Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nők! Mondták Nektek a szüleite...

Nők! Mondták Nektek a szüleitek gyerekkorodban, hogy jobban örültek volna, ha fiúnak születtetek volna?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 17:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Meglepi gyerek voltam 2 fiú után, de nagyon örült mindenki, hogy lány lettem, még a nagyszülők is, sőt. Bátyáim is egyébként, még mindig jó testvéri viszonyunk van (26 vagyok, ők 30,32 évesek). Lányos voltam kiskoromban, imádtam a barbibabákat és szoknyákat, plüssöket, de szívesen játszottam bátyáimmal katonásdit, autóversenyzőset, videójátékokat (pl GTA ami tipikusan fiús játék), fociztam, kosaraztam, pókereztem velük stb.

Mai napig is ugyanúgy elvagyok férfiak társaságában mint nők társaságában. Szeretek kiöltözni, de jobban elvagyok sportos/kényelmes ruhákban. Ritkán sminkelek, de a hajamat mindig rendbe teszem. Szóval nőies vagyok, de nem viszem túlzásba.

Tampont meg nem használok, de azért szívesen elhagynám a havi vérzést :D

2021. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, bár tudom hogy apám fiút akart. De így előttem sosem mondta.
2021. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Apám mindig is fiút akart. Mert a "lyány" az csak "Lyány"

a fiú az igazi "gyerök".

Próbálj megfelelni egy olyan apának, aki olyat vár el tőled, amiről nemcsak nem tehetsz, de nem is tudsz változtatni.

Amikor a húgom megszületett, valami olyasmi volt, hogy el sem kellene hozni a kórházból. Mert, hogy ő is lány lett, nem az elvárt fiú. Kb. annyit beszélgettem apámmal egész életemben (már nem él), ami még egy régi, A/5-ös, 32 lapos kockás füzete sem töltene meg a párbeszédeinkkel.

Nem mutatta ki, hogy szeretne, de talán szeretett a maga módján. Viszont megalázni, megalázott, mert több iskolát végeztem el, mint ő. Nem volt rám sosem büszke, hiába lettem én az középsuliban osztályelső. Sokszor nemcsak azt nem tudta hányadikba járok, de azt sem, hogy épp hány éves vagyok.

Anya legalább törődött velünk, úgyhogy én és a húgi inkább anyások voltunk, mint apásak. Végül a szüleim elváltak, ráadásul apával kellett maradnunk.

Fiús lány lettem. Valószínűleg részben megfelelési kényszer miatt.

Mindig azt hallgattam: semmire sem vagyok jó. Sosem tudtam megfelelő párt választani. Végül lemondtam erről. Már igazából nem is hiányzik.

Elcseszett lettem, az, akinek apám mindig mondott. Most biztos örül ennek a másvilágon. Remélem, boldog vagy apa.

2021. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen kaptam meg apámtól. Halálosan komolyan gondolta, úgyhogy volt egy nagyobb mosolyszünetünk eztán.


Azóta megbeszéltünk, volt vita, sírás mindkét részről, de most már oké minden.

2021. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mondtak. Se nekem sem masnak. Nem is ereztettek soha. Nem szeretnek ferfi lenni.
2021. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukámnak mondták olyan 4-5 éves koráig szerintem rendszeresen (mert ő is, nagymamán is említette), hogy miért nem fiú lett, mert ki viszi tovább a nevet a sok nemes doktor akárki között. Utána születtek öccsei, így végül jól jött ő (személyiségéből is fakadóan) a tipikus csendes mártír eminens cselédnek a sok rosszcsont "igazi" fiú mellett. Anyaként sem mert igazán nő lenni, így ez rám is kihatott, egyszerre cikizte és irigyelte a királylányos dolgaim, mert ő csak praktikus és hasznos lehetett gyerekkorában, így minden ilyesmi, mint hosszú haj, fülbevaló... vagy pláne az ovisként áhított csillámpóni és tüllszoknya :) - "felesleges hisztinek" volt titulálva. Szóval aztán kisiskolás koromtól betörtem és fősuliig én is valami fekete-szürke fiúruhákban jártam, hogy ne "bántsam". (Ja az öcsémet meg bezzeg nem nevelte fiúsra, hanem totál önállótlanra, mert csak kiszolgálva volt (mint apám, a mindig gondtalan) - ő meg ettől szenvedett később.) Szexről beszélni meg totál tabu volt, de gondolom, azért falta a romantikus könyveket, hogy megélhesse a másik dimenziót :) Pedig anyám irdatlanul csinos és okos nő, magas vezető beosztásban volt egy nagy állami cégnél, ahová illet azért kirittyentenie magát, de viselkedésben meg megint csak férfinek lenni... csak hát egy hatalmas zsák bűntudattal, hogy miért mert lánynak születni, lányos vágyakkal. De nem haragszom sem rá, sem a nagyszüleimre, szerintem mindenki örököl valamit, amit aztán feladatul kap feldolgozni és úgy érzem, ezt minimum öreg korára anyukámnak is sikerült végül (én szoktam lenni a "pszichológusa" - na az is egy jó szerep...). De abszolút hiszek abban, hogy az ilyen mérgező dolgok, ha nem kerülnek elvarrásra, akárhányad íziglen is továbbörökíthetők.
2021. okt. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!