Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apámat, hogy...

Hogyan vegyem rá apámat, hogy lehessenek jó ruháim?

Figyelt kérdés

Eddig mindig piszkált, hogy minden osztálytársam divatos ruhákban jár meg jól öltözködnek, én meg mindig ugyan azokban a fekete ruháimban vagyok. De most meg elkezdtek érdekelni a jobb ruhák is, de mikor mutattam neki, hogy milyen ruhákat akarok, akkor meg egyből elszörnyülködött, hogy ezek milyen drágák. (miközben a legtöbb osztálytársam ilyenekben jár)

Például most 15 ezres átlag cipő helyett egy 30-50 ezres jobb cipőt szeretnék, meg a 6-7 ezres pulóverek helyett valami 20 ezer körüli minőségibbet meg ilyenek.

Nem hiszem, hogy annyira megterhelné anyagilag. Rám évente ruhára összesen olyan 40-50 ezret költ, miközben az osztálytársaim kb. egy cipőre költenek ennyit, amiből van nekik több féle és váltogatják. De saját magának meg folyamatosan veszi a 30 ezres ingeket, drága parfümöket, meg pár hónapja vett egy új Iphone SE-t aminek lett valami baja, erre egyből vett egy Iphone 11-et magának.. Illetve két autója is van, amik elég jók. Tehát anyagilag biztos nem terhelné meg annyira, hogy ruhára évente mondjuk 40 ezer helyett 100-150-et kéne költenie rám. Inkább csak azzal lehet gond, hogy hülyeségnek tartja hogy ennyiért akarok ruhákat, de közben meg ő is drágákat vesz magának. Szerintetek hogyan vegyem rá? Mert utálom, hogy sok ember emiatt ítél meg, hogy milyen ruhákat hordok, szeretnék kicsit adni magamra, de ő meg nem engedi.


2021. márc. 28. 15:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/153 anonim ***** válasza:
85%

51ezret én se adnék cipőre. Mi a garancia, hogy két évig fogod hordani és jövőre nem tetszik megegy 61ezres cipő, ami feltétlen kéne.

A felnőtt élet is ilyen, hogy mérlegelni kell mi a fontosabb. Fele-fele fizessétek ki, szállj bele te is. Legfeljebb picivel később tudsz kocsit venni.

Van diákmunka is, amit keresel magadra költheted.

2021. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/153 anonim ***** válasza:
93%

51 ezres cipő sztem sok, 26 ezerért már elég jó márkásat lehet venni. Ha drágábbért szeretnél, én is azt mondanám hogy azért külön gyűjts.

Nekem még kicsi a gyermekem, illetve mi gyerekként kb szegények voltunk.

De pl a munkahelyemen a kollégám így csinálta, amikor a fia 200 ezres cipőt akart. Adott neki olyan feladatot amiért pl pénzt adott neki, (szomszedban kertészkedett) és fél év alatt összejött. A második ilyen cipőnél a srác már magának talált melót. Illetve elkezdett cipőket eladni, abból is jött neki pénz.

A szülő sima ruhatárat kell hogy biztosítson, ha extra igényed van, kicsit tegyél érte

2021. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/153 A kérdező kommentje:

De nekem egyszerűen nem tetszenek az olcsó dolgok.. Nem szeretek bennük lenni. De ne győzködjetek már, hogy ne drágát akarjak, mert maga a kérdés nem erről szól.

Egyébként 17 éves vagyok, és a saját pénzemből is tudnék venni, de apám nem engedi, hogy autón kívül másra elköltsem.

2021. márc. 28. 15:22
 14/153 A kérdező kommentje:
Ja meg egyébként az 51 ezres cipő vásárlást is úgy ajánlottam fel neki, hogy adok hozzá neki 20 ezret, de nem akarja.
2021. márc. 28. 15:23
 15/153 anonim ***** válasza:
74%
A férjem márkás cipőket hord csak, és állítása szerint egy drágább abszolút nem jobb minőségű. Tök hamar tönkre mennek, márkát fizetsz nem minőséget. Simán levalik a talpa stb egy 51.000 ftos cipőnek is.
2021. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/153 A kérdező kommentje:

[link] Itt egy 1985-ös és egy 2017-es van egymás mellett.

Egyik ismerősömnek is Jordan-je van 3 éve, még mindig azt hordja és semmi baja nincs. Szóval ez, hogy nem minőséget fizetsz csak márkát, így ilyen szempontból nem igaz. Nyilván vannak olyan cipők is.

De mégegyszer mondom, hogy a kérdésnek nem ez a lényege.

2021. márc. 28. 15:28
 17/153 anonim ***** válasza:
86%
"De nekem egyszerűen nem tetszenek az olcsó dolgok." Aha, szóval itt van a kutya elásva. Kicsit sem vagy anyagias.
2021. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/153 anonim ***** válasza:
75%

#8 vagyok ismét

15 éves vagyok, nyáron 16. Fogok menni diákmunkára, kocsira gyűjteni, és haza is fogok adni belőle. Nálam az a "divat" hogy ha szeretnék valami drága dolgot (nem ruha) akkor én adom bele a többet.

2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/153 A kérdező kommentje:
Jóóó, de nem érdekel. Hiába jöttök nekem, hogy ki dolgozik, meg ki milyen ruhákba jár, nem érdekel mivel nem erről szól a kérdés, és haszontalan válaszok a kérdés szempontjából.
2021. márc. 28. 15:31
 20/153 anonim ***** válasza:
98%

Miért nem engedi hogy autón kívül másra költs?

Amíg anyagiasan követelözöl, szerintem egy szülő sem engedné meg. Próbálj vele egyezkedni, valami tanulmányhoz kötni. Vagy, hogy engedje hogy a pénz egy részét másra tehetsd félre és abba ne szóljon bele, hogy mire költöd.

Alapvetően amúgy a kamaszok nagy része oda van a márkás ruhákért, itt egy szülő jól meg tudja fogni a takarékoskodás és a pénzhasználat lényegét. Hagynia kéne sztem, hogy erre a cipőre gyűjthess.

2021. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!