Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a pont amikor már elég...

Mi az a pont amikor már elég ? Meddig kell támogatni a szülőket ?

Figyelt kérdés
Rendszeresen támogatom a szüleimet anyagilag ez havi kb 50 000 Ft . Mi Angliában élünk , nem vagyunk gazdagok, átlagos életszínvonalon. Szüleimnek kell a pénz ezért segítek , de van egy 4 hónapos kislányunk és úgy érzem sosem lesz elég. Nem alkoholra megy el nekik de egyszerűen mintha kifolyna a pénz a kezük közül , a cigit sem képesek letenni, ami szerintem luxus így. Képtelen lennék tőlük megvonni a pénzt de közben szörnyen dühit ez az egész helyzet
2021. márc. 29. 15:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanmár, nem egy rokonom szokott le 20 év után majdnem egyik napról a másikra a cigiről.

A kérdező leírásából nem úgy veszem le, hogy a szülők összjövedelme az az 50 ezer forint. Valami segélyt/nyugdíjt mindenképp kapnak, az az 50 ezerrel kiegészítve elég kellene legyen, főleg, hogy a kérdező spórolást is remélt tőlük.

És de igen, egyáltalán NEM ELVÁRHATÓ ennyivel támogatnod őket. Amikor a szüleim összbevétele 700 ezer foint volt havonta, nekem akkor is havi 30-at adtak. :D De azzal gazdálkoztam (még munkanélküliként).

Szóval hagyjuk már ezt, hogy kötelező A BAGÓZÓ szülőket támogatni. Elárulom nektek, ha láncdohányosok mindketten, akkor az az 50 ezer, amit kapnak a kérdezőtől MIND CIGIRE megy el. Tulajdkonképpen a kérdező támogatja a függőségüket.

2021. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

"De miért vergődik mindenki, mintha 100%-ban a Kérdező felelőssege volna a 0 Ft bevétellel rendelkező szülei eltartasa? Vagy én ülök fordítva a lovon?"


Ki mondta hogy 0 forint a bevételük? Te Mesefoldon elsz, hogy havi 50e-bol laksz valahol, élelmiszert és cigit is veszel belőle?

2021. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
15%

5: igen, függőség - de ha valakinek napi szintű anyagi gondjai vannak, akkor nehogy már a függőség "nyerjen"....



Akaraterő kell hozzá, nem pénz!



Valamit nem biztos, hogy értesz ezzel kapcsolatban.


Módosítja az agyműködést, hosszú idővel visszafordíthatatlanul.

Ettől szenvedélybetegség!

Egy idő után már nincs visszaút!


Apám a kötelező sorkatonai szolgálat (klasszik 3 év) óta bagózott rendületlenül, ott mindenki bagózott, aki nem az gondolom a haza ellenségének számított (ingyen adták a kávét, teát, dohányt 1959 körül)


69 évesen kapta az első infarktust, két hétre sikerült letennie a cigit, aztán már újra akezében volt,a következő infarktusa el is vitte egy hónap múlva.


Én két év "bagózgatás" (napi 1 doboz) után azóta se.


Rászokni könnyű, nekem is sikerült 6 hónap alatt eljutni a napi dobozig még 19 évesen.


Képzeld azokat akiket már gyerekkorukba rászoktattak... Azok már hullanak 40-50 évesen....

2021. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #22. Lassan olvasd, segítek értelmezni amit írtam.


Tehát épp ezt írom én is, hogy úgy tesznek itt masok, mintha a kérdező által utalt 50e volna az egyetlen bevételi forrása a szülőknek és a kérdező épp ezt akarná megvonni tőlük, mert mind egy szálig elfüstölik. De a kedves kommentelőtársak szerint csak pofa be, 50e az semmi és igenis hadd dohanyozzanak ha nincs más örömük.


Parancsolj, magyarról magyarra, remélem világos. 😊👍

2021. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Kicsit azért elszaladt a ló néhány emberrel. Első a gyermekem és természetesen teszek félre az ő jövőjére !!!!


A szüleim dolgoznak, a tőlem kapott összeg csak extra. Ez nem mindig kp , van hogy pl online Auchan bevásárlás de van hogy számla befizetés. Nem alkoholista, drogos vagy pedig játékgép függők és minden forintert hálásak. Miután kifizették a hitel törlesztőt a rezsit sajnos ételre nem sok marad. Én is tudom hogy nagyon rossz a cigi és zavar is de hogy mondjam a saját anyámnak, hogyha enni akarsz akkor tedd le a.cigit ?

2021. márc. 29. 16:36
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor sehogy...

Ha ez extra, és nem letszükseglet, akkor valóban az ő felelőssegük, hogy mihez kezdenek vele.

Sajnálom ezt rossz lehet látni, hogy asszisztalsz az egészségük rombolásához, de ha nem adnál támogatást, akkor azzal marcangolnád magad, hogy talán éheznek vagy fáznak is, és te megtehetnéd, hogy segítesz, de nem teszed.


Beszélgetnék velük erről, hogy milyen jó lenne, ha a lányod életének részei lennének ők is még sokáig, és boldog volnál, ha ezert ők is megtennék, amit lehet. Pl. óvni az egészségüket.

Fogják vissza a dohányzást, kezdetnek. Sétáljanak napi fél órát.... ilyesmire gondolnék.

2021. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Én egy fillért sem adnék.
2021. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
47%
15# Hol írta, hogy nulla a szülei jövedelme?
2021. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
41%
25# Így jár mindenki, aki egy rakás idegennel akarja megbeszélni az egyéni problémáit. Lehetnek a szüleid a legnormálisabb emberek, de te mégsem így mutatttad be őket, hát akkor vállald is fel, hogy mindenki élősködőként mocskolja őket. Te tehetsz erről, nem más.
2021. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, hogy depresszióba esne, ha letenné a cigit, vagy segítségg menne csak. Ismertem ilyet. Nagyon durva volt :/ Pesze van, akinek könnyebben megy.
2021. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!