Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok ha egy anya úgy...

Mit gondoltok ha egy anya úgy elkényezteti a gyerekét(fiú) hogy 28 évesen egy poharat se képes elmosni. Alapvetőnek tartja hogy az anya csinálja? Ti a fiú gyereket bevonjátok a házimunkába?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 14:37
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
87%
Mit gondolok? Annyit, hogy nem jönnék össze se ilyen pasival se az anyjával (mert igen, az ilyen fiú kézben jár az anyjával).
2022. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
91%

Láttam olyan extrém mód elkényesztetett fiúgyereket, aki kiszakadva a szülői házból korrekt ember lett. Rendezett háztartással ellája magát, megtanult főzni stb. Ez nem ezen múlik, persze jó, ha a szülő már kicsi korban bevonja a gyereket a munkába, így megtanulja. Nem kötelező nap, mint nap csinálni.


Én pl. ritkán végeztem házimunkát de a szüleim tanítgattak főzni, takarítani, vásárláskor mondták mire figyelnek stb. Nos, én a szülőkkel élve nem voltam olyan nagyon jó gyerek, inkább a saját dolgaimmal voltam elfoglalva, de amikor éreztem, hogy az én feladatom, akkor azt elvégeztem. Gondolok itt arra, hogy ha betegek voltak, vagy láthatóan nagyon elfoglaltak. Szóval kampányszerűen mindent elvégeztem, de állandóra a szülőkre hagytam. Utána nem okozott gondot önállósodni.


Egyébként a házimunka nem egy ördöglakat. Bárki hamar belejön, legyen 20-20-40 éves. Sok férfit láttam már, akinek a felesége mindent megcsinált helyette, sőt előtte az anyja is. Majd úgy alakult, hogy nem lett felesége. Háztartásban tehetetlennek látszó férfiak nagyon gyorsan erősen felnőtt korban megtanulták ellátni magukat, sőt olyat is láttam, hogy a gyerekeket is.


Megözvegyült idős férfiak is sokszor összeszedik magukat és megtanulják elvégezni a házimmunkát.


Van egy idős ismerős házaspár. A férfi klasszikus 2 kezi munkát végzett, és otthon az asszony szolgálta ki. Így élete le az élete nagy részét. Közel járt a 80-hoz, amikor a felesége nagyon beteg lett, az elején ugyan segítettek a gyerekek, de a betegség tovább tartott, így nem akart a terükre lenni, így öregemberként megtanult főzni, mosogatni stb. Előtte sose csinálta. A feleség meggyógyult és azóta újra visszaállt a "rend"


Ismerek olyan 40-es családanyát, aki jó helyről származott, rendes nevelést kapott, mégsem szeret főzni, és háztartást vezetni. Ők a férjével inkább fizetnek bejárónőnek, az élelt rendelik, csak a legszükségesebbet végzik el és boldogok. Nem gondolom, hogy az ő gyerekei más emberek lennének ettől, lehet ők majd csodás háztartást vezetnek (nagyszülőktől látják hogy kell), de az is lehet hogy az szülők példáját követik.


Ez az egész nem a kortól, hanem az élethelyzettől függ. Akiben nincs belső motiváció, az nem fogja elvégezni, aki viszi érzi a késztetést az bármilyen korban és előélettel meg fogja tenni.

2022. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
90%
Azt gondolnám, hogy a huszonnyolc éves viselkedéséért már rég nem anyu felelős.
2022. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%
Jaj de undorító az ilyen hozzáállás. Nekem 2 bátyám van. Sosem kellett takarítaniuk, mert ők fiúk. Mindig az volt, hogy én takarítsam az ő szobájukat is, mert én vagyok a lány. Apu is mondta már, hogy születtem volna pöcsösnek, akkor tv-zhetnék én is a házimunka helyett. Csodálkoznak, hogy felnőttként eszem ágában sincs nemhogy szülni, de még férjhez menni sem. Megutáltatták velem sikeresen a családot
2022. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
77%
Így lessz belőlük egy elkényeztetett,munkakerülő bűnöző,akik egy normális munkás ember pénzét lenyúlják, sőt ha családjuk lessz,éhen halnak a gyerekei,ha csak nem megy lopni
2022. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
72%
Lusta vagyok mosogatni. Na hol a símaszk? Megyek ATM-et hegeszteni.
2022. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg nem én tehetek róla ha nem vagyok hajlandó semmit elvégezni itthon? Megyek d.gleni a fotelba. Azért szólhattatok volna előbb is.
2022. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
75%
Remélem, a kérdező fütyikéjét is minden este megmossa az anyukája. :-D
2022. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
84%

3-as távol állsz te attól, nem fèrfi vagy hanem egy elkènyeztetett majom. 🤣

Esténként anyukád fürdet mi?🤣🤦

2022. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
75%
Anya, ne égess már a haverok előtt!
2022. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!