Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a pont amikor már elég...

Mi az a pont amikor már elég ? Meddig kell támogatni a szülőket ?

Figyelt kérdés
Rendszeresen támogatom a szüleimet anyagilag ez havi kb 50 000 Ft . Mi Angliában élünk , nem vagyunk gazdagok, átlagos életszínvonalon. Szüleimnek kell a pénz ezért segítek , de van egy 4 hónapos kislányunk és úgy érzem sosem lesz elég. Nem alkoholra megy el nekik de egyszerűen mintha kifolyna a pénz a kezük közül , a cigit sem képesek letenni, ami szerintem luxus így. Képtelen lennék tőlük megvonni a pénzt de közben szörnyen dühit ez az egész helyzet
2021. márc. 29. 15:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

#28.


Akkor neked is leírom újra.


Sehol nem írta, hogy nincs bevétele a szüleinek.

Arra reagáltam, _ahogy_ érezni kezdték a hozzászólók a kérdezőt, hogy úgy csinálnak vele, mintha merő szeszélyből akarná megvonni a pénzt a szülőktől, akik így ennek híján legalábbis bevétel nélkül maradnának. Ami nem igaz.

A #17 hsz-ben hangsúlyoztam is, hogy sehol nem esett szó 0 Ft-os bevételről, csak én írtam sarkított példaként, amiért annyian beleszalltak a kérdezőbe, mintha az ő lelkén száradna, hogy a szülők esznek/fűtenek/cigiznek- holott nyilvánvalóan nem ez a helyzet.


Elnézést mindenkitől aki számára túl bonyolult volt ennek a 2 kommentnek az értelmezése.

2021. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

31-es, szerintem ne strapáld magad, mert aki(k)nek szántad, az(ok) úgysem fogják fel.

Én értem, mit írsz, felhoztál egy sarkított példát, hogy még ha egy forint bevételük sem lenne, akkor sem lenne köteles a kérdező).

Tényleg ne fáradj, itt az átlag IQ 70 felé jár.

2021. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg vállalhatnál kimondottan a törlesztőrészletből, akár úgy, hogy "cserébe" arányosan tulajdonjogot szerzel a lakásukon. Így akár hosszú távú befektetésnek is tekintheted, támogatás helyett.
2021. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
47%

Egy fillérrel nem támogatnám őket, hogyha cigire megy el a pénz.


Akkor így jártak. És elég szomorú, hogy a saját kisgyerekedtől vonod meg a pénzt, hogy két szenvedélybeteget támogass.

2021. márc. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, olvasd már el amit egy oldallal korábban írtam. Elég szomorú, hogy néhány mondatból levetted , hogy a gyerekektől vennék el bármit is.
2021. márc. 30. 12:26
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!