Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A dohányzó szülők gyermekei...

A dohányzó szülők gyermekei nagyobb eséllyel fognak dohányozni felnőttkorukban?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 20:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nem feltétlenül függ össze. Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim dohányoztak, mindketten, heti kb. 10 doboz cigi simán elfogyott fejenként. Apukám már nem dohányzik pár éve (kb. 30 évig cigizett), anyukám még mindig. Én nem dohányzom és soha nem is próbáltam ki, mert igazából nem érdekelt. Egyáltalán nem undorodom tőle, nem tartom gusztustalannak, meg sem érzem a szagát stb., de igazából sosem vonzott (max. az tetszett mindig, hogy a dohányosok akárhol akármikor össze tudtak verődni mint valami külön kis szekta és cigizés közben ment a sztorizgatás stb.), nem éreztem úgy, hogy dohányozni szeretnék. A testvérem sem dohányzik.
2021. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Egész életemben cigifüst vett körül.

A család szó szerint összes tagja cigizik és nem is kispályásan. Bármelyiket is figyelem meg a Napi 4 doboz cigi elmegy már évek óta.

Én ugyan kipróbáltam de kb kiköptem a tüdőm..

Nincs az az isten hogy rászokjak, illetve eszembe sincs a megjelenésem elb.szni miatta (sárga fogak, büdös haj/ruházat)

Nagyjából meghalnék ha a cigi miatt ilyen lennék.

Szerencsére elköltöztem ebből a közegből, és az én házamba senki nem léphet be cigivel, nekem kell a tiszta, füstmentes környezet.

25/N

2021. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mennyire intelligens az illető és belátja-e azt, hogy a szülők sem mindenben mutatnak jó példát.


A rokonságban pl van olyan család, ahol a szülők láncdohányosok, a fiuk is már 11 évesen szívta a cigit. A lányuk talán egyszer próbálta ki kamaszként és azóta sem dohányzik.


Egy másik példa: láncdohányos, alkoholista szülők 3 gyerekkel. A 3 közül egyik sem cigizik és egy korty alkoholt sem isznak soha.


De olyat is ismerek ahol a gyerek versenyt dohányzik a szülőkkel és egymást marják amikor elfogy a cigi.

2021. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem! Anyám kiskorom óta dohányzott mellettem. 26 éves vagyok, még csak ki sem próbáltam soha. Még a szagától is undorodom.
2021. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Statisztikailag kimutatható, hogy sokkal gyakrabban dohányoznak a dohányos szülők gyerekei, mint a nem dohányzó szülők gyerekei.
2021. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, az én családomban senki nem dohányzott soha, max kipróbálta csak, és én itt vagyok 17 évesen és dohányzok. Én a saját szabályaimat, mintámat követem nem a szüleimét vagy másokét. Egyedi vagyok ahhoz hogy olyan legyek mint amilyennek mások szeretnének látni, mert hülyének akarnak meg tapasztalatlan kis csitrinek, pedig nem vagyok az!
2021. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26-nak:

"mert hülyének akarnak meg tapasztalatlan kis csitrinek, pedig nem vagyok az"


Dohányzol és szerinted nem vagy hülye? :D:D:D A dohányzásnál nagyon kevés nagyobb hülyeség létezik, ezt jegyezd meg egy életre.


Gondold át még egyszer, hogy nem vagy-e mégis hülye vagy esetleg tapasztalatlan csitri.

2021. nov. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!