Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A dohányzó szülők gyermekei...

A dohányzó szülők gyermekei nagyobb eséllyel fognak dohányozni felnőttkorukban?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 20:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Apai nagyszüleim dohányoznak. Apámék 4-en vannak testvérek, közülük csak apám cigizik. Az én szüleim is cigiznek, de én nem, nem is fogok. Gyűlölöm.
2021. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint változó. Nekünk apukánk dohányzott csak, anya soha. A két testvérem soha nem dohányzott, a húgom talán soha nem is próbálta, eléggé ellenzi, ellenben Én dohányzok.
2021. szept. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Esélyét biztos növeli, már annyibol hogy könynedebb hozzáfér fiatalon.
2021. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlen , nalunk apam meg anyai oldalrol papam cigizett. En es anyam is utaljuk a fustot, egyszer ketszer kiprobaltam de nagyon nem tetszett. Viszont amennyi fustot szivtam kiskoromban vegul is passziv dohanyoskent , nem csodalnam ha kesobb sajnos bajom lenne emiatt.
2021. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki nagy bagós, én borzasztóan undorodom a szagától is! Mikor kicsi voltam mindig eldugtam a cigiket, hogy ne tudjanak rágyújtani
2021. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

KisGyerek koromban apám szívta, de nem emlékszem rá, kamasz koromban anyám, de 20 voltam, mire rájöttem. Sosem szívta előttünk. Ellenben én is és öcsém is keményen szívjuk. Én napi 1-2 doboz, öcsém 3+. Baráti körben mindenki szívja. Amúgy xar gyerekkorunk volt, de erre se lehet fogni. Exem apja eszi, a házban is szívja, mégsem cigizik a 3 gyerekből egy sem. Haverok szülei közül is több a nemdohányzó, mint a dohányzó.

Nekem ez az én idő, ami miatt egyedül is jól esik. Leülök, és kikapcsol az agyam. Pár percig csak a cigire koncentrálok. Teljesen máshogy szívom egyedül, mint társaságba. Amúgy már akartam leszokni, de semmi más káros szenvedélyem nincs, se kávé, se pia, sem durvábbak. Egészségesen táplálkozom, és nem is fáradok le a munkától, vagy ha esetleg futok egy kicsit. Amúgy 8 éve szívom. Van egy fogadalmam, ezért lassan abba fogom hagyni. De ahhoz kell legalább 3 nap teljes magány, ingerszegény környezetben.

2021. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom az, hogy elég kevés az összefüggés a két dolog között.
2021. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám dohányzik,apukámra már nem emlékszem dohányzott e .

Én soha nem dohányoztam utálom még szagát is .

2021. szept. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Hiába számít a minta, a személyiség legalább annyit. Fiatal korukban a szüleim dohányoztak, aztán apánk beszüntette (még 40 éves kora előtt), anyánk 81 éves koráig (haláláig) folytatta (erősen csökkentett adagban. Az öcsém 20 éves kora óta dohányzik, én (76/F) soha nem éreztem késztetést, még akkor sem, amikor az akkori barátnőm (ma feleségem) próbált rávenni, hogy kóstoljam meg a cigaretta ízét.
2021. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
100%
Ahogy többen is mondták előttem, én pont a dohányzó családtagjaim miatt undorodtam meg a dohányzástól. Manapság már a cigaretta szagától is hányingerem lesz. Tehát szerintem ez teljesen változó.
2021. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!