Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apámat, hogy...

Hogyan vegyem rá apámat, hogy lehessenek jó ruháim?

Figyelt kérdés

Eddig mindig piszkált, hogy minden osztálytársam divatos ruhákban jár meg jól öltözködnek, én meg mindig ugyan azokban a fekete ruháimban vagyok. De most meg elkezdtek érdekelni a jobb ruhák is, de mikor mutattam neki, hogy milyen ruhákat akarok, akkor meg egyből elszörnyülködött, hogy ezek milyen drágák. (miközben a legtöbb osztálytársam ilyenekben jár)

Például most 15 ezres átlag cipő helyett egy 30-50 ezres jobb cipőt szeretnék, meg a 6-7 ezres pulóverek helyett valami 20 ezer körüli minőségibbet meg ilyenek.

Nem hiszem, hogy annyira megterhelné anyagilag. Rám évente ruhára összesen olyan 40-50 ezret költ, miközben az osztálytársaim kb. egy cipőre költenek ennyit, amiből van nekik több féle és váltogatják. De saját magának meg folyamatosan veszi a 30 ezres ingeket, drága parfümöket, meg pár hónapja vett egy új Iphone SE-t aminek lett valami baja, erre egyből vett egy Iphone 11-et magának.. Illetve két autója is van, amik elég jók. Tehát anyagilag biztos nem terhelné meg annyira, hogy ruhára évente mondjuk 40 ezer helyett 100-150-et kéne költenie rám. Inkább csak azzal lehet gond, hogy hülyeségnek tartja hogy ennyiért akarok ruhákat, de közben meg ő is drágákat vesz magának. Szerintetek hogyan vegyem rá? Mert utálom, hogy sok ember emiatt ítél meg, hogy milyen ruhákat hordok, szeretnék kicsit adni magamra, de ő meg nem engedi.


2021. márc. 28. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/153 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél saját pénzből, kérj zsebpénzt amit beosztasz, dolgozz
2021. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/153 A kérdező kommentje:
Van zsebpénzem, de autóra gyűjtök. Szerintem a szülő dolga lenne hogy a saját gyerekének ruhát vesz. Ha mondjuk számítógépet vagy valami ilyet akarnék venni, akkor megérteném ezt a hozzáállást.
2021. márc. 28. 15:08
 3/153 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van. Végletekben gondolkodsz.

6-7 ezerért is bizonyára fogsz találni pulcsit, ami túlmutat a gagyi feketéden.

Beszéljétek meg, hogy neki mi a keret (cipő max 20ezer, pulcsi max 10, vagy akármi), és ezen a kereten belül válogass.

2021. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/153 anonim ***** válasza:
97%
És nem kell egyszerre egy egész ruha tárat venni, elég lenne néha-néha egy-egy ruha.. a jelenlegi helyzetben úgyse látja rajtad senki
2021. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/153 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak egy cipőt akarok, ami 51 ezerbe kerül, azt valószínűleg két év múlva is hordanám. Aztán szerintem még 2-3 pulóvert meg pólót akarnék, és azokat is hosszabb ideig hordanám. Tehát hiába drágák, hosszútávra lennének véve. És nem egyszerre akarok új ruhatárat.
2021. márc. 28. 15:13
 6/153 anonim ***** válasza:
82%

1. Apádnak joga van saját pénzét arra költeni, amire akarja, akár egy saját telefont is vehet.

2. Egy gyereknek ilyen drága ruhákat/cipöket venni kifejezetten pazarlás.

3. Ha neked ilyen extra igényeid vannak, akkor vedd meg a saját pénzedböl, ne pedig autón álmodozz.

2021. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/153 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem több oka is van rá hogy miért nem akarja megvenni. Hány éves vagy? Ha fiatalabb akkor lehet azért nem akar venni mert még simán kinőheted. Vagy lehet úgy érzi hogy nem tudnál rá vigyázni. Anyukáddal mi van? Vagy csak apukáddal élsz? Kérdezd meg hogy miért nem akarja megvenni ha eddig még nem kérdezted, lehet hogy van rá valami oka és meg tudod győzni hogy megvegye. Amúgy alapból feleslegesnek tartom hogy valaki 20-30 ezerért vegyen pólókat, pulcsikat. A cipőt még megértem mert nekem is van több cipőm ami annyiba került amennyit írtál de én sem egyszerre vettem az összeset, a többsége már több éves csak nem látszik rajtuk mert vigyázok rá. Nekem talán 1 vagy 2 olyan pulcsim van ami 20 felett volt de azt is azért vettem meg mert nagyon különleges jelentése van számomra és elég limitált volt a pulcsi. Ha nem tudod meggyőzni akkor sincs semmi. Az átlag fast fashion boltokban (amiket nem mondom hogy amúgy támogatnék, de ezek a legmegfizethetőbbek) is jó ruhákat lehet venni, szerintem a legtöbb osztálytársam is innen szokott vásárolni általában, 1-2 dolgot kivéve. Cipőből is lehet normálisakat venni deichmanban, ccc-ben mondjuk én nem szívesen vásárolok innen mert általában hamar tönkremennek de vannak strapabíróbb darabok is. Talán a cipő az egyetlen ami nálam megér annyit hogy inkább veszek 3-4 szeres áron de akkor valami minőségit ami tudom hogy évekig jó lesz. Amúgy meg ha tényleg annyira kellenek a ruhák de apukád nem veszi meg és elég idős vagy hozzá akkor 15 éves kortól lehet menni diákmunkára. Nem jó a fizetés szóval nem fogsz tudni 15db pulcsit venni 1 hónapban de pár dologra legalább lesz pénzed és egy kis munkatapasztalatod is lesz.
2021. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/153 anonim ***** válasza:
65%

Hisztikirály. Évi 150 ezer forint !CSAK! ruhára. Nem sok ez egy kicsit?

Ha ennyire kocsira gyűjtessz, akkor elégedj meg azzal amit kapsz, ne hisztizz.

Így ha lesz autód, nem fogod tudni fenntartani. Azt nem csak meg kell venni azt jovvanazugy

Hány éves vagy?

2021. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/153 anonim ***** válasza:
79%

Te gondolod egy kicsit túl.. azért mert valaki olyat hord, akkor már neked is az kell? És akkor mondják a mai fiatalok, hogy "én egyedi vagyok" xD és mind ugyanolyanok vagytok. Legyen saját stílusod. Ne azt akard ami másnak van. Ha neked a fekete a színed, azt szereted (feltételezem, ha fekete ruháid vannak akkor így van), ne akarj színes lenni hirtelen.

10 alatt is olyan cuccokat találsz hogy hajjaj. Nem jó helyen nézelődsz.

2021. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/153 anonim ***** válasza:
79%

#8 vagyok

Igen, az ő dolga venni. De nem 50 ezer forintos pulóvert.

2021. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!