Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy változtathatnék édesapám...

Hogy változtathatnék édesapám és az én viszonyomon?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: külföldön élek (vagyis nekem annyira nem külföld, mert innen szarmazok anyai ágról), apámat havonta 2* látogatom, hétvégente tudok hazamenni.

Minden nap hívom telefonon, mert egyedül él.

Csak néhány témára korlátozódik a beszélgetésünk, mert ő nem akar nagyon hallani az itteni történésekről, mert gyűlöli az összes nyugati országot, így - sajnos - felvettem azt a szokást, hogy kerülöm a témákat, mert nem szeretnék vele veszekedni/hallgatni a szitkozodasat stb.

Valamelyik nap beszélgettünk egy rendkívül egyszerű témáról, hogy rettenetes esőzések voltak mifelénk és olvastam, hogy a Duna Magyarországon csütörtökön fog tetőzni, és már itt, ahol lakom, a polgármester elrendelte a fürdőzés "tiltását" a Dunában a nagy víztömeg miatt (ugyanis itt nagy keletje van a dunai furdozesnek).

Erre belém köt, hogy "mekkora degeneralt emberek lakhatnak itt, hogy nekik meg kell tiltani, mert annyi eszük sincs, hogy áradt folyóba nem mennek bele".

Én ezen felbosszantottam magam stb, csupa ilyen sztorim van, nem merek már mesélni semmiről és gyakran (amit nagyon sajnálok) már kedvem sincs felhívni őt.

Mit tehetnék? Volt valaki hasonló helyzetben?



2021. júl. 19. 08:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kedved, akkor ne hívd. Várd meg hogy legalább egyszer ő hívjon.
2021. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Felhiv, ha nem hívom - ezzel a részével nincs probléma. Zavarni sosem zavar, csak ez a problémám, amit fent kifejtettem.
2021. júl. 19. 08:40
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Persze, meg lehet érteni, mert magányos és szorong, és amiatt rossz természete van, viszont a te hangulatodat is lerontja, ezt hívják úgy, hogy energiavámpír. Megpróbálhatsz egyszer szólni neki, hogy ha ő mindennek ellentmond, akkor nem fogsz tudni vele beszélgetni, és ha nem használ, akkor csak 1 percre szorítani a beszélgetést épp csak ellenőrizve, hogy minden rendben van-e nála. Azt se kell mindennap, 2-3 naponta elég.
2021. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

lehet üzenni is neki. Nem kell mindig beszélni

ha kérdezi miért, akkor nyugodtan el lehet mondani, hogy sok értelmét nem látod

2021. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem valami olyan lett volna rá a válaszom, hogy itt is ugyanannyi (ha nem kevesebb) idióta van, mint Magyarországon, nemes egyszerűséggel a vezetők nem annyira idióták, mint otthon, így van annyi eszük, hogy megtiltsák és ezáltal az a buta réteg, amely mindenhol megvan, ha magától nem is tudja, a tiltástól majd fogja tudni, hogy ott most nem úszunk. Emellett felelősségre vonhatóak lesznek jogilag.


Megoldani ezt nem tudod, alap helyzetben nem kell olyan emberekkel beszélgetni, akik ennyire leszívnak és rossz hatással vannak a boldog halgulatodra. Én közölném vele, hogy fejezze ezt be, mert nem lehet vele normálisan beszélgetni, mert akármit mesélsz, szóba fog jönni a téma, hisz OTT LAKSZ könyörgöm. Esetleg meg lehet vele beszélni, hogy miért nem szereti a nyugati országokkal és meggyőzni az ellenkezőjéről, elmagyarázni a dolgokat. Ha nem tud egy indokot sem felhozni vagy egyszerűen csak hajthatatlan akkor ennyi. Vagy elviseled és szenvedsz vagy csökkented a beszélgetések sűrűségét/hazajárkálást.

2021. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Én ilyen emberrel nem szívesen beszélgetek, mert minek? Korlátolt, egybites, akinek fingja nincs a világról.
2021. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

3: Én is úgy látom, hogy szorong, 60-as évei elején jár. Kicsit depressziosnak tűnik nekem és egyértelműen savanyú, keserű a hangulata.


Kicsit szerintem arra vágyik, hogy menjek vissza és éljek ott, csak az a baj, hogy nem érzem magam jól már Magyarországon, örülnék ha ő is eljönne néha hozzám, hogy meglátogasson. :(

Ma megpróbálom megbeszélni, hogy legalább jöjjön el velünk nyaralni, ha máshova nem is, akkor Magyarországon valahova :(

Kapcsolatot nem szívesen szakitanek meg vele, nem is ritkitanam, mert nem volt ám ő mindig ilyen

2021. júl. 19. 19:38
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Már nem dolgozik? A kora szerint még kéne.
2021. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Dolgozik.
2021. júl. 19. 20:31
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kellene kimozdítani a hétköznapi rutinból, bár elején nehéz, de ha sikerül megtenni az első lépést az rengeteget segíthet. Pecázás, közös sörözés, vagy épp simán elmnni valamerre egyet együtt csavarogni.
2021. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!