszett a pasijával és láttam, hogy sír, és kérdeztem, hogy mi történt? Erre annyit válaszolt, hogy "téged is csak ez érdekel, az nem, hogy nincs elmosogatva". 1. Én nem is dobtam semmit a mosogatóba 2. Azt hiszi anya, hogy szórakozásból bszom a rezet itt a 8 óra munka után is még este...


Bocs a stílusért, de fel lettem csesződve. El is bszta az estém...

2022. okt. 24. 21:21
 39/45 anonim ***** válasza:
31%
Nem hisz ő semmit, csak az őt ért fájdalmat valakinek tovább kellett adnia, és te voltál kéznél.
2022. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Mindig én vagyok kéznél... barátnői előtt tündi bündi, velem meg úgy beszél, mint egy szaros ronggyal. (erre írtam a kérdésmeben, hogy állandóan mar engem). Kétszínű..
2022. okt. 24. 21:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!