Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya bekéredzkedik a barátomma...

Anya bekéredzkedik a barátommal a közös programunkba. Gonosznak érzem magam, de nem akarom, hogy jöjjön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre mindketten a barátommal a családunknál élünk, még nem költöztünk össze, de mindketten dolgozunk már, magunkat tartjuk el alpavetően.


Most volt a barátom szülinapja és vettem neki egy ilyen 1 napos szervezett buszos utazást, ami decemberben lesz, ilyen adventi témájú Zakopane-látogatást. Én ezt ilyen páros, randis, karácsonyra hangolódó programnak terveztem.


Anyával sajnos nem túl jó a kapcsolatom, állandóan marjuk egymást, jobban mondva ő engem, de azért néha én is bele tudok állni, ha felidegesít. Aztán anya most kitalálta, hogy jönne ő is (az utazási iroda csak abban az 1 időpontban szervez), meg akkor már bátyám is jönne illetve anya mondta, hogy elhívnáegy barátnőjét is. Tudom, gonosz vagyok, de én nem akarnám, hogy jöjjenek. Ha ott van az egész családi bagázs, akkor ilyen "gyerek"minőségben lennék ott, amit nem szeretnnék. Még akkor is, ha külön-külön csoportosulnánk, én a barátommal, anya a barátnőjével, ill. bátyámmal, de azért nyilván nem ignorálnánk egymást eégzs úton.


Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek, mert nem akarom megbántani őket, de én ezt nem így képzeltem el, hogy családi banzáj lesz belőle. Én ezt egy romantikázós-hangolódós napnak terveztem.



2022. okt. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
95%
Mondhatja, onnantól kezdve megszűnik köztük a rokoni kapcsolat. Vagyis nem fogja mondani. Az, hogy egy fiatal felnőtt még a szülői házban lakik, nem jogosítja fel a szülőt, hogy szándékosan kellemetlenkedjen neki, megzavarja a tervezett programját.
2022. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy vagy gonosz. Tapintatlan dolog volt előhozakodnia evvel.

Kérd meg, hogy ne jöjjenek, ha nem hajlandó erre, én eladnám a jegyeket, és keresnék máshova, azt meg nem mondanám el.

2022. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
88%
Nincs más lehetőség erről beszelned kell vele, többen is írtak már font h mond el neki egyszerűen h mi a helyzet ha ez nem vallna be próbálj meg beszélni a batyaddal vagy anyud barátnőjével h te ezt nem éppen így tervezted ha több ember jelzi majd anyukádnak h inkább ketten kene hagyni titeket vagy a batyad is mondana neki h had legyetek most ketten talán jobban megérti vagy elfogadja h ez most nem az ő programja
2022. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
81%
Kéne neki vmi saját elfoglaltsag
2022. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek a 4. válaszolóval. Nekem is kicsit úgy tűnik, igazából nagyon is jól tudja, hogy romantikus programnak indult, csak szabotálni akarja valamiért. Nem vagy gonosz egyáltalán, sőt, én meg is mondtam volna neki már akkor, amikor meg akarta hívatni magát, hogy nem fog jönni és kész.
2022. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
23%
A buszos utazással nem csak te és a barátod utazik, hanem úgy 40 másik ember is. Onnantól meg olyan mindegy, hogy anyad meg a többiek mennek e. Erkezes után arra mész a barátoddal, amerre akarsz. Ha meg ennyire xar a kapcsolat anyuddal, akkor tessék elkoltozni otthonról és nem kell semmibe beavatni
2022. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
36%
Direkt tönkreteszi a programotokat. Rosszindulatú az anyád. Ne lakj otthon egy ilyen döggel. Nekem is volt ilyen gonosz felmenőm, pokollá tette az életünket, az volt a gyönyöre, ha beleszrhat a mindennapjainkba,.
2022. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben visszamondanám az utat, csak nekik nem szólnék róla. Keresnék egy másik kirándulást, de arról egy szót se szólnék!
2022. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és mondd le a pasiddal az utat, anyádnak meg erről ne szólj. Mikor kérdi, hogy mikor indultok, mondd, hogy ti kettesben akartok lenni, nem családi programot csinálni, és máshová mentek. De csak aznap szólj.
2022. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
16%
Érdekes módon akkor nem zavar anyád jelenléte mikor az ő házában élősködsz...
2022. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!