Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A dohányzó szülők gyermekei...

A dohányzó szülők gyermekei nagyobb eséllyel fognak dohányozni felnőttkorukban?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 20:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igen, de ez több mindentől is függhet még.
2021. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de nálam és páromnál is így volt. Mindkettőnk szülei dohányoznak/dohányoztak; akármennyire is utáltam ezt anno, mégis rászoktam. Most próbálok leszokni, de egyszerűbb lett volna, ha rá sem szokok.
2021. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk és jópár ismerősnél az a tapasztalat, hogy a 2. generáció nem dohányzik, a szüleink pedig pöfékeltek. Viszont a nem dohányzó nagynénim és a nem dohányzó férjének egy erős dohányos lányuk van
2021. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az a tapasztalatom, hogy, dohányos szülőnek dohányos a gyereke is.
2021. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


3-an vagyunk testvérek, anyánk láncdohányos, csak 1 tesóm nem cigizik és nem is cigizett soha, mi ketten viszont igen.


Én például anno abszolút nem baráti meg iskolai társaság hatására próbáltam ki, hanem pont azért mert láttam otthon, elvittem egy szálat. Persze jó rossz volt, de még 1, még 1, aztán ennyi. Ha nem láttam volna otthon, sem magát azt hogy dohányoznak meg nyilván akkor cigi sem lett volna itthon, szinte biztosra mondom hogy nem cigiznék. Család és társasági minta óriásit számít az alakuló személyiségfejlődésben. Mit lát a gyerek otthon, a barátai között stb.

2021. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim masszív dohányosok voltak egész életükben, mi gyerekek -hárman vagyunk testvérek - soha nem dohányoztunk. Gyerekkoromban mindig leküldtek a boltba cigiért, mi vettük egész kiskorunkban is. Ennyit a lesötétített üvegű dohányboltokról
2021. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ezért undorodunk tőle a tesómmal. Soha nem próbáltuk ki,ma már felnőttek vagyunk.
2021. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Két erősen bagós, házban cigiző szülőm van. Én azóta is gyűlölöm a cigi szagot, fulladok tőle, undorodom tőle egyenesen, akármikor megérzem akárkin hogy cigis.

Ennek ellenére tesóm is ugyanúgy cigis lett, mint anyámék. Ez kb arra példa, hogy az ember személyiségétől is függ, nem csak attól, amit lát. :D

Én soha semminek nem akartam a függője lenni, meg pénzt költeni kéros szenvedélyre.

2021. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apám volt dohányos régebben. Ketten vagyunk testvérek, a nővérem és én is cigizünk. De ismerek olyat, aki pont a szülei miatt undorodik a cigarettáról, már a szag is erős undort vált ki belőle, nemhogy még kipróbálja.
2021. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A mi családi körünkből, pont hogy az ellentetje, mert hogy a szülők miatt megutálják.
2021. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!