Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez úgy tűnik mintha megsértődt...

Ez úgy tűnik mintha megsértődtem volna/rosszul venné ki magát?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, egyedül élek.

Van egy régi bontószökevény tragacs kocsim, bár megbízható meg még nincs annyira lerobbanva, szerintem 2-4 évig még átmegy a műszakin is, úgy hogy ne kelljen komolyabban rákölteni.

Egyébként egy régi Suzuki Swift, kb. 150 ezret érhet.

Van 500 ezer forintom amit kocsira akartam költeni, de ugye ebből se lehet túl jót venni.

Május elején volt a szülinapom, a szüleim kérdezték, hogy mit kérek.

Mondtam, hogyha betudnak szállni valamennyivel a kocsi vásárlásba annak örülnék.

Ilyen 100-200 ezerre gondoltam max.

Mondták, hogy 600 ezret tudnak adni, úgy, hogy a nagyszülők is beszállnak.

Ennek nagyon örültem.

A szüleim épp házfelújításban vannak, azt mondták, hogy most ennyi fér bele nekik.

Apukám ért is a kocsikhoz, és mondta hogyha gondolom vesz is nekem valamit, küldjem el formailag milyenek tetszenek, és majd akkor kifizetem az én részem utána.

Ennek örültem a legjobban, mert így még a meglepetés ereje is benne van, hogy vajon mit kapok, szóval nagyon vártam.

Úgy mondta apukám, hogy olyan 900 ezer ft körül nézegessek mert ha kell rá költeni akkor még marad 200 ezer.

El is küldtem azokat amik tetszenek, de persze én csak laikusként néztem a kocsikat, kb. forma és szín meg hogy benzines legyen.

Volt egy 870 ezerért amire apukám mondta, hogy az nagyon jónak tűnik.

Aztán mikor eljött a szülinapom napja (amit tényleg úgy vártam mint egy kisgyerek) alig vártam hogy hazaérjek a munkából és elmenjek a szüleimhez.

Ott viszont kaptam egy tortát meg egy borítékot benne 370 ezer forinttal (az én részemmel együtt ez pontosan a 870 ezer ft kiszámolva, a kinézett kocsira)

Azt mondták, hogy menjek el, vegyem meg, aztán majd a szerelőhöz is vigyem el és azt még fizetik.


Ez kicsit csalódás volt ahhoz képest amire számítottam, de persze még mindig megvolt a lelkesedés az új autó iránt.

Fel is hívtam az eladót, de nagyon nem volt szimpatikus, kicsit ilyen erőszakosan tukmálta hogy ez milyen jó kocsi, akkor maga a stílusa, úgy éreztem hülyének néz teljesen (ami nem alaptalan ilyen téren)

Meg eleve úgy mondtam hogy csak érdeklődnék, és akkor már jött hogy szombaton menjek el, ez a címe stb...


Apukám meg elfoglalt a lakásfelújítással, meg dolgozik is mellette, gondolom nincs ideje eljönni akár több autót is megnézni.

Viszont engem meg bárki hülyére fog venni, és nem akarok úgy kocsit venni hogy vagy szerencsém lesz vagy nem.

Sajnos nincs más megbízható, és hozzáértő ismerősöm aki eljönne velem.

Ez a csontra kiszámolt pénz is, nekem úgy jött le, hogy túl nagyot mondtak, és meggondolták magukat, hogy kell a lakásra a pénz mégse fér bele nekik ez.

Teljesen megértem.

Csak nekem meg tökre elment a kedvem az egész autóvásárlástól, kicsit szarul is érzem magam amiatt hogy ekkora anyagi terhet okoztam nekik.

Alapvetően nem jelentene ez az összeg gondot számukra, csak a felújítás miatt biztos nem jött jól.

Így most azon gondolkozom, hogy megtartom ezt a kocsit, és visszaadom nekik a pénzt.

De azt sem akarom, hogy azt gondolják, hogy megsértődtem vagy hogy telhetetlen vagyok.

Csalódás volt az, hogy én arra számítottam hogy egy meglepetés autó vár majd, de ahogy írtam tökéletesen megértem őket, és még én érzem magam szarul amiért rájuk róttam ezt a terhet.

