Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire rossz ez a terv? Ha...

Mennyire rossz ez a terv? Ha bevetném, akkor leállna anyám a témáról?

Figyelt kérdés

Anyám tíz éve, azaz nyolc éves korom óta kissebb-nagyobb időközönként, hosszabb-rövidebb időtartamúan azzal csesztet, hogy szerinte én tuti a saját nememhez vonzódok. Alapvetően nem a feltételezéssel van bajom, hanem azzal, hogy ő ezt elítéli, és a francnak sincs kedve a gyűlölködő megjegyezéseket és a fröcsögést hallgatni. Egyébként nem vagyok leszbikus, csak senkivel nem akarok párkapcsolatot, nem tetszik nekem senki, hál istennek én se senkinek, ráadásul néha a baráti öleléseket is nehezen viselem, mint fizikai kontaktust, anyám meg ezt nem fogja fel, csak kifogásnak tartja. Normális hangnemben nem tudtam leállítani a témáról így úgy döntöttem, hogy ha megint rákezdi bizonyítani, hogy én tuti leszbikus vagyok, akkor kicsit kiakasztó válaszokat fogok adni. Úgyis egy kalap kaka a kapcsolatunk, meg ebből a témából mindenhogy vita van bármit mondok, akkor inkább mondok olyanokat, amin még meg is sértődik, hátha akkor elakad a témáról. Például mondhatnék olyanokat, hogy azért nem jönnék össze nővel, mert mi van ha egy anyámhoz hasonló személyiségűt fogok ki, vagy ha nagyon radikális kedvemben vagyok akkor megpróbálom rábizonyítani, hogy igazából ő leszbikus és nem én, mert ugye az kiabál, akinek ég a háza.

Jelenleg az gondolom, hogy a kapcsolatunkon nagyon sokat már úgy sem lehet rontani, és eddig mindent megpróbáltam, hogy akarjon le a témáról, de véglegesen még nem unta meg. Tehát már próbáltam ignorálni, szépen elmagyarázni neki, összeveszni vele, de semmi. Jelenleg még csak azt nem próbáltam ki, hogy akkor megpróbálom direktben megsérteni, vagy egyenesen felé fordítani a feltételezést és bizonygatni, hogy igazából azért gondolja ezt rólam, mert magának nem vall be valamit.(Egyébként nem feltétlen gondolom anyáról, hogy meleg lenne, de amilyen homofób tud lenni, szerintem hatásos lenne ha felé fordítanám a saját feltételezését.)



Mit gondoltok? Érdemes lenne így leállítani a témáról? Működne ez?


2021. febr. 27. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Mondd meg neki hogy leszbi vagy. Ennyi.
2021. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Én is abban a helyzetben vagyok, hogy nem szeretnék összejönni senkivel, még sem vagyok leszbikus. Szerintem kérdezd meg anyukádat, hogy miért van ennyire ráállva erre a témára, netán ő vonzódik a saját neméhez?

Szerintem ezután biztos befogná a pofáját.

2021. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Elsővel értek egyet, annyit kell mondani, hogy igen, leszbi vagyok.

És semmi köze hozzá

2021. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezentúl nem reagálnál e témára, hanem amikor elkezdi, hátat fordítasz és elsétálsz, ez milyen megoldás?
2021. febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

#4 Egy szar megoldás. Attól az anyja nem fog leállítani. Ugyanezt javasolták nekem is amikor basztattak általános iskolás koromban, hát szar ötlet volt hallgatni rájuk :) Az lett volna a megoldás, hogy betöröm az egyik orrát és akkor mindegyik elkussol.


A kérdezőnek nyilván nem ezt kéne tennie, hanem visszaszólni neki, hogy biztos ő a lezbikus amiért ennyire nem bír leakadni a témáról.

2021. febr. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell anyádba belegázolni, mert ha ennyire nem bírod elképzelni a párkapcsolatot, hogy még az érintést sem bírod, akkor nem tudhatod mit hoz a holnap.

Jöhet egy betegség, jöhet egy baleset, vagy bármi előre nem látható, akkor kell, hogy legyen valaki, akire támaszkodhatsz!


Mondd meg neki, hogy barátkozzon a gondolattal, hogy téged semmilyen neművel nem érdekel a szex, de ha ez egyszer változni fog, ő lesz az első, aki erről értesülni fog!...és kész

2021. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De miért mondjam meg, hogy leszbi vagyok, ha egyébként nem? :D

Ignorálni próbáltam már, kiakadt, hogy nem figyelek rá, és nem állt le a témáról. Szépen is próbáltam elmagyarázni, de nem jött össze.

Nem tudom, amúgy sem bizalmas a kapcsolatunk, sőt, kifejezetten nem jó, tehát nem hiszem, hogy olyan sokat lehetne rajta rontani, hogy utána ne lehessen rá támaszkodni baj esetén, mert igazából a jelenlegi felállásban sem lehet igazán.

2021. febr. 27. 11:31
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
ismerősöm ugyanebben a helyzetben volt. szerintem vágd hozzá hogy leszbi vagy, ennél rosszabb már úgyse lehet. legalább kap egy választ
2021. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Ó, én még rá is játszanék:

"Nem, anya, nem vagyok leszbikus, hanem biszexuális és jelenleg nyitott kapcsolatban élek egy ötven éves férfival, mellette pedig egy tini lánnyal és egy 40 éves nővel szoktam összejárni, akit a pillanatban hevében mamának hívok. Keményen csinálom, tegnap is ostorral verettem magam, mert ooooooolyan jó érzés."

2021. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
81%
Én is igy voltam vagyok. Én aszexuális vagyok :) lehet nálad ilyesmi lehet a dologban, persze ez nem oldja meg anyuddal a dolgot... bár lehet ezt jobban el tudná fogadni, mint a leszbikusságot.
2021. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!