Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya bekéredzkedik a barátomma...

Anya bekéredzkedik a barátommal a közös programunkba. Gonosznak érzem magam, de nem akarom, hogy jöjjön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre mindketten a barátommal a családunknál élünk, még nem költöztünk össze, de mindketten dolgozunk már, magunkat tartjuk el alpavetően.


Most volt a barátom szülinapja és vettem neki egy ilyen 1 napos szervezett buszos utazást, ami decemberben lesz, ilyen adventi témájú Zakopane-látogatást. Én ezt ilyen páros, randis, karácsonyra hangolódó programnak terveztem.


Anyával sajnos nem túl jó a kapcsolatom, állandóan marjuk egymást, jobban mondva ő engem, de azért néha én is bele tudok állni, ha felidegesít. Aztán anya most kitalálta, hogy jönne ő is (az utazási iroda csak abban az 1 időpontban szervez), meg akkor már bátyám is jönne illetve anya mondta, hogy elhívnáegy barátnőjét is. Tudom, gonosz vagyok, de én nem akarnám, hogy jöjjenek. Ha ott van az egész családi bagázs, akkor ilyen "gyerek"minőségben lennék ott, amit nem szeretnnék. Még akkor is, ha külön-külön csoportosulnánk, én a barátommal, anya a barátnőjével, ill. bátyámmal, de azért nyilván nem ignorálnánk egymást eégzs úton.


Nyilván azt sem mondhatom, hogy ne jöjjenek, mert nem akarom megbántani őket, de én ezt nem így képzeltem el, hogy családi banzáj lesz belőle. Én ezt egy romantikázós-hangolódós napnak terveztem.



2022. okt. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
83%
És FELEJTSD el, hogy bármit megosztasz anyáddal! Ez nehéz lesz, mert ehhez ki kell szállnod y gyerekszerepből. Soha semmit se mondj el magadról vagy a pasidról, vagy az ő családjáról, vagy akár közös barátokról. Csak anyád rokonairól beszélgess, magatokról soha, mert vissza fog élni vele. Tereld a beszélgetést az ő rokonaira mindig, mikor beszélgetni akar.
2022. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
33%
Megérkeztek a dög szülő kommentelők.
2022. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim válasza:
18%
Menj az emberhez feleségül, költözzetek össze, és alapítsatok családot. Magyarán szakadj le anyádról, és akkor ő is tudni fogja a helyét. Mit vársz, amíg a mamahotelban laksz?
2022. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
17%
21es gondolom ezt azután gondoltad hogy kiköltözött a mamahotelből :-D
2022. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
95%
Most mindenki azzal jön h “mama hotel” meg h csak az anyjánal lakik de fiatalon ez teljesen normális h a gyerek meg ott el de már nem szólnak bele a szülők az életébe nincs ebbe semmi amíg a gyerek mem tud a saját lábára állni addig a szülő ha teheti igenis álljon ott mögötte. A leírtakból gondolva nem az anyjan “élősködik” hanem már el tudja magát tartani
2022. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell mindent kidumálni anyádnak a jövőben.
2022. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
73%
Megérkezett a sok büdös paraszt, aki csak annyit tud ideokádni, hogy költözz el. Titeket anno kikúrtak otthonról és ezt azóta sem bírtátok feldolgozni? A gyereked nem a tulajdonod. Az, hogy a világra baxtad, azzal nem egy szívességet tettél, az etetése, ellátása a legminimálisabb kötelességed, hogy szakadj meg.
2022. okt. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
28%
27eske den em úgy hogy otthon élősködik mert neki mindenhez joga van. Normális gyereket nem rak ki az ember de a te és a kérdező féléket minden szívfájdalom nélkül. ha már olyan nagyon felnőttek vagytok akkor ne a mamahotelben éldegéljetek.
2022. okt. 24. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
67%

Beakadt a lemez, nyomorult? Mamahotel és élősködni? Ennyi a szókincsed? Egyébként meg, ha nem lennél funkcionális analfabéta, akkor feltűnhetett volna, hogy a kérdező kifejti, hogy dolgozik és saját magát tartja el. Rögtön az első sorban, így még csak azt a 3 agysejtedet sem kellett volna megerőltetned, hogy elolvass 10 sort.


Függetlenül attól, hol lakik éppen, joga van a privátszférához, hogy adott esetben a párjával kettesben utazzon el valahová. De tovább megyek, már egy 10 éves gyereknek is joga van a magánélethez, aki még pláne, hogy otthon lakik. Elég szomorú, hogy ezt egy szülő képtelen felfogni. Gondolom te az a fajta féreg vagy, aki haszonállatként tekint a gyerekeire, vagy egy befektetésnek a jövőre és csak ennyit tudsz a fejükhöz vágni, hogy "ha nem tetszik el lehet takarodni, ez az én házam." és társaik. Nyilván attól érzed valakinek magad, ha megtaposod a saját gyerekeidet, aztán majd vén húgyosként óbégatsz, hogy magasról le*arják a fejedet. Bár remélem se kutyád, se macskád és kipusztul a degenerált vérvonalad.

2022. okt. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
27%

Bocs, anyu közös program lesz Lacival. Kettesben. Szia, majd este/holnap érkezem.


De nem vagy öneállátó, ugyanis a családi házban laksz, tehát nem fizeted magadnak a rezsit, pl.

2022. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!