Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy ne érezzem...

Mit tegyek hogy ne érezzem úgy hogy teher vagyok a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Egész nap azon gondolkodom és azt számolgatom magamban hogy egy nap mennyit költenek rám,hogy ehessek,ruhák,sulis cuccok,stb. Én mindig próbálok a legolcsóbban megoldani mindent hogy ne érezzem magam rosszul,mégis állandóan az jár a fejembe hogy túl sok pénzt költenek rám és jobb lenne nekik nélkülem pedig amúgy nem is vagyunk szegények (bár gazdagok sem egyáltalán de ok nélkül érzem mindezt) A telefon amit most használok már kb 5 éves és nagyon gagyi,szeretnék újat. A szüleim azt mondták hogy karácsonyra kapok egyet de már most bűntudatom van hogy egy telefon nagyon drága és hogyan fogják ezt kifizetni. Dolgozni sajnos nem tudok menni suli mellett, 17 éves vagyok, lány

2021. dec. 17. 22:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi nem vagy teher. :)
2021. dec. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező, biztos hogy nem vagy teher, ha anyagiakat illetően panaszkodnak, az sose a rád való költésre vonatkozik, ebben biztos vagyok.

Számos embert ismerek (közelről), akik felelőtlenül szórják a szülők pénzét, mintha a sajátjuk lenne és el is várják a "luxust", "külföldi utakat", különlegesnek gondolt tetkókat csináltatnak, egész nyáron utazgatnak-bulikáznak, valamint a "amint lehet jogsim azonnal autó kell" is az elvárások közé tartozik.

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod!

2021. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

Azt honnan szedték hogy sokba kerülsz és teher vagy szüleidnek? Ez marhaság

Ha nincsenek íreális kívánságaid ruhák cipők ,smink stb terén ,akkor nyugodtan őrüljél majd az ajándéknak .

2021. dec. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy póz, amiben most tetszelegsz magad elött és nagyon meg vagy hatódva magadtól, ide pedig dicséretekért jössz. Tele van önleleplező utalással a szöveged. Drámázz csak, majd elmúlik, ez a kamaszodással jár.
2021. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Képzeld el, hogy a szüleid mennyire várták már, hogy megszüless,hogy a karjaikban tartsanak,hogy szeressenek,gondoskodjanak róllad. Segíts be a házimunkába és amibe tudsz,becsüld meg a szüleidet azért amiket kapsz(meg amúgy is).

Lehet rosszul fog hangzani, de egyszer meg fognak öregedni, te pedig felnőtt leszel. Te nem fogsz segíteni nekik, és megadni mindent amit tudsz amikor ők már gyengék lesznek, és rád lesznek szorulva?

2021. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Kényszergondolataid vannak, ez az aggódás egyáltalán nem normális.
2021. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%
7:46-os válaszoló, elismerésem a gondolkodásodhoz! Én úgy benyaltam, ahogy egy manipulálható verébnek kell. Nem iróniának szántam, szívem szerint tanulnék Tőled.
2021. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Thispain ***** válasza:
74%

7:46

Mik azok az utalások, amivel leleplezte magát a kérdező?

Mi lehetett a célja a kérdezőnek azzal, hogy megnyugtatásokat, vagy dícséreteket kapjon?

Miért lehetett ideges? Mi az, ami valójában aggasztotta?


Én sem iróniának szánom. Érdekel, mi az alapja annak, amit gondolsz.

2021. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem dícséretekért jöttem ide, de amúgy jól esett és azthiszem sokat segített minden kedvesen megfogalmazott hozzászólás,mélyebben átgondoltam azokat amiket mondtatok és talán már nem aggódom ezen annyit úgyhogy köszi :D
2021. dec. 19. 22:18
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!