Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a pont amikor már elég...

Mi az a pont amikor már elég ? Meddig kell támogatni a szülőket ?

Figyelt kérdés
Rendszeresen támogatom a szüleimet anyagilag ez havi kb 50 000 Ft . Mi Angliában élünk , nem vagyunk gazdagok, átlagos életszínvonalon. Szüleimnek kell a pénz ezért segítek , de van egy 4 hónapos kislányunk és úgy érzem sosem lesz elég. Nem alkoholra megy el nekik de egyszerűen mintha kifolyna a pénz a kezük közül , a cigit sem képesek letenni, ami szerintem luxus így. Képtelen lennék tőlük megvonni a pénzt de közben szörnyen dühit ez az egész helyzet
2021. márc. 29. 15:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

"Amelyik ember nem hajlandó változtatni, annak még nem fáj eléggé."

Ez nem csak rád, a szüleidre is vonatkozik.

Gondolj bele: Ugyan miért tennék le a cigit, ha te odaadod nekik a rávalót? Miért tartanák el magukat, ha te eltartod őket?

2021. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem adnék nekik pénzt, hanem mondjuk online bevásárolnék, vagy befizetnék valami számlát.
2021. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
20%
1, Lehet hogy a cigi az egyetlen boldogsága valakinek, mert pl a gyereke meg az unokája külföldön van és alig láthatja.
2021. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
9%

50.000 ft nem valami sok két embernek így 2021 márciusában már.


Sajnos felmentek az árak magyarországon egy kissé, és ha valaki nem ár vadász akkor észre sem veszi!


Átlag 150-200 ft -t rátesznek kulcsfonotsságú termékekre, és máris 3-4 ezerrel több a kisbevásárlás vége.


A másik meg a gyógyszerek vitaminok, amiket jelenleg orvosnál feliratni sem egyszerű, mert ha nem életbevágó nem fogad az orvos!


Recept nélkül meg elég drágág a nem vényköteles gyógyszerek is.


A legdurvább a virágok áremelkedése!

Veszel egy bármilyen olcsóbb cserepesvirágot 3-4 ezer forintok, szál rózsa ezer forint!


Vágott csokorvirág "olcsóba" éppenhogy 5 ezerből kijön.

2021. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
15%

1!


50e az eltartás? De jó, nálatok iylen olcsó az élet, hogy 2 felnőtt ember meg tud élni havi 50ezerbol?

A cigi meg függőség, így aztán nehéz leszokni róla.

2021. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
15%

Ja a cigi...


Nemrég emelték vagy terveznek emelni átlag 300 forinttal dobozját, a benzint is emelték 100-150 ft tal, jelenleg a legolcsóbb benzin 410 forint, de van extra benzin autópálya mellett 560 ft-ért is.


előző voltam...

2021. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%

5: igen, függőség - de ha valakinek napi szintű anyagi gondjai vannak, akkor nehogy már a függőség "nyerjen"....


Akaraterő kell hozzá, nem pénz!

2021. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mennyi jövedelmük van a szüleidnek?
2021. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%

7!


Hidd el, a függőség lesz az utolsó, amin változtatni fog.

Anno volt egy dokumentumfilm mélyszegénységben élőkről. Amikor megkapták a segélyt, kivétel nélkül mindegyik valami extrara költött eloszor: chips, cola, meki a gyereknek, csoki, stb. A szociológus elmondta, hogy teljesen normális, amit csinalnak: tudjak, hogy a pénz úgysem lesz elég a megélhetésre, akármit is csinálnak, de így legalább lesz egy napjuk, amikor valami extra jut az életükbe.

2021. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz leszokni róla, de én például a kajáról nehezebben szoknék le...

Ha nem tudják magukat eltartani és az én pénzemre szorulnak, akkor igenis, tartom őket (akkor is, ha nem 100%-ban). Ha adnom kell nekik, hogy fusson a cigire, akkor én cigiztetem őket.


"Lehet hogy a cigi az egyetlen boldogsága valakinek, mert pl a gyereke meg az unokája külföldön van és alig láthatja."


Akkor nagyon rossz boldogságot választott magának az illető. Az szerintem baromira gáz, hogy valaki azzal validál egy káros és drága szenvedélyt, hogy de hát az egyetlen boldogság, mióta messze van a gyerek. Akkor akár drogozhatnának vagy ihatnának is ennyi erővel.

2021. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!