Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám beszólt, amikor kikértem...

Apám beszólt, amikor kikértem magamnak, akkor pedig megsértődött. hogyan értethetném meg vele hogy ő volt a bunkó?

Figyelt kérdés

Röviden: megkérdezte hogy lenne-e kedvem hétvégén meglátogatni a távolabb élő nagyszüleimet vele, amire mondtam hogy bocsi, de fodrászhoz van időpontom.

Erre ő: minek, úgyis úgy néz ki a hajam mint a rőzse.

Mindig is száraz, göndör hajam volt, de most egy betegség miatt 3 fajta gyógyszert szedek, ami miatt kb csomókban hullik a hajam, tehát elég érzékeny vagyok a témára és ezt ő is tudja.

Megmondtam neki hogy nem kértem tanácsot, köszönöm erre felállt és elment.

(nem lakunk együtt már)

azóta nem beszél velem és a nagyszüleimnek azt mondja én bántottam meg őt.


2021. júl. 22. 13:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
Hat, mondjuk nekem a nagyszülő látogatás fontosabb lett volna, mint a fodrász, de te tudod.
2021. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Mindketten bunkók voltatok, egyezzünk ki ebben!

Mellesleg fodrász időpontot át lehet tenni másik alkalomra.

2021. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon bunkó voltál. Tipikus lélektelen, egoista, ki-ha-én-nem fiatal. A jó ég mentsen meg az ilyentől.
2021. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

XDDDDD miket irnak jezus

Szerintem nem voltal bunko, mondjuk en nem jarok fodrászhoz, de anyum igen, es ugy kell megverekedni 1-1 szabad helyért, szoval nem olyan egyszeru atrakatni az időpontot, plane ha mar pl le is van nőve a hajad, akkor nem is akarsz még 2-3 hetet várni. A nagyszulokhoz meg jovoheten is lemehettek. Nem tudom emiatt miert a hajadat kell fikázni, amirol nem tehetsz.

2021. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

nem voltál az, apád a bunkó


többi válaszadó miért gondolja hogy amúgy nem látogatja a nagyszüleit a kérdező?

2021. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a nagyszülőlátogatást könnyebben át lehet rakni, mint egy fodrászt pl pesten vagy bármelyik nagyobb városban. Sajnálom ami a hajaddal történik, nemkem is volt hasonló.

Szerintem apád volt a bunkó, de a többi válasz szerint nincs igazam. 🤷‍♂️

2021. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

5!


Mondjuk mert távolabb élő nagyszülőket említ és nem lakik az apjával.

2021. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Az apád volt a bunkó azzal, hogy mikor nem azt a választ kapta a kérdésére, amit várt, elkezdett cserébe sértegetni, mint egy hülyegyerek. Azt vajon minek kellett?

Ha olyan fontos neki, hogy vele menj a nagyszüleidhez, akkor korábban kéne egyeztetnie veled. Ha meg hirtelen ötlettől vezérelve kérdezi meg, hogy a hétvégén ráérsz-e, akkor miért csodálkozik a nemleges válaszon, ha egyszer az is opció?

Te nem sértetted meg őt. Össze lehet hasonlítani, amiket egymásnak mondtatok, és látszik, hogy pont te voltál az, aki képes volt vigyázni a szájára, ő meg nem. Magától sértődött meg, az "amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek" hozzáállása miatt, mert meglepődött azon, hogy a büntetésnek szánt sértéstől sem állsz abba az irányba, amelyikbe ő akarja, hanem csak kikéred magadnak. Nem kéne meglepődnie. Aki normálisan és minimális tisztelettel áll a másikhoz, az nem sértésekkel akarja "irányba pofozni", hanem normálisan kér.


A nagyszülőkhöz is lehet máskor menni, ahogy fentebb már páran írták. Valószínűleg ők nincsenek is úgy betáblázva, mint egy fodrászat. Bár nem tudom, mert én is magamnak vágom a hajam.

2021. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Az apa volt tapintatlan a megjegyzésével.


A nagyszülők látogatásáról meg annyit: amelyik program korábban le lett fixálva, az élvezzen elsőbbséget. Itt a fodrászhoz már volt időpont, amikor a nagyszülők meglátogatása fölmerült.


Továbbá az apa egy második marhaságot is csinált. Nem el kellett volna mennie, hanem megoldást keresnie a helyzetre.

Egész hétvégét igénybe venne a látogatás? Ha nem, akkor lehet variálni, mikor megy a kérdező fodrászhoz (gondolom szombat délelőtt), és utána vagy a másik napon menni a nagyszülőkhöz.

Ha meg akkora a távolság, hogy egy napra nem érdemes menni, akkor azt egyeztetni, hogy jövő hétvégén el tudna-e menni. Vagy ha valamelyiküknek az sem jó, akkor a legközelebbi hétvégén, amelyiken mindketten ráérnek.

Ez lett volna a normális hozzáállás, ha tényleg az a cél, hogy a lányával elmenjen a nagyszülőkhöz.

Ugyanakkor a lánya (a kérdező) is fölvethette volna, hogy jövő héten pl. ráér, és akkor szívesen menne, tegyék át akkorra a látogatást.

Ő is tapintatlan volt, mert azért édesapjának rosszul eshet, ha úgy érzi, hogy lánya nem akarja meglátogatni vele az ő szüleit. Épp ezért én hangsúlyoztam volna, hogy szívesen meglátogatom nagyszüleimet, de egy fix programot nem akarok átrakatni. És próbáltam volna olyan megoldást találni, hogy mégiscsak együtt elmehessünk a nagyszüleimhez.


Szóval itt azt látom, hogy egyik fél sem viselkedett helyesen, de az apa volt jobban tirpák.

2021. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%
Mert idiota
2021. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!