Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért nem ismerik be...

A szülők miért nem ismerik be ha hibáznak, vagy ha tönkretették a gyerek életét?

Figyelt kérdés
Anyám egy hideg, érzelmileg elérhetetlen, elutasító, elhanyagoló, ítélkezős, távolságtartó, depressziós anya volt, aki az apám tulajdonságait is utálta bennem. Nem is tervezett engem. Most már felnőttként eszembe se jut keresni, annyira közömbös nekem, ő pedig ezt nem érti. És akkor sem érti meg, ha elmondom neki ezeket. Még engem hibáztat, hogy én vagyok egy bunkó tahó vele..

2022. szept. 9. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert nincsen önkritikájuk. Arról, hogy te létrejöttél, csakis ő meg az apád tehetnek. Ezt beismerni viszont odabszna a mérhetetlen egójának.
2022. szept. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert vannak ilyen emberek. Nekem még csak 6 éves a gyerekem, de már most sokszor bűntudatom van dolgok miatt.. Mások meg leszarnak mindent.
2022. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Miért mondasz neki bármit is? Ignore.
2022. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ér el? Hogy tud veled beszélni?
2022. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom nem látják magukat kivülről.
2022. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
Felnőtt emberként magad vagy felelős az életedért. Tipikus, hogy egész életedben másokat hibáztatsz.
2022. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem nagyon értettétek meg a kérdést. Nem hibáztatok senkit sem, csak olyan kapcsolatot kérnek számon most, ami nekik köszönhetően nem alakult ki gyerekkoromban feléjük.
2022. szept. 9. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
99%

Kérdező, mondjál neki egy közmondást. Pl. "Ki mint vet, úgy arat."

Hátha leesik neki.

2022. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy amikor leírtad a történetet, hirtelen azt hittem, az én anyámról írsz. Nálunk dettó, azzal a különbséggel, hogy a húgomat viszont istenítette, imádta mindig, most is. (Ő mondjuk nem kér számon rajtam semmit, sztoikus nyugalommal tudomásul veszi már 80 évesen, hogy a tesóm Kanadában felül a repülőre és eljön, ha gond van, én meg 150 kilométerről nem megyek, ennyike.
2022. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!