Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek tönkretették a gyerekko...

Akinek tönkretették a gyerekkorát az hogy tette túl magát rajta?

Figyelt kérdés
Mi történt és hogy menekültél meg belőle? Ha még nem sikerült, akkor mi a terved a jövődre tekintve?

2022. márc. 17. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minimális kapcsolat anyámmal.

Külföldön élek, többezer kilométerre.

2022. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Alkoholista, részegen agresszív apa, mártír anya. Felnőttem, elköltöztem, terápiákra jártam hosszabb, rövidebb ideig. Az utolsó 1 évig tartott, heti egyszer. Ingem, gatyám ráment, de megérte. El tudtam engedni a dolgot.

Apám most haldoklik, nincs már bennem harag az irányában.

2022. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
75%
Én éppen most élek egy ijen tönkretett gyerekort ezért sok tipett nem tudok adni mert még mindig benne élek és depressziós vagyok illetve öngyilkosságot is akartam már többször elkövetni és sokszor saját magam bántom. Viszont van amivel talán tudok segíteni. Szerintem vezess naplót,találj ki saját történeteket amiben olyan vagy amilyen most akarsz lenni, tudd hogy miért csinálod és tűz ki távolra célokat, van olyan mikor csak ki kell sírnod magad és az segíteni fog. Csak olyan dolgokat csinálj amiket tényleg élvezel például ne táncolj ha te nem élvezed de rajzolj ha abban tudod magad kifejezni. Próbáld megérteni miért történik veled az ami mert úgy könnyebb lesz elfogadni. És annak ellenére hogy aszt szokták mondani erről beszélni kell nagyon vigyázz kiben bízol mert ilyenkor az árulás még jobban fáj. És még valami tudd hogyha feladod talán a fájdalom megszűnik amit most érzel de hogyha ki tartasz azzal segíthetsz olyanokon akik aszt hiszik lehetetlen. Ha aszt érzed magadban hogy van elég erőd ahoz hogy győzz akkor nincs jogod feladni, annyian vannak akik már megtörtek te nem teheted nem csak magad miatt kell minden élet helyzetben kitartani hanem azért is mert van aki képtelen rá
2022. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Terápia, sok-sok évig. Odáig jutottam, hogy föl mertem állni, és elvágni velük a szálakat.

Úgy haltak meg, hogy mindenféle hálátlan dögnek elköpködtek.

A temetésükre elmentem, a sírjukat nem látogatom.

2022. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam ki szakadni abból hogy anyám alkoholista hogy egyszerűen el szöktem otthonról 18 évesen hajlèktalan szállóra de azóta már boldog vagyok van párom és járok terápiára is
2022. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nekem is mártír anya, apám kiskoromban meghalt, helyette lett egy barom, agresszív mostohaapa, aki utált minket a létezésünkért.

(Antialkoholista...nem kell hozzá inni, hogy valaki agresszív legyen).

Anyám a mai napig elbagatellizálja a mostohaapám agresszivitását, pedig őt is verte, ha véletlenül kinézett az ablakon, akkor a szeretője ment ott, velünk "megöllek ", "letöröm a karod" , s hasonló dolgok mentek, vert is, üvöltött is.

Anyám szerint az nem is úgy volt, meg jaj szegény mostohaapámnak nehéz volt a gyerekkora.

Hogy a saját gyerekié milyen lett, az kit érdekel.

A mostohaapám mindent meg tud szerelni a házban, stb, ez fontosabb volt, hogy a gyerekek terrorban nőttek fel, kit érdekel.

Lényeg, hogy nem kell szerelőt hívni, s irigylik a szomszédok a térkövet.

2022. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5 ös vagyok ha gondolod írj privátba segítek azóta mióta el szöktem nem is láttam a szüleimet de igazából nem is akarom
2022. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Sör, bor, pálinka.
2022. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én terápia nélkül. Elmentem, annyit se mondtam, hogy baxódjatok meg. Majd rájöttek pár nap múlva, akkor hívtak, de nem vettem fel. Utána egyszer még kegyetlenül összevesztünk, egy véletlen találkozás folytán. Akkor megmondtam, hogy tőlem ott fog elrohadni ahol megpusztult, nekem nem kell semmi tőlük, vigye el a hátán mindenét, csak minél hamarabb... Azóta születésnap, névnap egy sms de semmi több. Nincs rá szükségem. Ha látom is valahol inkább másmerre megyek, hogy ne kelljen találkozni. Kocsiból intünk és annyi. 3 évbe telt, egy évig még a telefonszámuk is tiltólistán volt.
2022. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Kell egy jó kapcsolat, az nagyon sokat segít.
2022. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!