Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit adjak haza a fizetésem...

Mennyit adjak haza a fizetésemből?

Figyelt kérdés

Szeptember óta dolgozom, első rendes főállású munkahely. Korábban eltartott voltam, mivel a szüleim elváltak, apa havi 50k gyerektartást utalt anyának utánam, mivel távoktatás volt, szinte 0-24 itthon voltam, itthon is ettem stb.


Most megváltozott a helyzet, elkezdtem dolgozni, 5ből 4-5 nap bejárok irodába, heti max 1 nap homeoffice. Reggelit a pékségben szoktam magamnak venni, ebédet pedig a kollegákkal a közeli kifőzdében. Vacsizni szoktam itthon, de azt is sokszor magamnak veszem. Tehát összességében 90-95%-ban veszem magamnak a kaját.

Hétvégén sem nagyon eszem itthon, általában a barátommal vagyok, vagy náluk eszem (vagy az anyukája főz, vagy mi közösen, de akkor az alapanyagokat is szintén mi vesszük) vagy beülünk kajálni valahova, ha éppen a városban van programunk. Nagyon keveset vagyok itthon, általában délutánonként programom van vagy barátommal vagyok, edzeni megyek stb.

Ruhát, bkv bérletet, szórakozást, stb mindent 100%-ban magamnak állok, egyedül a rezsi + az a minimális kaja, amit itthon eszem olykor, az amit nem én fizetek.


Ilyen feltételek mellett mennyit reális hazaadnom? 3-an élünk a háztartásban, mindhárman kereső felnőttek, tehát 3 felé oszlik a rezsi ktg is. 100 nm házban élünk, rezsi szempontból ez is fontos lehet.


Köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 1. 12:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen feltételek mellett 0 és 30 ezer között. Ha jó fejek a szüleid, semmit sem kérnek.
2021. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
2%
Rezsi és kaja rád eső része. Tehát ha ketten éltek anyuddal akkor minden költség fele, kb havi 60-80 ezer
2021. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

2.es. Nincs is otthon szinte soha. Mire fizetne ki 80 ezret?

Szerintem olyan 30 körül kéne adnod.

2021. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem beszéld meg édesanyáddal. Ha jófej, nem fog megvágni biztosan.
2021. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%

Számoljátok ki mennyi a rezsi és harmadoljátok el!

Attól mert nem vagy otthon még van szemétdíj stb.


Nekünk a kertesben ketten a férjemmel csak a rezsi (víz, gáz, fűtés, villany, szemét...) 35.000 forint havonta.


Ezen felül van még a net meg az egyéb apróságok. Ki kell számolni, beszéljétek meg!

2021. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Ki kell számolni mennyi a rezsi és fejenként leosztani
2021. okt. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
Az összes rezsi 1/3.
2021. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%

"Nincs is otthon szinte soha."


Ez mindenkire igaz, aki dolgozik :) Attól még rezsi ugyanúgy van :)

Ettől függetlenül én biztos nem kérném el a költségek 1/3-át. Max. 20-30 ezret havonta.

2021. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
99%
Beszéljétek emg együtt, hogy mennyi lenne jó.
2021. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Rezsibe mindenképp adj. Ha el akarják fogadni, ha nem. Azért írom ezt, mert pályakezdőként tőlem egy fillért nem akartak elfogadni, azt mondták, gyűjtsem magamnak a megkeresett pénzemet. Én akkoriban 10 ezret adtam úgy, hogy letettem az asztalra és a lelkem is megnyugodott, hogy nem vagyok ingyenélő. Nem érdekelt, mit mondanak, végül látták rajtam, hogy nekem is jobb így. Kezdő fizetésem elég sovány volt, már nem is emlékszem, hogy abban az időben mennyi..

Mindent te fizetsz, bőven elég "valamennyi", nem tudom, mennyit keresel, mert az sem mindegy.

2021. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!