Valaki tud segíteni abba hogy levezeti az alábbi kérdést? Kovács úr nettó 12%-os fizetésemelést kapott. Így 9000 Ft-tal visz haza többet, mint eddig. Mennyi most Kovács úr fizetése?

2017. jan. 3. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarul: melyik az a szám, amelynek 12%-a 9000? Ha erre meg tudod adni a választ, akkor az emelés előtti bérét kapod meg, ehhez még hozzá kell csapni a 9000-et.
2017. jan. 3. 17:00
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem úgy kell hogy a 9000*0,12=1080.

9000+1080=10080

Valahogy így?

2017. jan. 3. 17:05
 3/10 anonim ***** válasza:
szóval szerinted 1080-nak a 12%-a a 9000?
2017. jan. 3. 17:10
 4/10 A kérdező kommentje:

Jah nem rosszul számoltam.

9000 12%-w nem 7920?

2017. jan. 3. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Majdnem; nem az volt a kérdés, hogy mennyi a 9000-nek a 12%-a (ezt számoltad ki), hanem hogy minek a 12%-a a 9000, tehát a 9000 nem az alap, hanem az érték.
2017. jan. 3. 17:14
 6/10 A kérdező kommentje:

Jah értem.

Tudom utána jöttem rá hogy más volt a kérdés.

Akkor szerinted hogy kell kiszámolni?

2017. jan. 3. 17:16
 7/10 anonim ***** válasza:

x*0.12=9000

a fizetése pedig x+9000

2017. jan. 3. 17:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nos ha jól csináltam akkor az x=75.000

A fizetés 75.000+9000=84.000

Akkor gondolom így kellett csinálni nem?

2017. jan. 3. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, így jó.
2017. jan. 3. 17:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. jan. 3. 17:43