Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülőnek joga van kitagadn...

Egy szülőnek joga van kitagadni a gyereket az örökségből, mert meleg?

Figyelt kérdés
Nagynéném szerint igen. Szerinte azt a pénzt a szülő kereste meg, és azt csinálhat vele amit akar. Ha el akarja utazni, elutazza vagy mindenét ráiratja az új házastársára. Akkor is joga lenne kitagadni, ha a gyerek szandált hord zoknival vagy nem borotválja a lábát.
2021. júl. 16. 12:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%

Először is nincs örökség, csak ha a szülő meghal, addig meg még millió dolog lehet, ami miatt nem lesz mit örökölni. Ha van örökség teljesen kitagadni nem lehet, jár a köteles rész.

Nagynénédnek alapvetően igaza van, de ez nem tudom miért téma ha fel sem merül a szülők akarata, pláne nem a halála.

2021. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tudom joga van hozzá, de végrendeletbe kell foglalni, volt is ilyen a családban, bár ott azért nem örökölt az egyik testvér, mert anyuka felé se nézett, és a másik gondozta élete végéig.

Igaza van nagynénédnek, ha azt csinál a saját pénzével amit akar. Akár az új házastársra is irathatja vagy körbe is utazhatja a világot ha telik rá.

2021. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
74%

Nincs.

Csak akkor tagadhat ki ha érdemtelen vagy. Pl az életére törsz.

2021. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
De hogy az érdemtelenséget sem az állam határozná meg, hanem a szülő. A szülő meg szabad kezet kapna az érdemtelenség meghatározására. Pl. meleg, nem akar gyereket, szandált vesz zoknival, szabadbölcsésznek áll
2021. júl. 16. 12:59
 5/43 anonim ***** válasza:
97%

A szülő amíg él azt csinál a saját vagyonával amit akar. Ha elajándékozza és a saját nevére haszonélvezetet jegyeztet be, akkor a gyermeke semmit se tud csinálni. Szintén nem tehet semmit se a gyerek ha a szülő mindenét eladja és elszórakozza a pénzt.


Véleményem szerint amíg él a szülő addig a gyerek ne hívja (ne tekintse) a szülei által megkeresett vagyont örökségnek!

2021. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
99%

De az állam határozza meg.

2013 évi v. Törvény a polgári törvénykönyvből.

7:78 paragrafus szabályozza

2021. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
95%
De, az érdemtelenséget az állam határozza meg, pont az ilyen esetek miatt, hogy azért ne tagadhassa ki, mert zoknit vesz szandállal. Amit a szülő tehet, hogy életében elkölti, eltapsolja. Ha el ajándékozza pl ingatlanát, cégét, nagyobb értéket, akkor viszont az még 10 évig az örökség alapját képezi, azaz, ha elajándékozza a lakását, de 8 év múlva meghal, a gyerek követelhet köteles részt belőle, feltehetően perelni kell. Más kérdés, ha a szülő eltartási vagy örökösödési szerződést köt idegennel. Ilyenkor ügyvédet kell bevonni, ha van gyerek, azt hiszem, lemondó nyilatkozt kell tőle.
2021. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
Ha még életében másra íratja, az nem örökség...
2021. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
72%
Mint ahogy a 3-as válaszoló írta, vele értek egyet. Azért mert meleg, még nem vált érdemtelenné az örökségre a gyerek. De még ha sikerül is kizárni a gyereket az örökségből, az fellebezhet emiatt. Na és ez az indok az egyik legrosszabb, hogy meleg, amiről az illető nem tehet, és emiatt valószínűleg nem okozott valós problémát a szülőknek.
2021. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%

A szülő nyilván csak életében tud rendelkezni a vagyonáról. Ergo arról, ha ő majd meghal, ki milyen arányban örököljön és mit. Ezt közjegyző előtt kinyilvánított és írásba foglalt végrendelettel teheti meg. Gyermeket az örökségből "kitagadni" csak nagyon súlyos indokkal lehet, pl. mint a 3. válaszadó írja, mondjuk a szülőd életére törsz, meg akarod ölni, vagy halálos fenyegetésben tartod. Más indokkal kitagadni nem lehet.

A szülő életében viszont dönthet úgy, hogy az általa megtermelt javakat (ház, föld, gépjármű, megtakarított pénz) ajándékozási szerződéssel valakinek odaajándékozza, akár az egyik vagy másik gyermekének, házastársának, tehát nem marad utána örökség. Ehhez pedig joga van.

2021. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!