Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya bekéredzkedik a barátomma...

Anya bekéredzkedik a barátommal a közös programunkba. Gonosznak érzem magam, de nem akarom, hogy jöjjön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre mindketten a barátommal a családunknál élünk, még nem költöztünk össze, de mindketten dolgozunk már, magunkat tartjuk el alpavetően.


Most volt a barátom szülinapja és vettem neki egy ilyen 1 napos szervezett buszos utazást, ami decemberben lesz, ilyen adventi témájú Zakopane-látogatást. Én ezt ilyen páros, randis, karácsonyra hangolódó programnak terveztem.


Anyával sajnos nem túl jó a kapcsolatom, állandóan marjuk egymást, jobban mondva ő engem, de azért néha én is bele tudok állni, ha felidegesít. Aztán anya most kitalálta, hogy jönne ő is (az utazási iroda csak abban az 1 időpontban szervez), meg akkor már bátyám is jönne illetve anya mondta, hogy elhívnáegy barátnőjét is. Tudom, gonosz vagyok, de én nem akarnám, hogy jöjjenek. Ha ott van az egész családi bagázs, akkor ilyen "gyerek"minőségben lennék ott, amit nem szeretnnék. Még akkor is, ha külön-külön csoportosulnánk, én a barátommal, anya a barátnőjével, ill. bátyámmal, de azért nyilván nem ignorálnánk egymást eégzs úton.


Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek, mert nem akarom megbántani őket, de én ezt nem így képzeltem el, hogy családi banzáj lesz belőle. Én ezt egy romantikázós-hangolódós napnak terveztem.



2022. okt. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Annyira egyszerű, el kell mondanod neki, hogy ezt romantikus programnak tervezted, ami főleg a párod születésnapjáról szól és nem velük tervezel utazni. Így, ha mennek is, ne úgy tervezzenek, hogy oda-odahívnak megbeszélni vagy megnézni valamit, hanem teljesen idegenként foglalkoznátok egymással.
2022. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%

Mondd meg neki hogy te kettesben akartál programot

Máskor ne mondd el hogy hova mennétek. Vagy max az utolsó pillanatban mikor már nem tud jegyet venni

Ő a szemét hogy nem hagy titeket


Ha nagyon zavar válttasd vissza a jegyet ha lehet, vagy add el neten és nézz más helyet



Én már csak azért sem mennék oda! Menjenek ha akarnak!

Nagyon szemétség ez!

2022. okt. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
92%

Ertheto, persze. Hat mivel megakadalyozni ugyse tudod, hogy menjenek, ezert nezz mas programot a baratoddal. A jegyeket probald meg eladni. Es persze ne szoljatok rola, hogy mikor meg hova mentek.

Vagy menjetek el, de akkor meg el kell fogadni, hogy ebbol valoszinuleg csaladi buli lesz.

2022. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
90%
Fú, de pofátlan anyukád. Elkepzelni nem tudom, hogy ne direkt csinálná ezt, ember nem lehet ennyire buta, hogy azt higgye, ez így oké. Közölném, hogy én nem csaladilag akarok menni, hanem kettesben, szóval jöhetnek, de mi külön mászkálunk és a buszon se egymás fasírtos szendvicsét szagolgatjuk, elkülönülünk.
2022. okt. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet lemondani az utazást? Vagy a két jegyet vegyék át anyádék, akkor veszteség nélkül szállhatsz ki belőle. Magatoknak meg vegyél valahova máshova, de eszedbe ne jusson reklámozni.
2022. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy gonosz, anyukád nem ismeri a határokat.
2022. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
10%
Hm..ha ilyen rossz minek laksz még otthon? vagy az ingyen lakás az azért jól jön?
2022. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%
"Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek." Hát hogyne mondhatnád! Pont ezt kell mondanod. Ezt gondolod, nem? Akkor? A te programodba más nem ugathat bele. Nemet mondasz, és nem hagyod, hogy elrontsák a romantikus programodat. Ha megsértődik, az az ő baja, azzal neked nincs dolgod. Nem feladatod az agresszor lelki békéjét őrizni. A magadét viszont igen!
2022. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
13%
8as, akkor ennyi erővel az anyja is mondhatja hogy az én házamba nem teszed be többször a lábad igaz?mehetsz a kanodhoz0-24ben romantikázni.
2022. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek, mert nem akarom megbántani őket"


Normálisan közlöd, hogy szeretnétek ketten menni, családtagok nélkül. Ha ez megbántaná őket, akkor ott vannak problémák, nem is kicsik.


"Egyelőre mindketten a barátommal a családunknál élünk, még nem költöztünk össze, de mindketten dolgozunk már, magunkat tartjuk el alpavetően."


Nem magadat tartod el, ha a lakhatásodról más gondoskodik. Bár lövésem sincs, ezt miért írtad le, a legkisebb mértékben sem releváns a kérdésnél.

2022. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!