Mi lenne a legjobb amit tehetnék?

Biztos hogy nem fogják azt mondani, hogy kell a pénz, és örömmel elteszik ha visszaadom.

(csak úgy otthagynám, letenném a borítékot, megmondom hogy mégse kell új kocsi, meggondoltam magam)



2021. máj. 21. 14:25
 1/8 A kérdező kommentje:

*Sőt úgy tudom a nagyszüleim is beleadtak 200 ezret, de ők is húzták a szájukat)

Ők sem kuporgató kisnyugdíjasok, de természetesen nekik is vannak korlátaik, gondolom apukám úgy ment oda, hogy 200-at kell adniuk és kész.

2021. máj. 21. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Keress jobb munkát és akkor tudsz majd normális kocsit venni
2021. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Csak akkor tudták volna meglepetésként leparkolni a kocsit a ház előtt, ha nem a te nevedre van megvéve... Hiszen senki nem adja oda csak úgy, szerződés és annak aláírása nélkül. Így akkor meg az esett volna rosszul, hogy "nem is a te autód".
2021. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én örülnék annak a pénznek a helyedben és szépen még tennék is hozzá. Ha apukádat megkéred szerintem biztos találna annyi időt rá hogy vegyetek egy autót. Ha mégsem akkor meg várd ki amíg befejezi a renoválást és aztán veszel vele egy autót. Különben is azt írtad, hogy legalább 2-4 évet is el megy még. Vagy van még egy opció, el viszed egy műszaki szemlére ott is megmondhatják meg éri e vagy sem
2021. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kicsibarany ***** válasza:
92%

Ahogy itt leírtad, megmondanám, hogy apu, köszönöm, de bizonytalan vagyok, nem merek egyedül dönteni. Ha most nincs időd, akkor még gyűjtök mellé, és légyszi később menjünk el együtt megnézni.

Én szintén nem értek semmit az autókhoz, megkértem az eladót, hogy vigyük el egy szerelőhöz, akiben bízom, és utána veszem meg. Nem volt túl lelkes, de belement, és még 40 ezerrel kevesebbe is került a végén, mert az aksi hibás volt.

2021. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Én születésnapomra egy csokit se nagyon kaptam nemhogy 370k-t kocsira. Szerintem inkább örülj neki, hogy kaptál.
2021. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Leginkább az a bajom, hogy úgy érzem, hogy nem jött jókor nekik ez a kiadás, és jobban eltudnák költeni a pénzt másra.

Nekem nem létszükségletem, hogy új autóm legyen, az pedig fontosabb hogy a ház, előbb vagy jobb minőségben készüljön el, hiszen az mégis csak hosszabb távra szól.

Ezen kívül az, hogy a nagyszülők is le lettek "vámolva" és ők is húzták a szájukat...tudom, hogy ők mondták, hogy ennyit adnak, de ez nem kötelező, nem akarom véletlenül sem, hogy az legyen hogy "na mert neked kocsi kellett" és mintha valami a szülein élősködő gyerek lennék aki azért is kisajtolja belőlük, hogy úgy autója legyen.

Mert én kértem azt, hogy a kocsiba adjanak bele...lehet ők meg azt gondolták, hogy ha adnak 200-at összesen, annak nincs értelme, az feneketlen kútba öntött pénz.

De ezért mondom, hogy nem fontos nekem a kocsi, nem múlik rajta semmi.


Az pedig igaz, hogy nélkülem az én nevemre nem tudta volna elhozni a kocsit, de a meglepetés ereje ugyan úgy élt volna, ha ketten elmegyünk azért a kocsiért, úgy hogy apukám mondjuk előre lebeszél mindent az eladóval, vagy akár már foglalózza ha tényleg olyan...

2021. máj. 21. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Már ne is haragudj, de ha tudod hogy a házra kell a pénz, akkor miért pont most találod ki hogy neked autó kell és pótoljanak bele? Szerintem halvány lila gőzöd sincs mennyibe van egy felújítás! És valószínűleg jól gondolod, hogy most nehezükre esett oda adni neked azt a pénzt, de ezen jelen esetben én nem is lepődnék meg. Addig nyújtózkodj ameddig a takaró ér!felnőtt ember vagy könyörgöm
2021. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!